Skocz do zawartości

Na szeroko - M33


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skończyłem składać, lutować mój guiding jeśli to coś w ogóle na to miano zasługuje ;) (modyfikacja EQ3-2 - dodanie portu równoległego, guidowane Syntą 150/750 i jakąś najtańszą byle jaką kamerką CMOS w ognisku) - taki ekonomiczny zestaw do fotek na szeroko z PiggyBacka.

 

Pierwsza poważniejsza fotka z tego zestawu to M33 - jedna z naszych galaktycznych sąsiadek. Robione Canonem 350D, nie modyfikowanym, Sigmą APO 70-300 na 215mm przysłoniętym to F/7,1, łącznie 10*360s na ISO800 + 10 * dark + flaty + bias. Materiału pewnie nazbierałbym więcej, ale baterie we wszystkich sprzętach padły... Tak się jeszcze zastanawiam czy nie lepiej by wyszło na jeszcze dłuższym czasie, ale to innym razem chyba popróbuję.

 

Składane w Irisie - mój pierwszy raz, w DSS wychodziła tragedia więc się przemogłem i coś czuję że już nigdy nie wrócę do DSS.

 

Pozdrawiam

okq4.jpg

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne foto, ale lepiej kup Jupitera 4/200, porządne szkło, lub inną stałkę, teraz tego pełno na allegro za grosze a prezentują się bardzo dobrze po lekkim przymknięciu.

Mówili kiedyś na forum że Sigma do astrofoto tylko na 70 mm, inaczej trzeba mocno przymykać.

Chociaż patrząc na tą M33 muszę powiedzieć że wyszło naprawdę dobrze. Mógłbyś dać w większej rozdzielczości? Chętnie bym spojrzał.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, większa rozdzielczość:

 

ok4qd7.th.jpg

 

Jak dla mnie Sigma nie jest taka zła, widziałem zdjęcia niektórych to rzeczywiście gwiazdy wychodziły tragicznie, ale tak jak ja robiłem na F/7.1 nawet na krawędziach surowych klatek nie jest źle moim zdaniem.

Edytowane przez kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze troche nad surowym materiałem (levels - poziomy i curves - krzywe) bo z materiału mozna trochę jeszcze wydobyć. Może nie jest to mistrzostwo ale na szybko co mi wyszło z jotpega

 

ok4qd7.jpg

 

Może to na moim monitorze tylko tak wygląda, ale wydaje mi się że trochę przedobrzyłeś jednak... Ale ciągle próbuję coś z tego wyciągnąć, dopiero się uczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.