Skocz do zawartości

Lustrzanka do 2000 zł


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Pisze w imieniu mojego kumpla:

Witam,

Jestem amatorem w fotografii, lecz bardzo mnie to interesuje,

Mam do dyspozycji 2.000 zł i chciałbym kupić lustrzanke (nową) i zastanawiam się nad:

 

Olympus E-410 (oferta z dwoma obiektywami za 1899zł)

Canon EOS 350D (oferta z obietkywem Canon DC 18 - 55 mm za 1699zł)

Olympus E-500 ( oferta z obiektywem Zuiko Digital 14 - 45 mm za 1599zł)

Nikon D40 (oferta z obiektywem 18-55mm +karta 2 gb za 1499zł)

 

Zdjęcia do jakich będe uzywał to głownie chmury, wschody izachody słońca, krajobrazy, (tworzenie HDR'ów) , jak i również makro. Jaki aparat mi radzicie do moich zapotrzebowań? Który z tych co wymieniłem może okazać się najlepszy? A moze ktoś poleci cos innego?

 

Edit: Prosze Admina o zmienienie tematu na 2000zł mój bład. Sorki

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Pisze w imieniu mojego kumpla:

Witam,

Jestem amatorem w fotografii, lecz bardzo mnie to interesuje,

Mam do dyspozycji 2.000 zł i chciałbym kupić lustrzanke (nową) i zastanawiam się nad:

 

Olympus E-410 (oferta z dwoma obiektywami za 1899zł)

Canon EOS 350D (oferta z obietkywem Canon DC 18 - 55 mm za 1699zł)

Olympus E-500 ( oferta z obiektywem Zuiko Digital 14 - 45 mm za 1599zł)

Nikon D40 (oferta z obiektywem 18-55mm +karta 2 gb za 1499zł)

 

Zdjęcia do jakich będe uzywał to głownie chmury, wschody izachody słońca, krajobrazy, (tworzenie HDR'ów) , jak i również makro. Jaki aparat mi radzicie do moich zapotrzebowań? Który z tych co wymieniłem może okazać się najlepszy? A moze ktoś poleci cos innego?

EOS 350D w Agito jest po 1518 PLN - no i oczywiście trzeba jeszcze dokupić jakąś kartę CF (są teraz dość tanie), poza tym jeśli chcesz robić HDR to bez statywu ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=23

 

 

Moim zdaniem do 2000zł najciekawszą propozycją bedzie Canon400D(olbrzymi wybór szkieł i akcesoriów do tego systemu, świetna matryca, dobre długie czasy naswietlania, intuicyjna obsługa i co najważniejsze ma wszystko to co lustro miec powinno).

Olympusa E-410, E-510 dyskwalfikują beznadziejne wizjery przez które patrzy się jak przez dziurki od klucza. Co do Nikona D40 to aparat strasznie okrojony i przeznaczony jest raczej dla osób które miały zwykły komakt i teraz chciały by mieć lustro i dalej nacześciej robić na "auto". :Boink:

 

 

Chyba że potrzebujesz dobrze leżącego w dłoni, magnezowego body...wtedy musiał byś dołożyć do Pentaxa K10D...(za 2500zł z obiektywem)

 

Przeszukaj opinie na forum optyczne.pl...tam było setki takich tematów i pytań jak ty zadałes :rolleyes:

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.