Jump to content

Proszę o kontakt


ArturW
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem średnio zaawansowanym miłośnikiem astronomii niestety bez znajomych o podobnych zainteresowaniach. W związku z tym miałbym prośbę do innych miłośników z Koszalina o kontakt. Co prawda było w Koszalinie obserwatorium astronomiczne na terenie pewnej szkoły ale dyrektorowi jakoś to obserwatorium "przeszkadzało" ( w tym miejscu serdeczne pozdrowienie dla dyrektora :whip: ) Jeżeli jest ktoś z Koszalina zainteresowany prowadzeniem wspólnych obserwacji to proszę o kontakt. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Dalczego tak myślisz Zeppelin? Artur pisze szczerze co o nim myśli a emotikon wyraża wszystko dosadnie, to jaknajbardziej szczere życzenia jakie widziałem na forum :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Niestety panowie, ale tak w Polsce jest i czasami aż ręce opadaja bo mimo checi człowiek nie może zbyt wiele zdziałać. :Cry: Wiele razy zwracaliśmy się do dyrektora o podanie przyczyny zamknięcia. Jak myslicie, odpowiedż była jasna czy wykrętna? Wiele razy mieliśmy ochotę pokazać dyrektorowi :zadek: ale kultura zobowiązuje. Jedyne co mi pozostaje to poszukać kogoś z kim można dzielić zainteresowania (astronomiczne oczywiście :D ) A te życzenia w poprzednim poście były BARDZO szczere

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie był taki kategoryczny w wypowiedziach na temat Pana Dyrektora. Jeżeli nie ma chętnych by coś z tym obserwatorium zrobić to rzeczywiście należy je zamknąć. To by był dopiero skandal gdyby władowano w nie kupę kasy, a później nikt by tam nie zaglądał.

Zapytał bym natomiast co miejscowe środowisko miłośników astro zrobiło aby ten obiekt ocalić.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie należy złożyć podanie o wykupienie (w miarę możliwości) sprzętu. I tu rzecz zacznie się ciekawa. Twoje podanko ruszy ziemię i sprzęt może polecieć do innej szkoły, która wyrazi ochotę na "manie" takiego sprzętu (normalna procedurka). Jeżeli nie będzie chętnych sprzęt dopiero poleci do Ciebie...I pamiętaj, że gadka dyrektora w stylu : "proszę złożyć podanie do starostwa" - to zwyczajne pozbywanie się Twojej osoby przez dyrektora.

Zajdź najpierw do Starostwa i poproś o ksero zarządzenia/uchwały dot. majątku ruchomego szkół. Będziesz mógł się na nie powołać w podaniu do dyra.

CEL : sprzęt może przejąć inna szkoła (która jednak będzie chętna do prowadzenia obserwatorium) i masz szanse na kupno sprzętu (zależy od portfela)...

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Ludzie, tego sprzętu nie należy kupować tylku używać tam gdzie jest, jak będzie wiecej chetnych do obserwacji to dyr zmięknie i wytrącicie mu ostatnie argumenty czyli będzie je musiał udostępnić lub poszukać sobie innej roboty nie związanej z dydaktyką o której jak widać nie ma bladego pojęcia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak dotychczas, ale pewnie odbywało się to na zasadzie, że na takie zajęcia musiał przychodzić fizyk lub inny nauczyciel. To powodowało normalną reakcję dot. pieniędzy za np. nadgodziny. Poza tym dochodzi tzw. efekt chęci lub niechęci takiego nauczyciela - znam to akurat z autopsji, a raczej ze spowiedzi profa z ogólniaka, który powiedział mi, że jemu się nie chce i sprzęcik leży nieużywany od bodaj 15 lat! [nie generalizuję, ale wiem jak mogło to się odbywać - i weź tu się tłumacz]...poza tym nikt nie chce brać odpowiedzialności nawet za śrubkę... Mam nadzieję, że w Koszalinie odbywało się to inaczej a obecna sytuacja jest jedynie wynikiem upodobań dyra (choć to żadna pociecha, zważywszy na wynik)...

Poza tym wydaje mi się, że tryb przejęcia sprzętu spowodowałby (może? nigdy nie można dać 100%), że znajdzie się szkoła otwarta na działanie takiego obserwatorium. Albo że dyro ruszy d..ę i coś mu zaskoczy w szarych komórkach...

Może rzucić hasło do lokalnej prasy, a nawet prezydenta/burmistrza czy wójta???

Jaki mieliście tam sprzęt?? Może dziecko znajomego dyra ma chrapkę na cały sprzęt? [myślicie, że nie da rady?? Wszystko się da! A co powiecie na zniszczenie spowodowane zalaniem, zwarciem czy małym pożarem lub zwyczajnym stłuczeniem?]...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Haha
    • Love
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.