Skocz do zawartości

Philips SPC 900 NC


eeban

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

no dobra mam juz wszystko kamerke tą końcówke 1.25" ale jak lukam na jkiśobiekt to ostrości nei moge ustawić :/ problem jest tez z dalekimi obiektami bsłabo je widać nei prubowałem jeszce w nocy tylko za dnai np na słupach itd i ogulnie kipski jest obraz cośchyba żle robei nie potrafie twgo ustawić

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mam juz wszystko kamerke tą końcówke 1.25" ale jak lukam na jkiśobiekt to ostrości nei moge ustawić :/ problem jest tez z dalekimi obiektami bsłabo je widać nei prubowałem jeszce w nocy tylko za dnai np na słupach itd i ogulnie kipski jest obraz cośchyba żle robei nie potrafie twgo ustawić

:/

 

:blink: chyba nic nie zrozumiałem, napisz jeszcze raz :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeban przyłóż że sie chłopie i napisz jaki masz teleskop, w jaki sposób podpinasz kamerkę, itd. bo my tu wróżkami nie jesteśmy. Dodatkowo jak już napiszesz post to potem go przeczytaj i popraw bo brak ogonków czy orty to i mnie sie zdażają ale jak w zdaniu brak składni a zarazem sens :D się traci to trudno dojść o co ci chodzi.

Jak kamerka jest dobrze zamontowana a teleskop skolimowany do przynajmniej dzienne obrazy muszą być dobre. Obiekty głębokiego nieba wymagają dłuższych czasów ekspozycji aby je można było zobaczyć trzeba mieć tą kamerkę przerobioną na długie czasy i tak jak pisał Piotrek L. na dłuższą metę to jednak taki filtr jest wskazany.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za pisownie ale jak szybko pisze to mi się wszystko plącze a tym bardziej ze nie miałem czasu jak pisałem tamtego posta :] :P

Moj teleskop TAŁ 1 Micar ogniskowa 805mm 125mm kamerka jest z przedłużka 1.25" prosto do wyciągu okularu :] nie wiem co jest nie tak z wyciągiem ale wydaje się ze jest za luźno obsadzona. 2 sprawa żadnego filtra nie stosuje :] szczerze powiem nie mam na ten temat żadnego pojęcia :]. Ale jak obserwuje obiekty za dnia co prawda z domu bo na dworze jest lodowato to nie mogę ustawić dobrej ostrości na obiekcie oddalonym o 10m telep jest skolomowany czy jak to się tam zwie. Czy może być winą to ze przez szybę oglądam ?

Nie mam tez pojęcia jak poustawiać ustawienia w opcjach kamerki

 

cdn. tego luzu wyciągu :P nie wiem ale wydaje mi sie ze coś z nim nie tak jak wkładam okular 25mm wchodzi idealnie ale jak już che włożyć 15mm to później nie mogę go wyjąć chyba okular jest krzywy. Podobnie z barlow 3x wcisnąć to go wcisnę co prawda lepiej wchodzi niż 15mm ale nie tak ładnie jak ten 35mm. Da sie coś z tym zrobić ?

 

jesli ktoś miałby jekieś dobre porady to zapraszam na gg 3749366

Edytowane przez eeban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieostrość wynika właśnie z tego, że pomiędzy teleskopem a obiektem jest SZYBA OKIENNA.

Aby wyostrzyć obraz MUSISZ wystawić sprzęt na dwór, wychłodzić jego wnętrze aby uzyskać równowagę termiczną otoczenie-optyka i wtedy próbować ustawiać ostrość.

 

To już było wielokrotnie wałkowane na forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieostrość wynika właśnie z tego, że pomiędzy teleskopem a obiektem jest SZYBA OKIENNA.

Aby wyostrzyć obraz MUSISZ wystawić sprzęt na dwór, wychłodzić jego wnętrze aby uzyskać równowagę termiczną otoczenie-optyka i wtedy próbować ustawiać ostrość.

 

To już było wielokrotnie wałkowane na forum.

 

Pozdrawiam.

 

 

ok sprawdzę a co do tego filtra dożo on daje opłaca sie go kupić ? Bo jak lukałem na AK to tam najtańszy był za 350 zł :/ a to trochę dożo jak do mojego tała :] :P:P

 

Nadal nie wiem co z tym wyciągiem :/ ? kamerka ma luz 1mm w wyciągu to chyba nie za dobrze :/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na strone Delta Optical może będzie taniej taki filtr. Na razie sprawdź sobie obraz bez filtra.

 

Luz okularu czy kamerki koryguje się śrubką dociskową w wyciągu ( chyba jej używasz? ).

Jeśli kamerka lata ci na boki mimo że dociśniesz śrubkę (oczywiście z czuciem bo to nie koło samochodowe) to możesz sobie raz owinąć tą przejciówke taśmą klejącą, jak będzie luz to dowiń jeszcze jedną warstwę itd. aż do osiągnięcia pełnej pasowności (taką przezroczystą one są dość cienkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na strone Delta Optical może będzie taniej taki filtr. Na razie sprawdź sobie obraz bez filtra.

 

Luz okularu czy kamerki koryguje się śrubką dociskową w wyciągu ( chyba jej używasz? ).

Jeśli kamerka lata ci na boki mimo że dociśniesz śrubkę (oczywiście z czuciem bo to nie koło samochodowe) to możesz sobie raz owinąć tą przejciówke taśmą klejącą, jak będzie luz to dowiń jeszcze jedną warstwę itd. aż do osiągnięcia pełnej pasowności (taką przezroczystą one są dość cienkie).

