Skocz do zawartości

Ortoskopy


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

2 orto w takiej cenie to chyba okazja co?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3...82+wys%C5%82any.

 

Mam takie w swojej nasadce bino.

 

Niestety,nawet jak je zaadoptujsz do 1.25 to nie mozesz ich prownac ze zwyklymi ortho. nie mowiac juz o tych z gornej polki.

 

Okulary te maja inne przeznaczenie i nie mozesz liczyc ze to co ci sie sprawdzi w miroskopie zaraz bedzie very good - w teleskopie.

 

Okularki te maja slabe warstwy w porownaniu z normalnymi/tanimi ortho/ i jesli szukasz odzwierciedlenia -braku dystrosjii i ostrosci obrazu to - NIE POLECAM :Salut:

 

pozdr

 

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie w swojej nasadce bino.

 

Niestety,nawet jak je zaadoptujsz do 1.25 to nie mozesz ich prownac ze zwyklymi ortho. nie mowiac juz o tych z gornej polki.

 

Okulary te maja inne przeznaczenie i nie mozesz liczyc ze to co ci sie sprawdzi w miroskopie zaraz bedzie very good - w teleskopie.

 

Okularki te maja slabe warstwy w porownaniu z normalnymi/tanimi ortho/ i jesli szukasz odzwierciedlenia -braku dystrosjii i ostrosci obrazu to - NIE POLECAM :Salut:

 

pozdr

 

y

 

Orto to otro. To zwykłe to raczej te są..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie w swojej nasadce bino.

 

Niestety,nawet jak je zaadoptujsz do 1.25 to nie mozesz ich prownac ze zwyklymi ortho. nie mowiac juz o tych z gornej polki.

 

Okulary te maja inne przeznaczenie i nie mozesz liczyc ze to co ci sie sprawdzi w miroskopie zaraz bedzie very good - w teleskopie.

 

Okularki te maja slabe warstwy w porownaniu z normalnymi/tanimi ortho/ i jesli szukasz odzwierciedlenia -braku dystrosjii i ostrosci obrazu to - NIE POLECAM :Salut:

 

pozdr

 

y

 

Zasada działania okularu jest jedna: powiększyć obraz widziany w ognisku obiektywu, więc czy to jest od mikroskopu czy od czego kolwiek nada sie 100% użyteczności do lunety czy teleskopu.. Jeśli u ciebie jest coś nie tak to przyczyna jest inna..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania okularu jest jedna: powiększyć obraz widziany w ognisku obiektywu, więc czy to jest od mikroskopu czy od czego kolwiek nada sie 100% użyteczności do lunety czy teleskopu.. Jeśli u ciebie jest coś nie tak to przyczyna jest inna..

 

 

No to skoro tak uwazasz to wyjasnij mi roznice w cenie okularka typu kellner -35 zl i ortho ZEISS-ABBE w granicach 500 eur.

:Salut:

 

Jak powiedziles -oba okularki- powiekszaja i daja jakies tam obrazy po co wiec przeplacac?

 

Mitek nie wiem ile czasu sie bawisz astro. ale tak sie sklada ze ja sie bawie i okularkami do nieba i do bakterii... roznica jest duza ,kazdy okular musi spelniac troche inne wymogi i nie ma rzeczy universalnych.

przez lupe powiekszajaca tez cos zobaczysz,ba malo- zrobisz z tego jakas prosta lunete ale chyba wiesz ze nie bedzisz z niej mial obrazow takich jak nawet z najgorszego chinsniekgo achromata a o APO mozesz zupelnie zapomniec, juz wiesz dlaczego?

 

Trzymaj sie cieplo,to dobre okularki do bino -kiedys moze bedziesz je mial i wtedy jak czesto powiadasz-MASZ JAK ZNALAZ. :helo:

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak uwazasz to wyjasnij mi roznice w cenie okularka typu kellner -35 zl i ortho ZEISS-ABBE w granicach 500 eur.

:Salut:

 

Jak powiedziles -oba okularki- powiekszaja i daja jakies tam obrazy po co wiec przeplacac?

