Skocz do zawartości

Poranny przybysz


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Zima poczeka - nie mam jeszcez kalesonów i przenośnej astroelektrociepłowni!

Traktuję tą fotkę jako wstęp do tematu - guide mnie nie zadowalał, ostrość leży, detal też bez rewelacji. Będzie wyżej, będzie lepiej!

 

P&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce jeszcze troche zimy ...

 

M45 w ramach testów nowego montażu

8x7min z centrum warszawy, 350dmod ISO800, ED80 @5.6, EM200, resize do 50% i crop.

M45 to nie obiekt na duze LP ale ma małą deklinację więc nadaje sie do testów guidingu co by nie były tylko suchymi wykresami.

Do obróbki specjalnie sie nie przyłożyłem czyli klatki bez kalibracji flatem i jakiś specjalnych technik... zwykły fotoszop...

 

plejady_080830_0XXL420.jpg

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips, Ty masz niezłe to "centrum Warszawy", przecież całkiem fajne te Plejady...

Pozdrawiam!

Aaa no, rzeczywiście zima idzie..

W dobrą noc zasięg gołym okiem 4,5mag, średnio 4 mag.... kompletna tragedia to to nie jest ( w śródmieściu to ledwo widać 2 mag ) ale generalnie rzecz ujmując raczej dennie .... Dokładnie jedną przecznicę dalej kończy się gmina centrum ( dzięki czemu mam ładniejszy chodnik pod domem w stosunku do sąsiada :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:

Tak wam powiem że jak patrzę na te foto... to mi żuchwa odpada na podłogę...

 

mam takie małe pytanko co do lustrzanek: W waszych jest matryca CMOS (z tego co mi wiadomo), a podobno w tej nowej lustrzance sony alfa jest CCD...

 

Jesli to prawda to byłaby znacząca różnica w jakości zdjęć?

 

Podziwiam i pozdrawiam tutejszych astrofotografów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze CCD to jeszcze nic nie znaczy. Różnica może być w każdą stronę. Są profesjonalne matryce/kamery CCD i takie, które do niczego się nie nadają. Dla przykładu zerknij na test, który sobie kiedyś zrobiłem:

 

http

://altummundi.com/index.php/astrofoto/...tax-astrofoto/

Potem okazało się że jest dodakowa redukcja szumów, jednak przy długich ekspozycjach aparat ZAWIESZAŁ (!) się przy zczytywaniu obrazów z matrycy prawdopodobnie na skutek właśnie próby odszumiania. Więc od razu pożyczyłem 300D, którym robię do teraz i pewnie jeszcze trochę powalczę, zanim kupie lepszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.