Skocz do zawartości

Zakrycia asteroidalne 2008


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle i na ten rok przygotowałem, wraz z kol. Goffinem, wykaz najciekawszych zakryć asteroidalnych dla terenu Europy.

 

Stosowny plik załączam do postu.

 

zakry_aster_2008.pdf

 

W odpowiedzi na apel Roberta Bodzonia zamieszczam jeszcze to:

 

zakr_aster_grafiki_2008.pdf

 

Pozdr

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze świat jest brutalny...

Jak to zauważył mój kolega i napisał mi w mailu... nikłe jest zainteresowanie tematem jaki niesie za sobą ten wątek.

Co by było gdybym tu wsadził PDF... jak skutecznie i tanio zmniejszyć PEC albo jak spowodować by na EQ5 robić fotki jak na "Takiejchale".

No cóż ten wątek okazuje się być brutalną ale realną oceną rzeczywistości... i okazuje się, że nie tylko ja to widzę...

 

Ot taka mnie i jeszcze kogoś, kogo pozdrawiam, melancholijna naszła refleksja... :Beer:

 

Oby było nas więcej!

 

Paweł

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Paweł nie dołuj się.

Plik ma już 25 pobrań.głowa do góry.

 

ps.

ładny awatar ale to latte to pewnie miało być macciato z trójkolorową warstwą.

I dobrą Illy widzę. :)

 

Nie no, ten post powyżej to taki mały żarcik był...

Liczy się w tym fachu jakość i dobre chęci - choć u nas ostatnio i z ilością krucho...

 

Ad. ps. zanim wpadłem na pomysł by zafocić moje nowe szklanki do latte "in use" to już 2 razy się napiłem i zniszczyłem tę piękną i rozkoszną warstewkę mleczną z góry. Nie umiem jeszcze zrobić tego tak by się trzymało do końca i to w kilku warstwach...

A co do illy... istotnie popijam namiętnie.

Ale mam tę z Kolumbi przywiezioną, muszę Ci w końcu podesłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda, że w tym wykazie nie ma wyróżnionych zjawisk, których pasy zakrycia potencjalnie przebiegają przez Polskę i w bezpośrednim sąsiedztwie granic.

 

Nie ma też mapek, aby sprawdzić przebieg pasa zakrycia, tak jak tutaj:

http://mpocc.astro.cz/2008/

http://www.asteroidoccultation.com/

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ściągnąłeś wykaz i przeczytałeś notkę końcową...?

Co roku wykaz wygląda tak samo ma być wyznacznikiem podstawowych zadań dla Europy. Robimy to wspólnie jako "statystykę" dla EAON już od 2000 roku. Teraz OccultWatcher robi za nas pracę jeśli chodzi o mapki.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie ściągnąłeś wykaz i przeczytałeś notkę końcową...?

Co roku wykaz wygląda tak samo ma być wyznacznikiem podstawowych zadań dla Europy. Robimy to wspólnie jako "statystykę" dla EAON już od 2000 roku. Teraz OccultWatcher robi za nas pracę jeśli chodzi o mapki.

 

Ściągnąłem i przeczytałem. I dalej jestem tego samego zdania. Bo ja nie jeżdzę po Europie (nie interesuje mnie "statystyka" dla całego kontynentu) i interesuje mnie co będzie w Polsce. I piszę to z pozycji zwykłego użytkownika forum, który nie ma zainstalowanego Occulta, a jest ciekawy co będzie widać z Polski.

 

Napiszę to jeszcze inaczej. Co dziesiąty "zwykły" użytkownik forum otworzy tą tabelę, rzuci okiem, zamknie i zapomni.

 

I skoro jest OccultWatcher to po co Steve Preston robi, to co robi?

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i przeczytałem. I dalej jestem tego samego zdania. Bo ja nie jeżdzę po Europie i interesuje mnie co będzie w Polsce. I piszę to z pozycji zwykłego użytkownika forum, który nie ma zainstalowanego Occulta, a jest ciekawy co będzie widać z Polski.

 

Napiszę to jeszcze inaczej. Co dziesiąty "zwykły" użytkownik forum otworzy tą tabelę, rzuci okiem, zamknie i zapomni.

 

I skoro jest OccultWatcher to po co Steve Preston robi, to co robi?

 

Po to, że OccultWatcher pobiera elemerydy z jego danych. Pobiera je zindywidualizowane dla obserwatora i wyświetla je np. tylko dla pasów w odległości 100 km od Ciebie. Steve kiedy spotkaliśmy się w Holandii w zeszłym roku mówił mi, że ma wiele wątpliwości i, że nie ma siły tego ciągnąć. Tymczasem pojawienie się OccultWatcher który to między innymi jego dane używa jako źródło, spowodowało, że wzrosły jego "morale".

Inną sprawą jest to, że mam wykaz zindywidualizowany dla Polski jako PDF... może go tutaj umieszczę.

 

Ale nie widzę przeszkód byś Robercie zrobił to lepiej na przyszły czy nawet ten rok. :D

Może ktoś wreszcie mi w tej robocie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i przeczytałem. I dalej jestem tego samego zdania. Bo ja nie jeżdzę po Europie (nie interesuje mnie "statystyka" dla całego kontynentu) i interesuje mnie co będzie w Polsce. I piszę to z pozycji zwykłego użytkownika forum, który nie ma zainstalowanego Occulta, a jest ciekawy co będzie widać z Polski.

 

Napiszę to jeszcze inaczej. Co dziesiąty "zwykły" użytkownik forum otworzy tą tabelę, rzuci okiem, zamknie i zapomni.

 

I skoro jest OccultWatcher to po co Steve Preston robi, to co robi?

 

Specjalnie dla Ciebie uzupełniam post nr 1 > TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.