Skocz do zawartości

Nowy, dosyć oryginalny programik


Piotr Brych

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj zastosować teorię grafów oraz podstawowe algorytmy heurystyczne.

Twój algorytm jest bardzo prosty, ale strasznie nie wydajny.

Jest sporo materiałów w necie o rozpoznawaniu obrazów oraz sztucznej inteligencji.

 

Ja bym proponował:

-segmentacje obrazu przez progowanie jasności

-jeśli korzystasz z Javy to wrzucić wyniki do mapy, a jeśli z c++ to tablica lub jakiś lepszy kontener

-zastosować teorię grafów i/lub jakiś podstawowy algorytm heurystyczny do wydajnego znajdowania podobieństw.

 

Oczywiście gotową mapę nieba także należy zapisać jako jakiś kontener.

 

2 miesiące i myślę, że powinieneś poradzić sobie z tym.

Edytowane przez Si-Coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że programy Piotrka są aktualnie najlepszymi z dostępnych szerokiej rzeszy amatorów. I zamiast epatować się czterema linijkami nad tym "jak to można zrobić", plus bezcenna rada, że w necie materiały są dostępne, proponuję samemu przysiąść. Wdzięczność społeczności gwarantowana, jest zapotrzebowanie na automaty do opisywania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zastosować teorię grafów oraz podstawowe algorytmy heurystyczne.

Twój algorytm jest bardzo prosty, ale strasznie nie wydajny.

Jest sporo materiałów w necie o rozpoznawaniu obrazów oraz sztucznej inteligencji.

Ja bym proponował:

-segmentacje obrazu przez progowanie jasności

-jeśli korzystasz z Javy to wrzucić wyniki do mapy, a jeśli z c++ to tablica lub jakiś lepszy kontener

-zastosować teorię grafów i/lub jakiś podstawowy algorytm heurystyczny do wydajnego znajdowania podobieństw.

Oczywiście gotową mapę nieba także należy zapisać jako jakiś kontener.

2 miesiące i myślę, że powinieneś poradzić sobie z tym.

 

Nie przeczę że program da się poprawić - wszak sam to robię z dobrym skutkiem. Nie jestem programistą (zaledwie fizykiem), nie znam teorii grafów ani algorytmów heurystycznych. Nie znam ani C ani Javy. Nie wiem co to jest kontener. Na napisanie programów które są dostępne na mojej stronie zużywam od 1 do 10 dni (w przeliczeniu na 8-godzinny dzień pracy) i nie mogę sobie pozwolić na poświęcanie 2 miesięcy na poprawianie jednego tylko programu. Ale mam propozycję: Jeżeli masz czas to przy Twojej wiedzy powinien powstać program bijący na głowę moje amatorskie fuchy. Stworzenie takiego było by, jak sądzę, bardzo miło przyjęte przez forumowiczów. Do pisania tych programów nie trzeba mieć teleskopu. Testować program można na zdjęciach z forum lub własnych zrobionych zwykłą cyfrówką na byle jakim montażu.

Zatem - do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że program da się poprawić - wszak sam to robię z dobrym skutkiem. Nie jestem programistą (zaledwie fizykiem), nie znam teorii grafów ani algorytmów heurystycznych. Nie znam ani C ani Javy. Nie wiem co to jest kontener. Na napisanie programów które są dostępne na mojej stronie zużywam od 1 do 10 dni (w przeliczeniu na 8-godzinny dzień pracy) i nie mogę sobie pozwolić na poświęcanie 2 miesięcy na poprawianie jednego tylko programu. Ale mam propozycję: Jeżeli masz czas to przy Twojej wiedzy powinien powstać program bijący na głowę moje amatorskie fuchy. Stworzenie takiego było by, jak sądzę, bardzo miło przyjęte przez forumowiczów. Do pisania tych programów nie trzeba mieć teleskopu. Testować program można na zdjęciach z forum lub własnych zrobionych zwykłą cyfrówką na byle jakim montażu.

Zatem - do dzieła!

Jak tylko znajdę chwilkę czasu to zacznę coś skrobać. Najpierw zajmę się dekompozycją obrazu na jakąś ładną strukturę danych, a za jakiś czas samym algorytmem.

Mam pytanie: w jakim języku to piszesz jeśli nie używasz ani cpp ani Javy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdybyś do tego dołożył jeszcze możliwość wykonywania obliczeń rozproszonych (coś na zasadzie kredytów - ja oblicze tobie trochę danych to dostaje kredyty za które mogę u kogoś innego obliczyć swoją porcje danych) to czas rozpoznawania obiektów mógłby skrócić się do kilku sekund przy przeszukiwaniu całego katalogu, a program mógłby zyskać światową sławe (w domowych warunkach komputer to max kilka gigaherców mocy, a przy obliczeniach rozproszonych moc wszystkich komputerów może dochodzić do petaflopa - kwadrylion operacji na sekundę - przy odpowiednio dużej popularności programu oczywiście).

 

Wiem, łatwo się gada ;)

Edytowane przez MNB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.