Skocz do zawartości

Kamera przemysłowa + karta video na PCI


enkoder

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobre będzie połączenie kamery przemysłowej CCD z przetwornikiem Sony 1/3 i karty video np. Leadtek WinFast VC100 XP PCI.

Kamera to już odrębny wybór, bo jest ich cała masa pod względem parametrów ale głównie chodzi mi o sam sposób rejestracji obrazu na dysku.

Czy jest sens się w to bawić?

 

ps. dostęp do wszelakich, różnych kamer mam, bo czasem je zakładam, w sklepach, bankach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerki przemysłowe dają znacznie lepszy obraz niż webkamerki, a do tego posiadają większą czułość, zwłaszcza te B/W z przetwornikiem Sony Super HAD. Mają niestety jedna podstawową wadę: brak możliwości wyłączenia automatyki

 

karty do przechwytywania nie znam ale z pewnością nie wejdzie do laptopa :D ... pozostaje więc komp stacjonarny i filmowanie z balkonu

 

zastanawiałem się kiedyś nad zastosowaniem kamerki przemysłowej zamiast szukacza. Wystarczy kupić TAKI modulik lub podłączyć bezpośrednio pod przenośny telewizorek LCD z akumulatorkiem i nie trzeba łamać karku by wycelować telep w okolice zenitu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
kamerki przemysłowe dają znacznie lepszy obraz niż webkamerki, a do tego posiadają większą czułość, zwłaszcza te B/W z przetwornikiem Sony Super HAD. Mają niestety jedna podstawową wadę: brak możliwości wyłączenia automatyki

 

karty do przechwytywania nie znam ale z pewnością nie wejdzie do laptopa :D ... pozostaje więc komp stacjonarny i filmowanie z balkonu

 

 

O, i tu sie kolega myli :) Są łatwo dostępne karty TV na złączy PCMCIA np. taki model... http://allegro.pl/item314924321_tuner_tv_p...oft_tanio_.html

a i kamerki np. cała seria Mintron posiadaja możliwość wyłączenia ARW i całej automatyki, dodatkowo jeszcze w tylnej części część z nich przynajmniej posiada wyprowadzony potencjometr do regulacji Gain-a .. i żeby było jeszcze mało niektore posiadają interface na RS232 do sterowania automatyką za pomocą softu zewnętrznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...np. cała seria Mintron posiadaja możliwość wyłączenia ARW i całej automatyki, dodatkowo jeszcze w tylnej części część z nich przynajmniej posiada wyprowadzony potencjometr do regulacji Gain-a .. i żeby było jeszcze mało niektore posiadają interface na RS232 do sterowania automatyką za pomocą softu zewnętrznego :)

 

A widział kolega ceny tych kamer, robiłem kiedyś na Mintronach ale nie każdy klient jest w stanie zapłacić około 800zł za sztukę (przetwornik Sony CCD HAD 0,15lux/F1,2). Owszem, kamery są świetne, wręcz rewelacyjne, ze sprzężonym obiektywem MOTO potrafisz odczytać godzinę na zegarku z 15 metrów. Tylko ta cena.

Używane po deinstalacji mogłem niedawno mieć po 450zł netto, kto inny je wziął, ja odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerki przemysłowe dają znacznie lepszy obraz niż webkamerki, a do tego posiadają większą czułość, zwłaszcza te B/W z przetwornikiem Sony Super HAD. Mają niestety jedna podstawową wadę: brak możliwości wyłączenia automatyki

 

karty do przechwytywania nie znam ale z pewnością nie wejdzie do laptopa :D ... pozostaje więc komp stacjonarny i filmowanie z balkonu

 

zastanawiałem się kiedyś nad zastosowaniem kamerki przemysłowej zamiast szukacza. Wystarczy kupić TAKI modulik lub podłączyć bezpośrednio pod przenośny telewizorek LCD z akumulatorkiem i nie trzeba łamać karku by wycelować telep w okolice zenitu

 

pozdrawiam

 

Przykro mi ale wcale nie dają aż tak rewelacyjnego (nie licząc lepszej czułości) przynajmniej te za np. 500zł, dobra kosztuje 750-1000zł.

Zasięg i owszem jest lepszy ale szumy są straszne, bywa że ostrość jest do kitu mimo dobrego obiektywu.

Za np. 700zł to kupisz za granicą DSI Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale wcale nie dają aż tak rewelacyjnego (nie licząc lepszej czułości) przynajmniej te za np. 500zł, dobra kosztuje 750-1000zł.

