Skocz do zawartości

gdzie regulamin?


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

"Tutaj znajdują się wszystkie posty i wątki naruszające regulamin forum. Gniją przez miesiąc, a następnie, jeżeli nie ma zastrzeżeń co do słuszności ich usunięcia, zostają wysłane w bezkres kosmosu." a gdzie go można przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dałem taką propozycję ale ugrzęzła w centrali :wink: z powodów proceduralnych :lol:

 

ASTRORYCERSKI KODEKS HONOROWY

 

1) Astrorycerz kocha Astronomie :przytulas:

 

2) Astrorycerz ma na celu dobro całej Astrospołeczności jak i jaj poszczególnych członków :astrobrac:

 

3) Astrorycerz dba ze swej strony o pokojowe stosunki z innymi :Beer:

 

4) Atrorycerz nie oddaje złem za złe. :pistol: :whip:

 

5) Astrorycerz nie jest stronniczy bez względu na język, poziom rozmówcy, kolor forum ... lub kolor tuby. :wink:

 

6) Astrorycerz dba o godność rozmówców :notworthy: i jest prędki do słuchania i roztropny w mówieniu

 

7) Astrorycerz koryguje poglądy innych w duchu łagodności. :D

 

8) Astrorycerzowi nie godzi się być agresywnym :pain10: , stawiać innych w kłopotliwej sytuacji :oops: , używać słów obraźliwych :terefere: lub używać tyrani autorytetu. :twisted: :whip:

 

9) Astrorycerz musi mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę (w sytuacjach wątpliwych nie mówi lub pyta :?: )

 

10) Astrorycerz dba ze swej strony o porządek na forum i umieszcza posty we właściwych działach. :cenzor:

 

11) Astrorycerz rozumie że teleskop do 1000zł to teleskop do 1000zł :Boink:

 

12) W przypadku łamania kodeksu honorowego, astrogiermka spotka dyshonor umieszczenia w poście treści złamanego punktu. :noughty:

 

Taka była moja propozycja... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś potrzebny jest regulamin forum to propozycja MacArti-ego jest właśnie dla Ciebie Pitrek. I na tym można byłoby właściwie zakończyć sprawę.

Opis działu o nazwie 'Kwarantanna' powstał na samym początku działania forum, gdy byliśmy jeszcze pod wrażeniem sytuacji związanej z podziałem asto4u. Tam taki regulamin istniał (nie wiem jak jest teraz) ale okazało się, że właściwie jest on psu na budę bo w rzeczywistości działał nieopublikowany (tajny ? - znany tylko adminowi i może jego zausznikowi) regulamin składający się z dwóch punktów:

1. Admin ma zawsze rację.

2. Jeśli admin nie ma racji to patrz punkt 1.

Słowo 'regulamin' pojawiło się w opisie tego działu z rozpędu bo do tej pory każde forum miało swój regulamin i tak już zostało.

Okazało się jednak, że nasze forum może działać nie mając regulaminu !!!

Patrzcie, istniejemy już prawie 2 miesiące i wszystko kręci się bez regulaminu !!!.

Wydaje się, że każdy z działających tu wie i bez regulaminu na czym polega jego udział w forum. Można pytać o wszystko lub odpowiadać na pytania innych we wszystkich działach tematycznych.

Dla spraw dotyczących samego forum i jego organizacji istnieje specjalny dział.

Ponieważ forum nie jest anonimowe to istnieje możliwość ustalenia tożsamości potencjalnego żartownisia co zapewne pozwala na skupienie się na na zagadnieniach merytorycznych.

Nad pracami forum kontrolę sprawuje Rada i to ona decyduje o sposobie postępowania w sytuacjach, których i tak żaden regulamin nie jest w stanie ustalić z góry bo życie to nie suchy zbiór reguł. Zapewniam Cię jednak, że od czasu powstania forum nie mieliśmy okazji namęczyć się pracą w Radzie. Myślę, że dzieje się to właśnie dzięki Waszej odpowiedzialności i zaangażowaniu w pracę forum.

Jeśli Pitrek brakuje ci odpowiedzi na jakieś pytanie, odpowiedzi którą spodziewałeś się znaleźć w regulaminie, to zawsze możesz otworzyć wątek w dziale dotyczącym forum i po prostu zapytać o interesującą Cię sprawę.

Tak właśnie uczyniłeś teraz i mam nadzieję, że moja odpowiedź w znacznym stopniu Cię uspokoi.

Regulaminu nie ma i na razie nie zanosi się, aby taki regulamin powstał bo to forum jest własnością tworzących je ludzi, bez ograniczeń jeśli chodzi o przedmiot działania forum - astronomię. Nie masz chyba wątpliwości dlaczego czytujesz i pisujesz do tego właśnie forum ?.

Ale oprócz tego nie ma ograniczeń jeśli chodzi o udział w forum producentów. Właścicielem forum nie jest osoba komercyjnie zainteresowana w jego istnieniu i kształtowaniu. Nikt nie wyciąga do Ciebie łapy po pieniądze na utrzymanie forum bo opłacane ono jest przez woluntariuszy. Decyzje związane z kształtem forum podejmowane są kolegialnie i po namyśle. Forum istnieje w neutralnej domenie .org Podstawowe ogniska zapalne znane nam z poprzednich tego typu organizacji tu po prostu nie istnieją.

Jeśli mimo to brakuje Ci regulaminu to polecam jeszcze raz świetny teks MacArti-ego . Polecam go zresztą wszystkim innym, którym nie jest obojętny udział w naszym forum.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.