Skocz do zawartości

Optyka na szybkiego do planet


kurzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Okazało sie że w październiku śmigam do afryki.

Jowisz tam tak bedzie miło świecił że aż żal nie zabrać teleskopu.

Moja krowa sie jako bagaż podróżny nie zmieści wiec musze kupić coś co zabiore bez problemu ze sobą............ale co ?? Niestety ale kasa gra role pierwszorzędną !! moge wysadzić jakieś 1000 zł ( cicho bo żona mnie zabije :szczerbaty: ) ale to jest MAX i ani grosza wiecej !! Co pr0ponujecie ?? Może SW 102 mak, a może vixena 110..............no sam niewiem bo ani jednego ani drugiego w rekach a tym bardziej "przed okiem" nie miałem. oczywiście też musze wziąść pod uwage jakiś montaż najlepiej ze śledzeniem bo pasuje jakieś fotki zrobić ( jedyna okazja w tym roku ) mam małego meade refraktorka 70mm można na nim posadzić jakiegoś maka.........myśle że do planet uciegnie bez wiekszych problemów ten niby montażyk goto. a zę lekki to do torny sie go wsadzi ( oczywiście OTA bedzie wymontowana )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym wyważeniu silniczki uciągną bez problemu. Zamontowałem na tym montażyku aparat z cięzkim metalowym obiektywem ( myśle że spokojnie to było 2 kg ) i kilkunasto-sekundowe ekspozycje wychodziły.

 

Ale tak jak pisałem jest to jeden z moich pomysłów.........ktory oczywiście przed wyjazdem bedzie przetestowany.

 

Przesiedziałem pół wczorajszej nocy na róznych forach i decyzja padnie na Maka 102.

 

Jakiej wagi dokładnie można mieć bagaż podręczny ?? Czy jest możliwośc żebym z moją żoną zapakował sie do jednego ?? Waga sie wtedy sumuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie kupisz tego Vixena... wiedzialbym czy warto Maka102 zamieniac na niego, po Twoich recenzjach :terefere:

Niby o wiele jasniejszy, chlodzi sie szybko to moze i DSy lepsze.... :rolleyes:

A co zdecydowalo o wyborze Maka 102 ? Zamiast Vixena 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzy, przyjmij dobra radę: daj sobie pokój z Jowiszem i zdjęciami. Weź za to jakiś mobilny sprzęt do DS-ów [krótki refraktorek 80-120mm?]. Jowisza to sobie jeszcze w domu pooglądasz, za parę latek wyjdzie wyżej na ekliptykę i problem z głowy. Natomiast obiektów DS, które przegapisz podczas wyjazdu na południe, nie zobaczysz już NIGDY. W ostateczności weź coś uniwersalnego, np. tego Vixena 110mm i dobrą lornetkę. Teleskop oczywiście na montażu AZ ze względu na mobilność tak w podróży, jak i na miejscu.

Pozdrawiam

-J.

P.S. W jakim charakterze jedziesz do tej Afryki i jak/gdzie się tam będziesz poruszał? To też istotne przy wyborze sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.