Skocz do zawartości

Wykłady toruńskiego PTMA


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodząc dzisiaj obok okna toruńskiego oddziału PTMA dostrzegłem coś nowego. Otóż wisi tam ogłoszenie o kolejnym cyklu wykładów astronomicznych. :Beer:

Niestety w pośpiechu nie zdążyłem wiele przeczytać. Myślałem (o naiwności), że sprawdzę, jak zwykle na stronach portalu astronomia.pl, albo PTMA. Niestety, ani tu, ani tam nic o wykładach nie piszą. Jutro sfotografuję ogłoszenie i zamieszczę w tym wątku. Wiem tylko tyle, że pierwszy wykład będzie 21 stycznia :angry: A więc już po ptokach.

Cóż trochę to dziwne, takie tajne wykłady organizować. Ale dobrze, że są. Będzie okazja posłuchać paru mądrych ludzi i spotkać się w niebiańskim towarzystwie przed i po wykładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot ciekawostka nad ciekawostki

nie rozumiem kompletnie takiego podejścia do sprawy

nic dziwnego że potem sala świeci pustkami

co za ludzie w tym PTMA

to chyba raczej przechowalnia jakaś niż organizacja

(autor odcina się od porównywania do innych oddziałów PTMA - a wiem że gdzie indziej dzieją się cudowne rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Aparat wziąłem, ale zapomniałem naładować akumulatorki. Po ostatnim spotkaniu Marsa z Księżycem straciły jakąkolwiek chęć do życia. Na szczęście mam aparat w komórce. Niestety kabel został w domu i tekst ogłoszenia musiałem przepisać ręcznie z mikrego wyświetlacza komórki. Ale udało się i to chyba bez większych błędów. Gdybym komuś z prelegentów zmienił imię, tytuł naukowy, nazwisko, z góry przepraszam. W komórce widzę albo całe zdjęcie z zupełnie nieczytelnym tekstem albo połówki wyrazów w trybie edycji.

Oto i treść ogłoszenia z programem wykładów:

 

POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII



Oddział w Toruniu

MUZEUM MIKOŁAJA KOPERNIKA

Dział Muzeum Okręgowego w Toruniu

zapraszają na cykl spotkań

Z ASTRONOMIĄ

 

21 stycznia 2008 r.

dr Piotr Wąż - Centrum Astronomii UMK

"Władza nad czterema wymiarami, czyli o położeniu i czasie"

 

11 lutego 2008 r.

Mariusz Słonina - student astronomii UMK

"Na horyzoncie wschodzi Mars"

 

25 lutego 2008 r.

dr Gracjan Maciejewski - Centrum Astronomii UMK

"Struktura i ewolucja dynamiczna Gromad Otwartych"

 

10 marca 2008 r.

Kacper Kowalik - student astronomii UMK

"Jak powstają planety"

 

31 marca 2008 r.

mgr Maja Kaźmierczak - Centrum Astronomii UMK

"Materia międzygwiazdowa"

 

Wykłady odbywają się w poniedziałki o godz 18-tej



w sali kinowej Ratusza

 

WSTĘP WOLNY

 

 

Mam nadzieję, że będziemy się spotykać, jak do tej pory bywało, przed lub po wykładach "na kawie" w Niebie.

Jeśli znalazłyby się osoby zainteresowane wykładami i spotkaniem, które nie wiedzą, jak dojść do Ratusza, albo nie wiedzą, gdzie Niebo, chętnie wszystko wytłumaczę.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Aparat wziąłem, ale zapomniałem naładować akumulatorki. Po ostatnim spotkaniu Marsa z Księżycem straciły jakąkolwiek chęć do życia. Na szczęście mam aparat w komórce. Niestety kabel został w domu i tekst ogłoszenia musiałem przepisać ręcznie z mikrego wyświetlacza komórki. Ale udało się i to chyba bez większych błędów. Gdybym komuś z prelegentów zmienił imię, tytuł naukowy, nazwisko, z góry przepraszam. W komórce widzę albo całe zdjęcie z zupełnie nieczytelnym tekstem albo połówki wyrazów w trybie edycji.

Oto i treść ogłoszenia z programem wykładów:

 

POLSKIE TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII



Oddział w Toruniu

MUZEUM MIKOŁAJA KOPERNIKA

Dział Muzeum Okręgowego w Toruniu

zapraszają na cykl spotkań

Z ASTRONOMIĄ

 

21 stycznia 2008 r.

dr Piotr Wąż - Centrum Astronomii UMK

"Władza nad czterema wymiarami, czyli o położeniu i czasie"

 

11 lutego 2008 r.

Mariusz Słonina - student astronomii UMK

"Na horyzoncie wschodzi Mars"

 

25 lutego 2008 r.

dr Gracjan Maciejewski - Centrum Astronomii UMK

"Struktura i ewolucja dynamiczna Gromad Otwartych"

 

10 marca 2008 r.

Kacper Kowalik - student astronomii UMK

"Jak powstają planety"

 

31 marca 2008 r.

mgr Maja Kaźmierczak - Centrum Astronomii UMK

"Materia międzygwiazdowa"

 

Wykłady odbywają się w poniedziałki o godz 18-tej



w sali kinowej Ratusza

 

WSTĘP WOLNY

Mam nadzieję, że będziemy się spotykać, jak do tej pory bywało, przed lub po wykładach "na kawie" w Niebie.

Jeśli znalazłyby się osoby zainteresowane wykładami i spotkaniem, które nie wiedzą, jak dojść do Ratusza, albo nie wiedzą, gdzie Niebo, chętnie wszystko wytłumaczę.

KURKA WODNA. Do zobaczenia 11 lutego. "Niebo" obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miasto Kopernika - :ha:

nie możemy wprost się opędzić od różnych rzeczy astro ... :ha:

Taaa. Np. od katASTROf informacyjnych. Na cały Toruń jedna mała karteczka powieszona za oknem. Żenada. A my usychamy z braku słowa "mówionego". No nie wiem. A na wykłady? Ależ oczywiście i owszem. Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź od kierownictwa portalu astronomia.pl, że dzisiaj zaktualizują informację o wykładach.

PS. Tadeo, ale to jest trochę inne Niebo. Można by rzec Underground Sky. Tam i grzesznik spokojnie przy piwie i dobrej muzyce posiedzi...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spis wykładów jest już na stronie astronomia.pl

http://www.astronomia.pl/wyklady/#Toru%F1

A nawet jest wiadomość w aktualnościach, w której jest odnośnik do bieżącego tematu na naszym forum:

http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=1826

:notworthy::notworthy::notworthy:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.