Skocz do zawartości

Kamera CCD ImagingSource DMK B/W


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

ok. 27 kg: http://www.meade.com/lx90gps/index.html

tylko to jest wątek o kamerze DMK a nie o SC ;)

 

Oczywiście. Racja.

Tak mi się fotki podobają , że myślę o kamerze i tubie zarazem. :D

Malutki offtopic dla relaksu nie jest zły.

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie rzeczywiście głupie,bo wystarczy popatrzec na wyniki,na zdjecia z web kamer dotychczas przez nas stosowanych i te z kamery DMK B&W.Jesli chodzi o przesiadkę z kamery internetowej na cos lepszego,to nie ma co sie zawieszac na teorii i 8 bitach kamery DMK,a jesli chcemy sie przesiasc z kamery internetowej na cos najlepszego na swiecie,to nie na te pułki trzeba patrzec.

Teoretyzowanie nie wiele tu daje,bo nawet jak sie jest bieglym w teorii,to zawsze znajda sie bieglejsi i ciezko cokolwiek udowodnic,no ale to tez teoria ;)

 

Dzieki Lemarc,sledze rozwoj sytuacji,mimo to dzieki za pamiec! :Salut:

U mnie krucho z kasa teraz,a "na dniach" ma dojechac do mnie VAC 135,wiec zakup dmk odsunie sie w czasie,ale mysle ze na jesien i tak sie szarpne..

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest do Księżyca i planet głównie, ale prawdopodobnie(?) jej wersja - Fire Wire (dostępna w - teleskopy.pl) jest więcej niż 8bitowa i do DS się nada, trzeba sie tylko wczytać w specyfikacje pdf producenta.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 bitów zawsze się przyda, nawet w dziennej fotografii "pod słońce"... ale, tak jak napisał Hanysiak - klasa i cena. Lumenery są niezłe, mają 12 bit o ile dobrze pamiętam. Ale jak wiadomo, to już swoje kosztuje.

 

16 bit robi sporą różnicę głównie w ciemnych partiach. Dzięki temu można sporo wyciągnąć. Poza tym, przejścia tonalne i ogólna charakterystyka wizualna zdjęcia będzie zawsze lepsza.

 

Nie sądzę, aby tu ktoś polemizował, czy 16 bit jest lepsze od 8. Raczej chodziło o to, że DMK jako kamera 8 bit sprawuje się bardzo dobrze - znacznie lepiej od Webcam, co może przekładać się na świetne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie,dzieki ze napisales to co napisales,bo mi rzeczywiscie o to chodzi,choc moze dzis szorstki jestem(przepraszam Hans),ze mimo takiej, samej 8 bitowej dynamiki,kamery dmk sprawuja sie duzo lepiej niz najlepsze nasze webcamy,szczegolnie w ciemnych obszarach zdjecia(mimo tych samych 8 bitow) i chyba nie mozna tego tlumaczyc jedynie brakiem kompresji,ale raczej roznica w czulosci na korzysc dmk.Chociaz,jest pewna niejasna dla mnie sprawa,bo np. Lemarc pokazuje jasne i ciemne miejsca na Ksiezycu,ujete jednym kadrem,przy czym jasne rejony nie sa przepalone,a z kolei w ciemnych partiach widac duzo wiecej niz na moich nielicznych,nieprzepalonych zdjeciach.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że webcamy nie mają nawet 8bitów? Wyjściowy sygnał ma, ale czy z przetwornika wychodzi użyteczne 8bitów? W lepszej kamerce to może być pełne 8bitów zawierających użyteczne informacje aż do ostatniego bitu. Może też przetworniki mają więcej i potem to jest resamplowane do 8bit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie,dzieki ze napisales to co napisales,bo mi rzeczywiscie o to chodzi,choc moze dzis szorstki jestem(przepraszam Hans),ze mimo takiej, samej 8 bitowej dynamiki,kamery dmk sprawuja sie duzo lepiej niz najlepsze nasze webcamy,szczegolnie w ciemnych obszarach zdjecia(mimo tych samych 8 bitow) i chyba nie mozna tego tlumaczyc jedynie brakiem kompresji,ale raczej roznica w czulosci na korzysc dmk.Chociaz,jest pewna niejasna dla mnie sprawa,bo np. Lemarc pokazuje jasne i ciemne miejsca na Ksiezycu,ujete jednym kadrem,przy czym jasne rejony nie sa przepalone,a z kolei w ciemnych partiach widac duzo wiecej niz na moich nielicznych,nieprzepalonych zdjeciach.

Widzisz, bo to zależy od ustawień gamma i gainu, ktore można w sofcie tej kamerki w dużym zakresie regulować ręcznie i dopasować odpowiedni kontrast danego rejonu, który zmienia się zarówno w poprzek terminatora jak i wzdłuż niego. Dzięki temu można dobrać właściwe ustawienia w całym kadrze, nawet w ognisku głównym SCT. Nie wiem jak kamerka poradzi sobie z newtonem o większej światłosile, ale myślę że nie będzie z tym problemu, bo zakres regulacji jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.