Skocz do zawartości

Polowanie na balony


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziełem jakiś dziwny świecący punkt na niebie w okolicy Księżyca , myślałem że to Saturn , ale był z innej strony i się poruszał.

Ponieważ przygotowywałem się do kręcenia avików z balkonu już za dnia przygotowałem sobie sprzęt i miałem pod ręką lornetkę, szybko chwyciłem ją w dłoń i zobaczyłem kilka małych obiektów przypominajacych spadochroniarzy z tzw. skrzydłem-taki typ spadochronu.

 

Powiększenie było jednak za małe (Meade 10x50) , żeby dokładnia stwierdzić co to jest.

W teleskopie była już kamerka więc poprosiłem astrokyla żeby pilotem gajdował za jednym z obiektów a ja starałem się coś nakręcić-nie było łatwo , brak ostrości i automatyczne ustawienia , obiekt szybko zmykał ale coś tam widać.

 

Czy ktoś z was wie co widziałem ?

 

a tu krótki filmik (cały się nie zmieścił ) http://pl.youtube.com/watch?v=Nb-UxVrI6tI

 

4b33dc8e975405ffmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie co widziałem ?

 

Kiedys w polskich gorach bylem swiadkiem znalezienia peknietego balonu z kartką na sznurku, wiszacego na drzewie. Na kartce bylo napisane po niemiecku ze ktos obchodzil urodziny i wypuscil ten balon z tej okazji w swiat, a znalazca jest proszony o odeslanie kartki pod wskazany adres wraz z informacja o tym gdzie balon wyladowal. Wtedy ten balon przelecial z Niemiec do Polski dobre kilkaset km.

 

Sadzac po tym ze balony sa kolorowe, mysle ze to podobna sprawa.

 

Piotrs

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w polskich gorach bylem swiadkiem znalezienia peknietego balonu z kartką na sznurku, wiszacego na drzewie. Na kartce bylo napisane po niemiecku ze ktos obchodzil urodziny i wypuscil ten balon z tej okazji w swiat, a znalazca jest proszony o odeslanie kartki pod wskazany adres wraz z informacja o tym gdzie balon wyladowal. Wtedy ten balon przelecial z Niemiec do Polski dobre kilkaset km.

 

Sadzac po tym ze balony sa kolorowe, mysle ze to podobna sprawa.

 

Piotrs

 

He, he ....

 

No to bardzo ciekawy zwyczaj. Może zaczniemy go praktykować w Polsce ?

 

A może to poprostu jakis nowy tani kurier lotniczy za "złotówkę" ? :ha::D

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżając stary temat: polowanie na balony... tym razem naziemne :szczerbaty:

 

Wczoraj przed blokiem rozstawiły się takie cuda. Wieczorny pokaz przed dzisiejszymi i jutrzejszymi zawodami :rolleyes:

Ja się kurde nie spodziewałem, że toto jest takie ogromne, a z bliska nigdy nie oglądałem :ha:

 

_IMG_7765.jpg

_IMG_7780.jpg

_IMG_7783.jpg

_IMG_7808.jpg

_IMG_7821.jpg

_IMG_7834.jpg

_IMG_7837.jpg

_IMG_7847.jpg

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.