 

Mitek nie wiem ile czasu sie bawisz astro. ale tak sie sklada ze ja sie bawie i okularkami do nieba i do bakterii... roznica jest duza ,kazdy okular musi spelniac troche inne wymogi i nie ma rzeczy universalnych.

przez lupe powiekszajaca tez cos zobaczysz,ba malo- zrobisz z tego jakas prosta lunete ale chyba wiesz ze nie bedzisz z niej mial obrazow takich jak nawet z najgorszego chinsniekgo achromata a o APO mozesz zupelnie zapomniec, juz wiesz dlaczego?

 

Trzymaj sie cieplo,to dobre okularki do bino -kiedys moze bedziesz je mial i wtedy jak czesto powiadasz-MASZ JAK ZNALAZ. :helo:

 

pozdr

 

Y

 

Nie popadajmy w skrajności, to są okulary otroskopowe , porownianie na zasadzie lupa i apo jest grubo za liną. Tak się składa że kupiłem te okulary, za te cenę dwa okulary to okazja, za takie pieniądze można by kupić mizerne okulary z oznaczenie "H"

 

Z założenia wziąłem te okularki do lunetek z obiektywami fi 50, 60mm..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wstawie tu tez pewna ciekawostke mysle ze na temat

bardzo ciekawe z okularami [przy granicznej magnitudo ogromne znaczenie ma tlo nieba i przejrzystosc]

po wydaniu 1000 euro na rozne okulary

doszedlem do pewnego zaskakujacego wniosku

w wyniku obserwacji [15 lat] sprzedalem wszystkie

co zostawiilem uwaga szok :blink:

1 okular jaki mam 32 super plossl [scan]

http://www.npzoptics.com/market/shopping/p...;product_id=276

moj barlow x 2 ten po prawej na foto

http://www.npzoptics.com/market/shopping/p...;product_id=310

to moj zoom czytaj 2 okular jaki mam [klon nikona]

http://irwincur.tripod.com/gto_zoom.htm

http://excelsis.com/1.0/entry.php?entryid=...mp;sectionid=22

naprawde jestem zadowolony :helo:

pozdrawiam

adam

ps zreszta jak bylem w jachrance na zlocie af chyba w 2003 duzo ludzi widzialo obraz jowisza z jakims tranzytem ksiezyca [mialem wtedy intes mk 66]

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności, to są okulary otroskopowe , porownianie na zasadzie lupa i apo jest grubo za liną. Tak się składa że kupiłem te okulary, za te cenę dwa okulary to okazja, za takie pieniądze można by kupić mizerne okulary z oznaczenie "H"

 

Z założenia wziąłem te okularki do lunetek z obiektywami fi 50, 60mm..

 

 

To nie sa skrajnosci- Jezeli podajesz zalozenia co dany okular powinien spelniac to nie pownno miec to znaczenia czy porownasz badziewie czy b dobry okuLar.

przez Chinska lornetke tez zobaczysz dane obraz x razy powiekszony i przez Fujinona tez obraz bedzie x razy powiekszony a wiec w mysl tego co napisales oba warunki sa spelnione.

 

Teraz z innej beczki - mam dobry mikroskopowy zeiss-owki okular-ktory w mikroskopach sprawdza sie i to wysmienicie.

 

Zaadoptowalem do go teleskopu - obraz jest dosc ladny ,punktowy ale tylko na slabych gwiazdkach,przy jasniejszych obiektach- ujawniaja sie duze odblaski i jakis dziwne centralne Halo.

Sprawdzalem to w roznych typach teleskopow i odblaski z halo zawsze istnialy , dla porownania dodam ze nawet 25mm okular/plosll/ od synty 8 cali nie ma tylu odbalskow nie mowiac o centralnym halo.

 

To tyle z moich obserwacji iporownan.

