Skocz do zawartości

Nasadkę kątową 90* 1,25''


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupię nasadkę kątową 90* 1,25'' z jak najszerszym przelotem. Najlepiej lustrzaną. Może być też pryzmatyczna ale bez żadnej diafragmy ani "zwężenia" ograniczającego średnicę przelotu. W przystępnej cenie. Bez uszkodzeń!

Pozdrawiam

Wimmer

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg raczej na odwrót. Mniejsza średnica na wlocie, a to juz może winietować.

Wimmer Mnie się wydaje że każda kątówka 1,25" będzie winietować przy długich okularach, zwłaszcza szerokokątnych. Przygladałem się ostatnio u kolegi diagonalowi SW 1,25" i dośc ciasno tam jest. Bez 2" wyciągu i 2" kątówki się raczej nie obędzie.

Edytowane przez Vixen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg raczej na odwrót. Mniejsza średnica na wlocie, a to juz może winietować.

Wimmer Mnie się wydaje że każda kątówka 1,25" będzie winietować przy długich okularach, zwłaszcza szerokokątnych. Przygladałem się ostatnio u kolegi diagonalowi SW 1,25" i dośc ciasno tam jest. Bez 2" wyciągu i 2" kątówki się raczej nie obędzie.

 

Miałem kiedyś kątówkę Celstron Star-Diagonal działającą poprawnie właśnie w systemach katadioptrycznych takich jak mój, ale niestety niefortunnie sprzedałem. Wygląda na to, że kupię od Gregora taką samą, jak moja - dawna.

Wlot do Antaresa W70 25mm (67*) wynosi 29mm, więc nie powinno winietować. A jak nadal będzie, to nadal będę szukał rozwiązania :)

pzdr

 

P.S: Wlot - wylot, napisane odwrotnie, ale ja wiem o co chodzi :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Wlot do Antaresa W70 25mm (67*) wynosi 29mm, więc nie powinno winietować. A jak nadal będzie, to nadal będę szukał rozwiązania :)

pzdr

 

P.S: Wlot - wylot, napisane odwrotnie, ale ja wiem o co chodzi :)

 

Testowałem kiedys ten okular w ETX 125 nie było winiety.

Pozdr.Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.