Skocz do zawartości

Nikon D40, a astrofoto.


Kamil D.

Rekomendowane odpowiedzi

Oh tak, na pewno!

Zabawa jest w sumie najfajniejsza... (tak wiem 15-sto latek powinien być poważny, myśleć o przyszłości i dawać przykład innym, no chyba, że ta część umysłu została do tej pory w przedszkolu :szczerbaty: ).

Teraz (niestety mama goni mnie tekstami: "kładź się spać, jest już późno") próbuję ogarnąć instrukcję.

 

Dzięki za porady! Aha, Jacapa miałeś rację z ceną. Ten Canon kosztował mojego tatę 1347zł (więc mniej nić tamten soniak), zwracam honor :Salut: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Krakowie i to w centrum osiedla!

Ale pomimo to, ok. 2 rano widziałem dwa pasy na Jowiszu i to przy najmniejszym powiększeniu (36x).

A napęd jest dopiero w fazie zbierania funduszy. (ps. mało widzę na tym zdjęciu (mam zły monitor [przyciemnia obraz]), ale myślę, że chodzi Ci o prawy dolny róg zdjęcia - to widzę dość dobrze).

Edytowane przez Kamil D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi coś takiego:

 

Słuchaj, ISO dałeś słuszne, bo 1600 :) ale radziłbym zejść do 400 lub max 800, za to dać przysłonę jakieś 3,5, a nie 10 jak dałeś bo to się mija z celem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ISO dałeś słuszne, bo 1600 :) ale radziłbym zejść do 400 lub max 800, za to dać przysłonę jakieś 3,5, a nie 10 jak dałeś bo to się mija z celem!

 

A czas naświetlania? Ja dałem 30s. Noce są długie (nie takie jak w zimie ale te kilka godzin to też coś), więc mogę kombinować. :Boink:

Dzięki za pomoc. Jak będę miał fotki z dzisiejszej nocy to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czas naświetlania? Ja dałem 30s. Noce są długie (nie takie jak w zimie ale te kilka godzin to też coś), więc mogę kombinować. :Boink:

Dzięki za pomoc. Jak będę miał fotki z dzisiejszej nocy to wrzucę.

 

Teraz długie noce? Chyba coś Ci się pomyliło :) Zdaje się, że obecnie nocy astronomicznej nie ma wcale! Poczytaj trochę o zależności przysłony i czasu naświetlania oraz popatrz na jakich nastawienich focą inni ludzie Canonami, to powinno Ci coś podpowiedzieć.

 

BTW aby uzyskać zadowalające efekty, trzeba by jednak focić poza miatem...tak ze 30km minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 'te kilka godzin to też coś' <-- do ustawiania aparatu wystarczy.

zdjęcia z dzisiejszego "poranka" coś nie wyszły więc spróbuję dzisiaj/jutro pofocić.

Czy do SW 114/900 na EQ2 opłaca się inwestować w złączki (to się przyda zawsze więc...) i napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie kupuj nigdy Sony, to sprzęt przereklamowany. Nikon dobrze oddaje kolory i nie tylko w astrofotografii. Ja używam Nikona i jestem zadowolony, zresztą do astrofoto wystarczy w zupełności 6,2 Mp, a poza tym ma matrycę CCD. Nikon D40 ma wystarczająco dobre parametry i możliwości. Są lepsze aparaty(z wyjątkiem Sony), ale durzo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze aparaty(z wyjątkiem Sony), ale durzo droższe.

 

Pomijając, że odgrzebałeś "trupa" i na miejscu modów bym to wyciął to... to może rzeczywiście taki Canon może jest i "durzo" ;) ale będzie w cenie Nikona albo tańszy a na pewno jego przydatność w astrofoto będzie lepsza jak Nikona D40/D40x/D60/D3000 (mniej szumiąca matryca CMOS zamiast CCD). Nowe Nikony poza D3000 będą miały już matrycę CMOS. Inną zaletą Canonów nad Nikonem (i innym dSLRem) będzie wsparcie jeśli chodzi o oprogramowanie.

 

Co do Sony to masz trochę mało aktualne informacje, bo nowe modele to znaczący postęp w stosunku do ich pierwszych modeli dSLR i mogą godnie konkurować z innymi producentami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.