Skocz do zawartości

M27 - pomocy


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zrobiłem wczoraj fotkę M27, wyszło jak wyszło...

Surowa klatka:

P1160121.JPG

Stack:

M27.jpg

 

Opis:

Panasonic LS60

6x60s

ISO100

SW6"

 

Mam pytanie, co da się z tym zrobić? Gwiadki sa pojechane, tak jak by wirowały. Da się to jakoś usunąć?

To moją pierwsza fotka, wiec i tak jestem zadowolony ze coś wyszło, bo w okularze.

 

Dzis jesli bedzie pogoda zrobie jeszcze raz ale teraz moze uzyję filtra UHC-s ,pomoże?

 

pozdrawiam

 

Ps prosze o usuniecie 2 wątku... nie wiem co sie dzieje z tymi załacznikami... to juz kolejny raz...

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, jest post wyżej. Nie wiem co sie dzieje, mam straszliwe problemy z dodawaniem załacznika, tworza sie 2 posty jeden z plikiem a drugi bez co mam robić, nie było tak wczesniej.

 

Admina prosze o wywalenie tego postu, moze cos doradzisz zeby sie tak nie działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak:

 

aparat mocowany złączka fotograficzną z DO (microstage czy cos tam...TO)

 

montaż ustawiony na polarna, tak dokładnie jak tylko się da bez lunetki... <_<

 

Zauważyłem ze w moim egzemplarzu, wyciąg sie kiwa, ale przeglądając forum, zauważyłem ze ludzie maja tak samo. Wieć bede musiał to jakoś poprawić bo ludzie z DO pewnie tego nie poprawią, bo poco by mocowali taki wyciąg w syncie 6". Teleskop świeżutki ze sklepu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem żebyś napisał jaki typ montażu posiadasz (EQ-2, EQ3-2 czy jakiś inny).

Gwiazdki są pojechane, ale z tego co widzę to robisz zdjęcia kompaktem przystawionym do okularu.

Do tego pewnie słaby montaż i efekt mamy na zdjęciach powyżej.

Niestety montaż to podstawa a czym mamy większą skale odwzorowania (nazwijmy to powiększeniem) to błędy prowadzenia są dużo bardziej widoczne.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecie mówiłem ze to pierwsze zdjęcie :szczerbaty: , pierwsze stykniecie sie z montarzem paralaktycznym((eq-5) :szczerbaty::Boink: , mam oczywiscie naped.

 

w sumie dopiero jak składałem sie do domu to odkryłem ze te sróbki na dole montazu przekrecaja go w poziomie, a ja sie tak meczyłem i go co chwile podnosiłem zeby ustawic... :Boink:

 

Da sie cos zrobic ztym zeby te gwiazdy tak nie wirowały? moze dac wiekszy zoom?

 

A z tym wyciągiem to jak mozna rozwiazac problem z kiwaniem się?był gdzies taki temat ale nie moge go znaleśc, zaznaczam ze telespop jest prosto ze sklepu.

 

w sumie dopiero jak składałem sie do domu to odkryłem ze te sróbki na dole montazu przekrecaja go w poziomie, a ja sie tak meczyłem i go co chwile podnosiłem zeby ustawic...

pozdrawiam

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie cos zrobic ztym zeby te gwiazdy tak nie wirowały? moze dac wiekszy zoom?

 

Nie mogę... :blink:

Co ja napisałem powyżej? Czym większe powiększenie tym wyraźniej będzie widać błędy prowadzenia!

Nie wiem czy zauważyłeś, ale koledzy robią tutaj piękne fotki na tej klasie montażu, ale w ognisku głównym (czyli dużo mniejsze powiększenie) i do tego z guidingiem!

Moja rada jest taka: poczytaj najpierw ile się da o astrofotografii (opcja szukaj na forum, lub celestia) a potem pomyśl i zacznij zadawać pytania.

Nie da się w kółko odpisywać na te same pytania.

Pozdrawiam i powodzenia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku L. zauważyłeś że gwiazdy wirują wokół M27?

Błędy prowadzenia są dlatego bo całkowicie źle ustawiłem na gw. polarna, pisałem ze NIE MAM lunetki biegunowej jeszcze.

 

Wirujące gwiazdy nie są spowodowane błędami prowadzenia, zauważ ze M27 stoi w miejscu

 

pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku L. zauważyłeś że gwiazdy wirują wokół M27?

Błędy prowadzenia są dlatego bo całkowicie źle ustawiłem na gw. polarna, pisałem ze NIE MAM lunetki biegunowej jeszcze.

 

Wirujące gwiazdy nie są spowodowane błędami prowadzenia, zauważ ze M27 stoi w miejscu

 

pozdrawiam :Beer:

Brawo :helo: Zaczynamy się rozumieć!

Teraz tylko musisz zrozumieć że to jest za duże powiększenie na taki montaż i to bez guidingu!

Jeśli masz aż taką rotację to oznacza że i montaż źle się prowadzi.

Czy ten stack to 6 x ta sama klatka czy 6 różnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.