Skocz do zawartości

Strzeliński Strzelec


noxili

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ noce nadajace sie do astrofoto sa boleśnie krótkie, co gorsza księzyc wschodzi o ok północy- więc "sesje fotografowania" traktowałem wybitnie treningowo . Ot takie ustawianie montażu na Polarną i zeby sie troche "pobawić" montażykiem. Na Strzelca do dej pory się nie czaiłem, bo był dość nisko. Gdy Cygnus znajdował sie nawet wyżej niz on to wciąż nie mogłem poradzić sobie z gradientem od LP. Więc Strzelec był nisko , blisko świecił Jowisz ,halogen za stodołą sąsiada też . 45 stopni na prawo w odległosci jakieś 100 metrów jest stary, oswietlony kościół. Myślałem że zdjęcia będą jednolicie zaświetloną pomarańczową płaszczyzną z pojedyńczymi gwiadami a tu niespodzianka!

Po DSS+PS +Neat wyszły zdjecia lepsze niż okolic DENEBa- ALDERAMINa(alfa cefei) "popełnione" - wymęczone w tej samej sesji.

 

Strzeliński (a w zasadzie podstrzeliński ) Strzelec

 

c51b0c6bff972cae.jpg

 

 

 

a tu

DENEB- ALDERAMIN

 

 

e1e02f1ec9e91075.jpg

 

Co sadzicie o obróbce?

Bałem się że ze Strzelca wyjdzie kaszana taka jak przy o kilka dni wcześniejszej M31:

 

d140cfc15a572aefmed.jpg

 

Wszystkie fotki nieprzerobionym Canonem 10D , bez filtra mgławicowego, na EQ3 Soligora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt chyba odszumiam Neatem , bo nie mogę poradzić sobie z szumem przy 3200 Iso :angry: . Muszę montaż lepiej poznać aby móc stosować dłuższe czasy i niższe iso .To bardzo wkurzający trójkąt ustawień:

Czas exp, przysłona, Iso. Jedyne jako takie rozwiazanie przy słabym montazu i umiejetnościach: to najwyzsze iso i bardzo wiele ,wiele ........wiel klatek do stakowania . a noce sa narazie kruciutkie. No i poniewaz bawie sie tym od niedawna wciąż staram w czsie jednej sesji "postrzelać kilka obiektów". To i wychodzi ,że na jeden cel moge poświęcić tylko kilkadziesiat minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciąż mam problem z" uciekaniem w krzaki " Strzelcowych eMek . Nie mogę przenieść się na lepsza miejscówkę bo niestety jestem uwiązany jak smyczą długością przedłużacza (30 m). Z drugiej strony noce astrofotograficznie sa kruciutkie(ale już coraz dłuższe :D ). Ciekawiącym mnie emkom (głównie M8 i M20) udało mi sie zrobić raptem 3 fotografie po 120 s :Boink: na 1600 iso

O dziwo wyszło nie najgorzej :D :

strzelec3kopiafilteredbil9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.