Jump to content

Hall9000

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hall9000

 1. A, trzeba było nie głosować na Rafała
 2. Witam. Czy ktoś z was wykonywał lub wykonuje zdjęcia na tradycyjnej kliszy ? Jakim sprzętem i w jaki sposób to robicie. Tylko proszę nie pisać o tym, że to przeszłość itp. Łuk to też przeszłość, a łucznictwo jest wciąż dyscypliną olimpijską.
 3. Witam. Często jeżdżę pod Babią Górę, i nie dawno odkryłem, że na końcu Lipnicy Małej, w gminie Jabłonka, powiat Nowy Targ, jest bardzo fajne miejsce na obserwacje. Nie ma latarni, teren płaski i z łatwym dojazdem, są ławki, bacówka, i strumień. Nie da się ugrząść autem. Polana obszerna. 49,55773*N, 19,60618*E Miejsce ogólnie dostępne, gdzie czasem organizowane są festyny gminne. Tylko pamiętajcie że w BPN, żyją niedźwiedzie.
 4. I miałem na mysli konkretnego producenta, jak wypada w stosunku do innych.
 5. Witam. Czy ktoś z was używa filtra Explore Scientific 1,25" UHC ? Jakie są wasze opinie na jego temat ? Kupiłem takowy, ale przez obecną pogodę nie mogłem sprawdzić, nie jest on z najwyższej półki, więc pytam. Nie stać mnie na razie na droższy, ale czy lepszy ?
 6. No i teraz już wiem o co chodzi, dzięki
 7. Czyli im krótsza fala tym większy kontrast ? Dobrze miarkuje ?
 8. Witam. W oferowanych filtrach H-Alfa widziałem kilka długości fali 6, 12, i 35 nm, jakie są efekty obserwacji takimi filtrami ? Czy różnice w długości fali dają inne efekty przy obserwacji ? Zauważyłem że opisy sprzedawców są zawsze takie same. -- Temat przeniesiony z działu Testy i Recenzje. Bardzo proszę o poprawny wybór działu do zakładania tematów. Moderator
 9. Kupie filtr H-Alfa, 1,25" cala.
 10. Teoretycznie powinna być maksymalnie zamknięta, aby uzyskać maksymalna głębie ostrości. Ale racja trzeba próbować
 11. Witam. Czy moglibyście się pochwalić, jaką wartość przysłony ustawiacie jeśli wykonujecie zdjęcia lustrzanką z dedykowanym objektywem, zdjęcia szerokiego pola, np. drogi mlecznej.
 12. Ale, takie oświadczenie należało opublikować na początku postu, albo ustawić jako "podpis".
 13. Mózg Homo Sapiens potrafi zinterpretować sygnały elektryczne przekazywane do niego przez połączenia nerwowe z receptora zwanego okiem, w różny sposób. Był czas, że nawiedzeni widzieli w oknach Matkę Boską Naszybną, ale to ucichło ze względu na znudzenie mediów.
 14. Wytłumaczcie mi jeszcze sprawę techniczną, filtr H-a umieszczam przy okularze. Tak ? Czy folię słoneczną musze jeszcze zakładać na obiektyw ? Nie znalazłem takich informacji, choć może nie szukałem dostatecznie "głęboko". No i filtry H-a mają dwie długości fali, który wybrać ?
 15. Super, ja też zaczynam kompletować filtry, aby się zacząć w to "bawić". Wytłumacz mi tylko dlaczego pierwsze zdjęcia od góry są całkowicie białe i widać na nich tylko protuberancje na brzegu tarczy ? Mam Bressera 102/1000, myślę że się nadaje.
 16. Celestron Sky Master 25x70 już jedzie.
 17. Aloha. Mam prośbę do was o radę, chcę kupić lornetkę aby wzbogacić swój stan posiadania. Chodzi mi po głowie Celestron 15x70 z zapinadełkiem do statywu foto. Napiszcie jakich używacie, co bym miał rozeznanie.
 18. Witam. Czy z Krakowa i okolic są miłośnicy na forum ? Pewnie tak. Dajcie znać, bo chciałby poznać.
 19. Hall9000

  program

  Co myślicie o tym programie : DeepSkyStacker
 20. Hall9000

  program

  Witam. Proszę o informacje, czym obrabiacie zdjęcia ? Czy są darmowe programy ? Bo tradycyjne zdjęcia na kliszy, to tylko w pewnym sensie zabawa.
 21. Hall9000

  Tradycja

  Witam. Kto z was ma doświadczenie z tradycyjną astrofotografią ? Czyli film, wywoływacz itp. Tylko nie piszcie że to przeżytek, albo innych podobnych bzdur.
 22. Zobacz ogłoszenie Statyw Witam. Kupię statyw bez napędu azymutalny, bez napędu, może być od teleskopu, lub fotograficzny ale z dużą nośnością. Nie wiem tylko po co administrator wymaga zdjęcia, przy tym rodzaju ogłoszenia, więc dałem byle jakie. Oferent Hall9000 Date 29.01.2018 Cena 300,00 zł Kategoria Teleskopy i akcesoria  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.