Skocz do zawartości

Pierwsza Fotografia


sesq

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie robione z okna w kiepskich warunkach ( na niebie mleko i pare gwiazd z dużego wozu :P )

30 zdjęć: 4sec. F2.8 ISO3200; ogniskowa 200mm; stackowane w DSS; bez żadncyh darkow i flatów; dopiero po tygodniu sie dowiedzialem, że w aparacie jest specjalne odszumianie do robienia astrofoto.

Z okna miałem tylko widok na te dwie galaktyki, nawet nie wiem jak sie nazywają, wy pewnie wiecie :}

Może zrobie jeszcze jedno zdjecie z dworu, są jakieś ciekawe obiekty pod mój sposób robienia zdjęć ?

 

forumuv0.th.jpg

 

Powiedzcie czy na tych gwiazdach widać aberacje chromatyczną ? to przez obiektyw czy stackowanie ? ;[

Edytowane przez sesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze kroki masz za sobą. Tylko że musisz popracować nad ostrością, i pouczyć się troszkę znajomości obiektów na niebie, bo nie może być tak, że coś zrobisz a potem pytasz się na forum, co to jest. :blink:

Tak na oko to są galaktyki M81 i M82.

A aberracja jest zawsze po stronie obiektywu a nie po stronie obróbki.

Teraz byle do przodu :rolleyes:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze kroki masz za sobą. Tylko że musisz popracować nad ostrością, i pouczyć się troszkę znajomości obiektów na niebie, bo nie może być tak, że coś zrobisz a potem pytasz się na forum, co to jest. :blink:

Tak na oko to są galaktyki M81 i M82.

A aberracja jest zawsze po stronie obiektywu a nie po stronie obróbki.

Teraz byle do przodu :rolleyes:

Pozdrawiam :Beer:

zdjecie jest nieostre ? Nastawialem ostrość na gwiazdę bo słyszałem jak się pokrętłem ostrosci ustawi na nieskończoność to jest źle.

Martwi mnie ta aberacja, musze poszukać na forum jak wygladaja zdjecia z 200mm

 

powiecie mi co to za obiekt ?

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=25958

Edytowane przez sesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:blink: Jak to, co to za obiekt? Ty jaja sobie robisz czy co? Napisze tylko tyle, bo chyba mnie podpuszczasz...

To mgławice w Orionie są , na pierwszy rzut oka płomień po oczach wali, nawet zarys konika widać... M42, M43, a resztę poszukaj np. w stellarium albo astrojawill'u.

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ładny jest, może nastepnym razem go sfotografuje.

Co do astrofotografii - jest bardzo droga zwłaszcza dla kogoś kto mieszka w mieście i nie może jej dobrze wykorzystać. Może za 10 lat we własnym domu sie pochłonę tym pasjonującym hobby.

A tymczasem próbuje wykorzystać drogi sprzęt fotograficzny do całej tej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiecie mi czy to moje zdjęcie jest faktycznie nieostre ?

i czy aberacja występuje prawie zawsze na przysłonei 2.8 ? bo jednak liczyłem, że na obiektywie za 5,5 tyś. zł nie będzie jej.

Może napisz dokładnie co to za szkło, bo po cenie sądzę że to L-ka, ale jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.