 

POZDR

 

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wstawie tu tez pewna ciekawostke mysle ze na temat

bardzo ciekawe z okularami [przy granicznej magnitudo ogromne znaczenie ma tlo nieba i przejrzystosc]

po wydaniu 1000 euro na rozne okulary

doszedlem do pewnego zaskakujacego wniosku

w wyniku obserwacji [15 lat] sprzedalem wszystkie

co zostawiilem uwaga szok :blink:

1 okular jaki mam 32 super plossl [scan]

http://www.npzoptics.com/market/shopping/p...;product_id=276

moj barlow x 2 ten po prawej na foto

http://www.npzoptics.com/market/shopping/p...;product_id=310

to moj zoom czytaj 2 okular jaki mam [klon nikona]

http://irwincur.tripod.com/gto_zoom.htm

http://excelsis.com/1.0/entry.php?entryid=...mp;sectionid=22

naprawde jestem zadowolony :helo:

pozdrawiam

adam

ps zreszta jak bylem w jachrance na zlocie af chyba w 2003 duzo ludzi widzialo obraz jowisza z jakims tranzytem ksiezyca [mialem wtedy intes mk 66]

 

Czesc ADAMO

 

Kiedy to bylo ta Jachranka? o rany ale czas leci...palisz jeszcze fajke? bo ja pykam troche jak ide na spacer z psem.

 

Adamo ,od tamtego czasu duzo sie zmienilo- sam wiesz tyton mamy lepszy i troche szkla i nowych technologi tez przybylo.

Miales wtedy chyba Alamak? z astrokrak wiem ,ze byl to okres gdy PLOSLL e-szalaly fajne czasy ,ja tez mam jakis okular z tamtych dni --tak z sentymentu zostawilem na starosc.

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

fajke nadal pale

to byl intes mk 66 nie alamak [podobna optyka] http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=1594

caly czas :blink: na niebo

mam zamiar pojechac w bieszczady ale szukam kogos [niemam aktualnie samochodu]

to co mi zostalo z okularow to nie sentyment tylko naturalna selekcja :blink: z tego co mialem

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 orto w takiej cenie to chyba okazja co?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3...82+wys%C5%82any.

Gdyby to były orotoskopy, to by miały napisane. Mam takie kupione kiedyś z mikroskopem i nasadką dwuoczną w PZO. To ulepszony Huygens z achromatem w soczewce ocznej i zwykłą dwuwypukłą soczewką z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były orotoskopy, to by miały napisane. Mam takie kupione kiedyś z mikroskopem i nasadką dwuoczną w PZO. To ulepszony Huygens z achromatem w soczewce ocznej i zwykłą dwuwypukłą soczewką z przodu.

 

 

Litera "O" wskazuje na ortoskopy, możliwe ,że masz podobne. Wstaw zdjęcie tych twoich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu robić zdjęcia, okulary wyglądają identycznie. Rozkręć sobie jeden to się przekonasz że jest tam tylko dwie soczewki, oczna jest klejona. To ulepszony ramsden, czyli kelner, bo ma płaszczyznę obrazową przed przednią soczewką (włóż palec z przodu to zobaczysz) i nie ma diafragmy między soczewkami. Okular ortho ma inną budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie PZO nabija ludzi, tylko sprzedajacy. Co oznacza literka "O", bądź cyferka"0" nie wiem. Gdyby to był prawdziwy "Ortho" to napis byłby taki właśnie. Zmusileś mnie do rozebrania okularu na części.

okular_1.JPG

okular_2.JPG

okular_3.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie okulary i kupowałem je jako kelnery w PZO, taką informacje miałem z działu sprzedaży.

Soczewka oczna jest klejona natomiast dolna pojedyncza. Ta sama optyka była stosowana w okularach 25x z soczewką barlowa w oprawie fi 36 mm o ile dobrze pamiętam. Niemniej jednak jak na mikroskopowe to jedne z lepszych okularów i napewno warte tej ceny.

Pozdrawiam Aries.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie PZO nabija ludzi, tylko sprzedajacy. Co oznacza literka "O", bądź cyferka"0" nie wiem. Gdyby to był prawdziwy "Ortho" to napis byłby taki właśnie. Zmusileś mnie do rozebrania okularu na części.

 

 

Rzeczywiście to klasyczne Kellnery. Ze względu, że sprzedający "nabił mnie w butelkę" pisząc, że to orto, nie muszę ich kupować, jeszcze się zastanowię, mimo wszystko to ponoć dobre okulary, bo ludzie chwalą..

 

Dzięki Lemarc za fotki.

 

Byłem pewien, że ten sprzedający jest ok. Ma dobre imię na Allegro, więc byłem skłonny sie spierać ale jednak jest jak jest, może sam nie wiedział..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.