 

 

to jest tał1 nie ma śrubki do regulacji w wyciągu musiałbym sobie takie coś dorobić !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za pisownie ale jak szybko pisze to mi się wszystko plącze a tym bardziej ze nie miałem czasu jak pisałem tamtego posta :] :P

Moj teleskop TAŁ 1 Micar ogniskowa 805mm 125mm kamerka jest z przedłużka 1.25" prosto do wyciągu okularu :] nie wiem co jest nie tak z wyciągiem ale wydaje się ze jest za luźno obsadzona. 2 sprawa żadnego filtra nie stosuje :] szczerze powiem nie mam na ten temat żadnego pojęcia :]. Ale jak obserwuje obiekty za dnia co prawda z domu bo na dworze jest lodowato to nie mogę ustawić dobrej ostrości na obiekcie oddalonym o 10m telep jest skolomowany czy jak to się tam zwie. Czy może być winą to ze przez szybę oglądam ?

Nie mam tez pojęcia jak poustawiać ustawienia w opcjach kamerki

 

cdn. tego luzu wyciągu :P nie wiem ale wydaje mi sie ze coś z nim nie tak jak wkładam okular 25mm wchodzi idealnie ale jak już che włożyć 15mm to później nie mogę go wyjąć chyba okular jest krzywy. Podobnie z barlow 3x wcisnąć to go wcisnę co prawda lepiej wchodzi niż 15mm ale nie tak ładnie jak ten 35mm. Da sie coś z tym zrobić ?

 

jesli ktoś miałby jekieś dobre porady to zapraszam na gg 3749366

 

Ale jak obserwuje obiekty za dnia co prawda z domu bo na dworze jest lodowato to nie mogę ustawić dobrej ostrości na obiekcie oddalonym o 10m telep jest skolomowany czy jak to się tam zwie. Czy może być winą to ze przez szybę oglądam ?

 

A czy odległość 10m to czasem nie za mało aby wyostrzyć obiekt przy pomocy teleskopu i jego wyciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tał1 nie ma śrubki do regulacji w wyciągu musiałbym sobie takie coś dorobić !!

 

Nie miałem Tała 1 osobiscie ale widziałem dawno temu taki telep u kolegi i on miał śrubkę która po włożeniu okularu do ruchomej tulei wyciągu blokuje dociskając go do ścianki. Może ją dorobił ale wyglądała mi na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Tała 1 osobiscie ale widziałem dawno temu taki telep u kolegi i on miał śrubkę która po włożeniu okularu do ruchomej tulei wyciągu blokuje dociskając go do ścianki. Może ją dorobił ale wyglądała mi na oryginał.

 

 

tak on wygląda :]

post-7717-1202820475_thumb.jpg

post-7717-1202820529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę a co do tego filtra dożo on daje opłaca sie go kupić ? Bo jak lukałem na AK to tam najtańszy był za 350 zł :/ a to trochę dożo jak do mojego tała :] :P:P

 

Eeban, co Ty za filtry oglądałeś??????

Filtry są różne a Ty potrzebujesz TEN FILTR!!!!!!

Jak na razie, to nie licząc problemów z wyciągiem, to reszta wynika tylko z Twojej niewiedzy, którą powinieneś uzupełnić. Sorry stary ale inaczej się nie da! Opcja "szukaj" jest nie możliwa do użycia tylko dla leniwych!!!!

Pozdrawiam i liczę że weźmiesz się ostro za szukanie i czytanie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kolejna kwestia jak najlepiej było by przerobić mojego webcama pod mojego telepa TAŁ1 ?? Tylko złączke dodać czy bawić sie w wentylator ? itd. W sumie rozebrałem ją juz na części pierwsze i chciałbym sie bobawić :P Ale nie moge znaleść odpowiedniego linka jak towszystko pokoleji zrobić na te długie czasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się i............... wpisz w opcji szukaj nazwe kamerki. Na pierwszej stronie masz link do tematu sumasa gdzie opisane są webcamy :D

 

Oczywiście na lutowaniu sie znasz i masz małą lutownice grzałkową. Tylko delikatnie bo jak poodpalasz druk to będzie zgryz.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się i............... wpisz w opcji szukaj nazwe kamerki. Na pierwszej stronie masz link do tematu sumasa gdzie opisane są webcamy :D

 

Oczywiście na lutowaniu sie znasz i masz małą lutownice grzałkową. Tylko delikatnie bo jak poodpalasz druk to będzie zgryz.

 

 

tak sie składa ze mam taką lutownice a nawet lutownice lutującą powietrzem która nie przypala ścieżek :] tyle ze nie wiem czy jest sens :] pod mojego teleskopa przerabiać ją na DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kolega miał inny wyciąg więc albo wymienił albo w trakcie produkcji został on zmieniony.

 

Tak sobie szperałem w necie na temat tał-ów i znalazłem takie coś :

 

http://www.telescopes.ru/product.html?cat=1&prod=7

 

z czego wynika ze moj wyciąg jest nieźle wybrakowany! Brakuje około 50 mm mocowania do okularów ktoś go najwyraźniej zgubił i przerobił to co zostało brzeszczotem i stworzył to co widnieje na wcześniejszym poście jako foto :/

 

To tez jest pewnie powodem tego ze mój webcam nie ostrzy :/ juz zleciłem to do tuningu czekam na rezultaty……

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.