Jump to content

gdzie regulamin?


pitrek
 Share

Recommended Posts

"Tutaj znajdują się wszystkie posty i wątki naruszające regulamin forum. Gniją przez miesiąc, a następnie, jeżeli nie ma zastrzeżeń co do słuszności ich usunięcia, zostają wysłane w bezkres kosmosu." a gdzie go można przeczytać?

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś dałem taką propozycję ale ugrzęzła w centrali :wink: z powodów proceduralnych :lol:

 

ASTRORYCERSKI KODEKS HONOROWY

 

1) Astrorycerz kocha Astronomie :przytulas:

 

2) Astrorycerz ma na celu dobro całej Astrospołeczności jak i jaj poszczególnych członków :astrobrac:

 

3) Astrorycerz dba ze swej strony o pokojowe stosunki z innymi :Beer:

 

4) Atrorycerz nie oddaje złem za złe. :pistol: :whip:

 

5) Astrorycerz nie jest stronniczy bez względu na język, poziom rozmówcy, kolor forum ... lub kolor tuby. :wink:

 

6) Astrorycerz dba o godność rozmówców :notworthy: i jest prędki do słuchania i roztropny w mówieniu

 

7) Astrorycerz koryguje poglądy innych w duchu łagodności. :D

 

8) Astrorycerzowi nie godzi się być agresywnym :pain10: , stawiać innych w kłopotliwej sytuacji :oops: , używać słów obraźliwych :terefere: lub używać tyrani autorytetu. :twisted: :whip:

 

9) Astrorycerz musi mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę (w sytuacjach wątpliwych nie mówi lub pyta :?: )

 

10) Astrorycerz dba ze swej strony o porządek na forum i umieszcza posty we właściwych działach. :cenzor:

 

11) Astrorycerz rozumie że teleskop do 1000zł to teleskop do 1000zł :Boink:

 

12) W przypadku łamania kodeksu honorowego, astrogiermka spotka dyshonor umieszczenia w poście treści złamanego punktu. :noughty:

 

Taka była moja propozycja... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

O raju 8) McArti szybciorem do parlamentu organizowac kursy legislacyjne dla naszych posłów i senatorów to by sie nam parlamenrt zmienił po zastosowaniu się do tego kodeksu :lol::lol::lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest leszekjed

Jeśli komuś potrzebny jest regulamin forum to propozycja MacArti-ego jest właśnie dla Ciebie Pitrek. I na tym można byłoby właściwie zakończyć sprawę.

Opis działu o nazwie 'Kwarantanna' powstał na samym początku działania forum, gdy byliśmy jeszcze pod wrażeniem sytuacji związanej z podziałem asto4u. Tam taki regulamin istniał (nie wiem jak jest teraz) ale okazało się, że właściwie jest on psu na budę bo w rzeczywistości działał nieopublikowany (tajny ? - znany tylko adminowi i może jego zausznikowi) regulamin składający się z dwóch punktów:

1. Admin ma zawsze rację.

2. Jeśli admin nie ma racji to patrz punkt 1.

Słowo 'regulamin' pojawiło się w opisie tego działu z rozpędu bo do tej pory każde forum miało swój regulamin i tak już zostało.

Okazało się jednak, że nasze forum może działać nie mając regulaminu !!!

Patrzcie, istniejemy już prawie 2 miesiące i wszystko kręci się bez regulaminu !!!.

Wydaje się, że każdy z działających tu wie i bez regulaminu na czym polega jego udział w forum. Można pytać o wszystko lub odpowiadać na pytania innych we wszystkich działach tematycznych.

Dla spraw dotyczących samego forum i jego organizacji istnieje specjalny dział.

Ponieważ forum nie jest anonimowe to istnieje możliwość ustalenia tożsamości potencjalnego żartownisia co zapewne pozwala na skupienie się na na zagadnieniach merytorycznych.

Nad pracami forum kontrolę sprawuje Rada i to ona decyduje o sposobie postępowania w sytuacjach, których i tak żaden regulamin nie jest w stanie ustalić z góry bo życie to nie suchy zbiór reguł. Zapewniam Cię jednak, że od czasu powstania forum nie mieliśmy okazji namęczyć się pracą w Radzie. Myślę, że dzieje się to właśnie dzięki Waszej odpowiedzialności i zaangażowaniu w pracę forum.

Jeśli Pitrek brakuje ci odpowiedzi na jakieś pytanie, odpowiedzi którą spodziewałeś się znaleźć w regulaminie, to zawsze możesz otworzyć wątek w dziale dotyczącym forum i po prostu zapytać o interesującą Cię sprawę.

Tak właśnie uczyniłeś teraz i mam nadzieję, że moja odpowiedź w znacznym stopniu Cię uspokoi.

Regulaminu nie ma i na razie nie zanosi się, aby taki regulamin powstał bo to forum jest własnością tworzących je ludzi, bez ograniczeń jeśli chodzi o przedmiot działania forum - astronomię. Nie masz chyba wątpliwości dlaczego czytujesz i pisujesz do tego właśnie forum ?.

Ale oprócz tego nie ma ograniczeń jeśli chodzi o udział w forum producentów. Właścicielem forum nie jest osoba komercyjnie zainteresowana w jego istnieniu i kształtowaniu. Nikt nie wyciąga do Ciebie łapy po pieniądze na utrzymanie forum bo opłacane ono jest przez woluntariuszy. Decyzje związane z kształtem forum podejmowane są kolegialnie i po namyśle. Forum istnieje w neutralnej domenie .org Podstawowe ogniska zapalne znane nam z poprzednich tego typu organizacji tu po prostu nie istnieją.

Jeśli mimo to brakuje Ci regulaminu to polecam jeszcze raz świetny teks MacArti-ego . Polecam go zresztą wszystkim innym, którym nie jest obojętny udział w naszym forum.

L.J.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.