Skocz do zawartości

poszukiwanie schematów przeróbek CCD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje schematów jak przerobić kamerkę Philips SPC900NC. Widziałem wiele przeróbek na zachodnich stronach ale powiem szczerze dziwie się że w ogóle działają. Jakość tych przeróbek daje wiele do rzeczenia.

jak ktoś z Was ma linki lub fotki bardzo chętnie z korzystam z pomocy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z pierwszych i chyba najlepszych stron dot. przeróbki 900NC znajdziesz tu: http://home.zonnet.nl/m.m.j.meijer/D_I_Y/spc900nc.htm

 

ale jakoś nie bardzo rozumiem co masz na myśli, że jakość tych przeróbek pozostawia wiele do życzenia? rozkręć taką kamerkę i sam zobacz jakich rozmiarów są elementy czy piny, do których trzeba się dolutować

 

zdjęcia makro absolutnie nie pokazują skali z którą trzeba się zmierzyć, więc to dlatego może wyglądać tak "niechlujnie", ale uwierz, w domowych warunkach nie da się tego zrobić lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ale jakoś nie bardzo rozumiem co masz na myśli, że jakość tych przeróbek pozostawia wiele do życzenia? rozkręć taką kamerkę i sam zobacz jakich rozmiarów są elementy czy piny, do których trzeba się dolutować

 

zdjęcia makro absolutnie nie pokazują skali z którą trzeba się zmierzyć, więc to dlatego może wyglądać tak "niechlujnie", ale uwierz, w domowych warunkach nie da się tego zrobić lepiej

 

 

A czy to ma znaczenia jakiej wielkości są elementy. Mam stacje lutowniczą i lutownice na gorące powietrze. Naprawiałem zegarki elektroniczne noszone na ręku. Tam jest o wiele mniejsza skala elementów nie elementy smd. A tak naprawde to elementy smd do lutowania nie przytrzymuje się pęsetą tylko używa spacjalnego kleju.

Jak znajde odpowiednią ilość schematów i fotek zrobie fotki z dokładnymi opisami. I ile to kosztowało.

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju to sie używa jak lutujesz masowo w zakładach i to nie zawsze bo teraz sa inne rozwiązania.

A w zegarkach to pewnie lutowałeś te mikroukłady zalane żywicą. :szczerbaty:

 

Nie ma sie co śmiać z zagraniczniaków przerabiajacych kamerki działa im, działa, więc są szcześliwi.

Dobrze że sie tacy znależli co zamieścili schematy, gdyby nie oni to pewnie zbierałbyś na DSI bo widzę że bez gotowego schematu u ciebie ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju to sie używa jak lutujesz masowo w zakładach i to nie zawsze bo teraz sa inne rozwiązania.

A w zegarkach to pewnie lutowałeś te mikroukłady zalane żywicą. :szczerbaty:

 

Nie ma sie co śmiać z zagraniczniaków przerabiajacych kamerki działa im, działa, więc są szcześliwi.

Dobrze że sie tacy znależli co zamieścili schematy, gdyby nie oni to pewnie zbierałbyś na DSI bo widzę że bez gotowego schematu u ciebie ani rusz.

 

 

Tak ja napisałeś. Ale przyczyną niedziałania zegarka jest uszkodzenia rezonatora kwarcowego w wyniku upadku, lub zimne luty wynikające z prędkości lutowania i jego sposobu (Fala cyny)

 

A schemat czytelny dla elektronika to taki schematy np:

 

http://www.pmdo.com/wvest2.htm

 

A dlaczego czytlny. Bo są zaznaczone połączenia a nie tak jak tu http://home.zonnet.nl/m.m.j.meijer/D_I_Y/spc900nc.htm jak nie wiesz o co kaman to lepiej zie zabieraj zdania. A połącznie między scalakiem a rezystorem 4 i 5 wyprowadzenie układu nie jest czytelne ja nie wierzysz, to zanieś ten schemat komuś kto pierwszy raz widzi sten schemat zobaczymy czy prawidowo zinterpretuje to połączenie. :Salut:

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ten rysunek nie jest zbyt udany ale nie jest też skomplikowany i można się domyślić co gdzie podpiąć. Gdybym go dał szkolniakowi którego nauczono czytać schematy a nie wie on jak działa układ to pewnie popełni gafę.

Ja w 2005 jak poczytałem forum i zrozumiałem o co chodzi w długich czasach sam wydziergałem sobie przeróbke do mojej Vesty, jak sie okazało koledzy z zagranicy też pewnie naprawiali TV bo użyłem takich samych kluczy jak i oni (proste, łatwo dostępne, milion razy opisane w RE :D ). Potem doczytałem o AmpOff i dorobiłem go sobie też bez schematu wystarczyło poznac zasadę jak to ma działać.

 

ps. co do precyzji to sławny zegarek Montana z 16 melodyjkami (4y czesci na krzyż) 3 razy naprawiałem zwarciówką jeszcze w podstawówce (wtedy nikt nie słyszał o stacjach lutowniczych) taka w nim była precyzja ale za to twardy był - zszedł dopiero gdy spadł z dachu na beton :szczerbaty:

 

ps2. własciwie to 2 razy naprawiałem i raz przeszczepiałem mu kwarc z zegarka mojego taty bo mój spieszył 2 min na tydzień a trafiła sie okazja na założenie dokładniejszego kwarcu.

 

Aż sie łezka w oku kreci - jak ten czas leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam.mógłbyś podesłac schemat bo zdjątka znikły.zamówiłem taka kamerkę i chce ją przerobić na długie czasy.czy ta przeróbka ma amp-off?

 

 

Witam na tym schemacie nie ma amp-off jest tylko long. Mam sprawdzony schemat. Dostałem go od Kolegi z tego forum. http://www.pmdo.com

Są tam naprawdę pomocni ludzie, a dokładnie Steve Chambers administrator tego forum. Przysłał mi tyle informacji na temat przeróbek, że ilość przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Na tym forum http://www.pmdo.com są normalni ludzie, którzy pomagają sobie na wzajem. Nie usłyszałem (przeczytałem) słowa krytyki. A na naszych forach, można przeczytać i zobaczyć tylko wymądrzających się kolesi, którzy tylko potrafią krytykować, a w szczególności jak widzą kogoś nowego na forum to odrazu kubeł zimnej wody na start. :angry: Dobra bo zrobił się off-top

 

Tu masz schemat http://www.pmdo.com/wadm2.htm

 

Gotową płytkę mogę podesłać w formacie pdf na pocztę. Wystarczy wydrukować na laserówce, żelazko, chlorek i gotowa płytka. Oczywiście z pełnym opisem.

 

ee51b03e8b89e3ccm.jpg

 

Te czerwone linie to zworki.

 

Many thanks to a friend, Steve Chambers. I want you to have perfect weather.

Edytowane przez TomaszTech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki.a i zdjęcia poprzednie znów się pojawiły :helo: gdybyś miał amp-off to daj znać chętnie skorzystam.niestety za parę dni wyjezdzam więc nie zdąże się zabrać za przeróbki.po zaćmieniu się wezmę do dzieła.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.