Skocz do zawartości

Astronauta jako zawód... Prosze o info


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ukończyć studia astronomiczne,w Polsce można to uczynić na niektórych uniwersytetach w większych miastach.Musisz dobrze operować matematyką i fizyką i chcieć się tego uczyć.

dziękuje za choćby jedną sensowną odpowiedz.

 

Proszę o więcej odpowiedzi co dokładnie po takiej szkolę będę mógł wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od specjalizacji jaką sobie wybierzesz.Może to być mechanika nieba,gdzie będziesz rozważał co jak się porusza na niebie teoretycznie i budował do tego modele.Może to być radioastronomia,gdzie będziesz analizował fale o częstotliwościach radiowych docierające do Ziemi z kosmosu.Możesz też zajmować się heliofizyką,skupiając się w większości na Słońcu.A możesz też zajmować się badaniem tak odległych tworów jakimi są galaktyki.

Wszystko zależy od Ciebie,co Cię ciekawi.Nie wiem w jakim jesteś wieku,ale jeśli jeszcze jesteś w liceum to ucz się matematyki,fizyki.Z naciskiem na matematykę.

Specjalizacje na studiach astronomicznych wybiera się w późniejszych latach.Najpierw są "podstawy" które każdy musi poznać,żeby to wszystko zrozumieć.I w różnych miastach na uniwersytetach masz różne specjalizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ADMINA:

 

Kolega, który założył ten wątek swoją niewiedzą i fermentem dzieli się również usilnie na PW.

Wyraźnie nie rozumie tego co napisano mu w tym wątku.

 

Wykazałeś się kolego totalną ignorancją, to tak jak by wejść na forum amatorów radiowców i zapytać jak zostać i czy dużo zarabia radiesteta.

 

Zrozum, że prosimy Cię tylko o stosowanie się do podstaw wiedzy OGÓLNEJ!

 

I teraz posłusznie weź karteczkę i wpisz na niej 100000000 razy zdanie - zanim zadam głupie pytanie sprawdzę to co che wiedzieć z użyciem opcji szukaj i na googlach.

 

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zerknąć na swój wiek :szczerbaty:

Użytkownik Kuba J

Urodziny 21 marca 1994

 

Wypraszam sobie takie gadki.To że mam 14 lat nie znaczy, że nie potrafię zachować się jak starszy. A zapytałem się ile masz lat, bo wyglądało na to jakbyś miał ich mniej ode mnie.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ADMINA:

 

Kolega, który założył ten wątek swoją niewiedzą i fermentem dzieli się również usilnie na PW.

Wyraźnie nie rozumie tego co napisano mu w tym wątku.

 

Wykazałeś się kolego totalną ignorancją, to tak jak by wejść na forum amatorów radiowców i zapytać jak zostać i czy dużo zarabia radiesteta.

 

Zrozum, że prosimy Cię tylko o stosowanie się do podstaw wiedzy OGÓLNEJ!

 

I teraz posłusznie weź karteczkę i wpisz na niej 100000000 razy zdanie - zanim zadam głupie pytanie sprawdzę to co che wiedzieć z użyciem opcji szukaj i na googlach.

 

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Maksym

 

Pie%^$"^ij sie w czolo B) wyslalem do ciebie pw z prosba o odpowiedz.

 

Jestescie amatorami ale wiecie cos na ten temat ;] a ja chcialem sie czegos dowiedziec...

 

Mam 17 lat =)

 

pozdrawiam

 

Ps; Widac na tym forum nie potraficie zrozumiec osoby, ktora chce zaczac sie interesowac tym w czym wy siedzicie od lat, szkoda ale jakos sobie porawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pie%^$"^ij sie w czolo B) wyslalem do ciebie pw z prosba o odpowiedz.

 

Jestescie amatorami ale wiecie cos na ten temat ;] a ja chcialem sie czegos dowiedziec...

 

Mam 17 lat =)

 

pozdrawiam

 

Ps; Widac na tym forum nie potraficie zrozumiec osoby, ktora chce zaczac sie interesowac tym w czym wy siedzicie od lat, szkoda ale jakos sobie porawdze.

 

No coment wydałeś sobie wspaniałą opinię. Jak można zrozumieć kogoś, kto nie che się nic nauczyć i nie chce nic zrozumieć, ba nie potrafi wyciągać wniosków z przesłanek. Rozumiesz wogóle co napisałeś w pierwszym poście? Widać, że jeszcze mało dojrzały jesteś. Ucz się od Kuby J. Pokory troszkę - pokory.

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku myślałem, że Kuba J. zamieścił jakieś swoje zdjęcie sprzed jakichś 10 lat. Rzadko się trafia ktoś tak młody a potrafiący tak jasno i poprawnie formułować swoje myśli. Ostatnio coraz trudniej o takich. Co doskonale widać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pie%^$"^ij sie w czolo B) wyslalem do ciebie pw z prosba o odpowiedz.

 

Jestescie amatorami ale wiecie cos na ten temat ;] a ja chcialem sie czegos dowiedziec...

 

Mam 17 lat =)

 

pozdrawiam

 

Ps; Widac na tym forum nie potraficie zrozumiec osoby, ktora chce zaczac sie interesowac tym w czym wy siedzicie od lat, szkoda ale jakos sobie porawdze.

 

 

 

Co za dno... Moderatorze czas na bana...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że chcesz się czegoś dowiedzieć, gorzej że robisz to w stylu nadmiernie pobudzonego pierwszoklasisty. Gdybyś zadał sobie minimum trudu i poszukał czym się różni astrolog od astronoma i astronauty. A tak ludzie sie z ciebie pośmiali, zanim ktoś ci to w końcu wyjaśnił.

Na prawdę teraz informacja i wiedza (zwłaszcza ta niekomercyjna i podstawowa) jest tak łatwo dostępna, że nie dziw się iż wielu z nas uważa żeś ignorant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tylko tyle - czepianie się Kuby J. to złośliwość, ale takie teksty do Pawła Maksyma to już zwykłe chamstwo :angry: A poza tym użytkownik MadmiX zadając powyższe pytanie na takim forum, to wykazuje się nie ciekawością tematu, ale po prostu lekceważeniem użytkowników. Niestety trzeba się wykazać choć ELEMENTARNĄ wiedzą. No i to by było na tyle - EOT. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.