Skocz do zawartości

Stack gorszy niż surowa klatka


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć...

 

dzisiaj poszedłem w pole z Canonem 20D. Zrobiłem 7 klatek Drogi Mlecznej (30s, iso 1600 każda) w formacie RAW. Ostrość najlepsza jaką potrafiłem zrobić, gdy wypaliłem pierwszą klatkę o mało nie padłem z wrażenia- taka wyraźna i ładna Droga (jak dla mnie). Na kompie to samo (mimo że pojechane bo 35mm ogniskowa bez prowadzenia i czasy 30s...). Łączę w DSS, odpalam Photoshopa, i tutaj kompletna porażka! Mimo bawienia się krzywymi i levelsami obraz Drogi Mlecznej jest niewyraźny i mdły- znacznie gorzej niż na surowej klatce...

 

Jestem laikiem jeśli chodzi o astronomiczne RAWy (takie zwykłe to i owszem), próbowałem łączyć zarówno surowe RAWy jak i takie wywołane do JPGa, ale nic to nie daje...

 

Jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć :szczerbaty: to byłbym wdzięczny.

 

Aha, jak ktoś chce te RAWy to niech napisze (ale w temacie, PW mam zablokowane już z pół roku :szczerbaty: ), ja wrzucę na jakiś serwer i można sie nimi będzie pobawić.

 

 

Resize z surowej klatki wygląda tak jak poniżej, wierzcie mi że jak na moje niebo jest to szczyt marzeń. (A, wiem że fatalnie skadrowane i te linie wysokiego napięcia pzreszkadzają, ale na próbę robiłem...)

surowa_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy foceniu ze statywu taką ogniskową, oprócz "pojechania" gwiazd, występuje także rotacja pola i większość programów do stackowania już raczej z tym sobie nie poradzi, zwłaszcza dla tak szerokiego pola

 

a skrzynki PW nie masz zablokowanej, tylko musisz ją sobie włączyć w swoim profilu: menu => opcje => ustawienia forum => Personal Messenger Options => Disable your personal messenger? - przestaw na "nie"

i to zdaje się, już Ci pisałem i też jakieś pół roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisałeś to nie zauważyłem, dzięki już naprawione.

 

No nie wiem co z tą rotacją pola, nie raz już robiłem takie zdjęcia np kilkanaście klatek Łabędzia czy też Tarczy...

 

A jak to jest z tymi RAWami? Wywoływać je na kompie żeby miały jak najwięcej informacji i dopiero konwertować na nny format i stackować?

 

PS. Jakoś udało mi się zmusić soft do działania. TO udało mi się wycisnąć...

th_mleczna-1.jpg

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A jak to jest z tymi RAWami? Wywoływać je na kompie żeby miały jak najwięcej informacji i dopiero konwertować na nny format i stackować?

 

(...)

 

Co znaczy wywoływać?

 

Minimalizuj ilosc konwersji do minimum. Surowe RAWy możesz załadować bezpośrednio do IRISa, Tam przejście na CFA i pełna obróbka (algin, stack itd.) na koniec dopiero konwersja gotowego materiału do formatu jaki ci niezbedny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.