Zasięg i owszem jest lepszy ale szumy są straszne, bywa że ostrość jest do kitu mimo dobrego obiektywu.

Za np. 700zł to kupisz za granicą DSI Pro.

gratuluję refleksu :D

 

tylko o co chodzi? Czy o to, że najlepsze webkamerki dają obraz porównywalny z prostszymi kamerami CCTV? Większość webkamerek daje tragiczne obrazy, a te które nadają się do naszych celów można policzyć na palcach jednej ręki. Nie porównywałem konkretnych modeli ani nawet kamer w konkretnych przedziałach cenowych. Te z nich które maja rozsądne ceny nie mają możliwości wyłączenia automatyki, a te które to potrafią mają ceny porównywalne z kamerkami specjalizowanymi do astrofoto

 

CamDam

 

karta pcimcia jest super, tylko że ja piasłem o karcie PCI, że nie zmieści mi się do laptopa. Istnienie karty na pcimci tego nie zmieni. Nawet jeśli znajdziesz kartę na wifi czy innej irdzie to nadal karta PCI nie wejdzie mi do laptopa. Poniał?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, narzekasz że karta PCI ci do laptopa nie wejdzie i musisz stacjonarnego kompa wynosić to dostałeś odpowiedź że do laptopa podpinasz kartę TV na PCMCI i możesz przechwytywać obraz a ty znowu swoje że ci PCI do laptopa nie wejdzie.

 

 

Użytkuje od 2005 roku kamerke przemysłową Mintrona z dobrym obiektywem oraz dedykowanym rejestratorem do obserwacji nieba (całość kosztowała ponad 2kzł - teraz mniej) więc mówie Ci że obraz z takiej kamerki wcale nie jest rewelacyjny. W cenie karty TV oraz średniej jakości kamerki przemysłowej kupisz sobie np. kamerke Meade'a , masz podobny lub lepszy obraz (CCD są w nich identyczne lub podobne jakością) i większe możliwości.

Przemysłowe kamerki to sie jeszcze opłaca stosować np. do zakryć, meteorów ale tam nie zależy ci na szumach a wyłącznie na czułości i szybkości oraz kompatybilnosci ze stosowanymi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, narzekasz że karta PCI ci do laptopa nie wejdzie i musisz stacjonarnego kompa wynosić to dostałeś odpowiedź że do laptopa podpinasz kartę TV na PCMCI i możesz przechwytywać obraz a ty znowu swoje że ci PCI do laptopa nie wejdzie.

Użytkuje od 2005 roku kamerke przemysłową Mintrona z dobrym obiektywem oraz dedykowanym rejestratorem do obserwacji nieba (całość kosztowała ponad 2kzł - teraz mniej) więc mówie Ci że obraz z takiej kamerki wcale nie jest rewelacyjny. W cenie karty TV oraz średniej jakości kamerki przemysłowej kupisz sobie np. kamerke Meade'a , masz podobny lub lepszy obraz (CCD są w nich identyczne lub podobne jakością) i większe możliwości.

Przemysłowe kamerki to sie jeszcze opłaca stosować np. do zakryć, meteorów ale tam nie zależy ci na szumach a wyłącznie na czułości i szybkości oraz kompatybilnosci ze stosowanymi rozwiązaniami.

Rany, nie potrzebuję informacji, o karcie na pcimci bo mam urządzenie do przechwytywania na USB o czym napisałem. CamDam napisał, że się mylę bo oprócz kart PCI istnieją karty na pcimci. A przecież nie twierdziłem jakoby istniały tylko karty PCI, a wręcz przeciwnie. Więc o co tu chodzi?

 

Nie twierdziłem też jakoby kamery CCTV były lepsze do astrofotografi niż webkamery. Przeczytaj jeszcze raz mój post a stwierdzisz, że odradziłem takie rozwiązanie. Kamerki internetowe mają sporo wad, a najważniejszą są spore szumy, ale i tak lepiej nadają sie do naszych celów. Kamerkę przemysłową można jednak wykorzystać jako szukacz. Wystarczy monitorek z akumulatorem (posiadam) oraz czuła kamerka B/W (posiadam) i obiektyw o kącie widzenia ok 10* (posiadam)

 

PS

pisząc o jakości obrazu miałem na myśli oczywiście obraz przy dobrym oświetleniu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.