Skocz do zawartości

meksykański kapelusz


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo fajnie wyszło, tym bardziej, że Sombrero jest kątowo tak małym obiektem i tak nisko nad horyzontem

i rzeczywiście, po dokonaniach kolegów widać, że do focenia DeS'ów wcale nie potrzeba sprzętu za grube pieniądze i na CG5-GT da się focić bardzo piękne fotki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj walczyłem z M104 i tak właśnie myślałem, czasy, czasy i jeszcze raz czasy.

Zrobiłem 40x45s, 10x120s i 10x10s i nie wyszło nic (noo, prawie nic) ale jak widzę do tego trzeba spore minuty. No cóż w mieście mieszkam :huh:

 

Ale Tobie wyszło świetnie, pokłon dla mistrza :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Enkoder, pokażesz co wychodzi Twoim zestawem z pod duzego LP?. To są po prostu ciekawe informacje ( i pouczajace). Dzięki!.

 

Już się robi, tylko prosiłbym o łagodny wymiar kary, wg mnie te zdjęcia to wstyd. A największym wstydem jest to, że robiłem je z 7-go piętra przez okno, oczywiście zamknięte :Boink::Boink:

 

15siso400f5tair11aia8.th.jpg

15s ISO400 (Tair 11A f/5)

 

30siso400f5tair11auq5.th.jpg

30s ISO400 (Tair 11A f/5)

 

stackdsstair11asd1.th.jpg

Stack DSS (Tair 11A f/5)

 

koncowaobrbkaicroptair1fs3.th.jpg

Końcowa obróbka i crop (Tair 11A f/5)

 

 

To było przedwczoraj, dopiero potem zajarzyłem, że za mała ogniskowa.

A wczoraj pojechałem w ognisku głównym teleskopu. Co się później okazało, że też za mało. <_<

Poniżej wypociny, nie bijcie, bo ponownie wstyd i żenada.

 

45siso100wogniskumontazry4.th.jpg

Pojedyncza klatka 45s tyle, że ISO100 :Boink: (w ognisku)

I do tego montaż mi się omsknął, ale nie było już czasu na poprawki, bo prawie czwarta rano dobijała.

 

stackdssikoncowaobrobkafp3.th.jpg

Stack DSS i końcowa obróbka (w ognisku)

 

Wiecie co jest najciekawsze w tym wszystkim? Nie podobają mi się jeszcze moje zdjęcia ale i tak jestem zadowolony z efektu i czasu jaki poświęciłem. Siędzę już od paru miesięcy i poświęcam długie godziny na walkę z przeróżnymi obiektami, za każdym razem kombinuję, a może dzisiaj tak, a może jutro inaczej, nie zniechęcam się, a o to właśnie w tym wszystkim chodzi. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej pomógł mi wyjazd baaardzo daleko za miasto, zupełny brak wiatru i ...suszarka do włosów dla guidera :D

do tej pory fociłem sprzed domu (10 km od centrum W-wy) przez różne filtry, m.in. Antares ale z czarnym niebem absolutnie nic się równać nie może

mam jeszcze trochę materiału z przedwczorajszej nocy, który pokażę jak znajdę czas na obróbkę

ciekaw jestem jakby to Sombrero oprawił fachowiec od Photoshopa...

może ktoś chce spróbować ?

 

 

CG5GT rulezzz :Beer:

 

Do tego kapelusz potrzeba dobrej pogody i czystego horyzontu ale jest jasna i stosunkowo łatwo "wypala" sensor.

Szkoda ze jej nie spoziomowałeś . Chyba taka pozioma prezentuje się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje moich nieudanych wypocin? Żadnej krytyki? <_<

Może chociaż... byłaby to dobra, kolejna lekcja dla zaczynających.

 

Enkoder,

radzę wyjazd pod ciemne niebo - będzie pełna satysfakcja

chociaż czasami można coś upolować nawet w mieście - poniższe zdjęcie M44 było zrobione starym, dobrym Sonnarem 2,8/180 właśnie z terenu o bardzo wysokim LP

 

http://img231.imageshack.us/img231/4936/m4...filteredel7.jpg

 

broniłem się przed zaświetleniem stosując 12*30'' przy f/4

 

Powodzenia !

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj około 35km za Wrocławiem w kier. na Legnicę, wioseczka mojego kumpla, mieszka tam, więc zaprzyjaźniona, nazywa się Paździorno.

Wziąłem tylko aparat i lornetkę i powiem Wam... przez lornetkę, gwiazdki jak marzenie, aż żałuję, że nie przytargałem telepa, pogoda też była świetna, tak do 22:30.

Ale nie po to tam pojechałem, więc aparat na statyw i w zenit, wężyk spustowy do ręki i prask, spaliłem papierocha i 326s ekspozycja wyszła, nie za jasna, nie za ciemna, w sam raz, potem już z zegarkiem w ręku, 4min. - jest super.

To jeszcze nie to, miejscówka świetna ale jeszcze w dali widać LP z Wrocławia.

Jak tylko pogoda dopisze, jadę tam z całym sprzętem i zadam jakieś fotki, to ocenicie.

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.