Skocz do zawartości

M52 + bonusik z Rubinarka 500/5.6


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ostatnio przeglądam to forum to strach cokolwiek pokazywać żeby nie zbijać tematów np. Tiamata i Jesiona w dół swoimi wypocinami ale coż kazdy foci tym co ma i na ile potrafi.

 

Więc chciałem pochwalić się swoim miejskim podejściem do M52 (3km od Jasnej Góry).

 

Dodatkowo zlapala się Bubble nebula :D

 

m52.jpg

 

13x180s/ISO800+Dark EOS300D(mod) Rubinar 500/5.6 Guide Jupiter 200/4+Barlow2x + Vesta SC-1 na SW EQ-5. Stack MaximDL obróbka i crop PS

 

Doadatkowo koszmarne LP wokoło :Boink:

 

Proszę o łagodny wymiar kary :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zdjęcie!

Jeśli ktoś jeszcze będzie miał takie odczucie, że czyjeś fotografowanie nocnego nieba powstrzymuje przed prezentacją własnych prac to z całą pewnością będzie to porażką ! Na sto procent moją ! :Beer:

Powodzenia!

 

 

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio przeglądam to forum to strach cokolwiek pokazywać żeby nie zbijać tematów np. Tiamata i Jesiona w dół swoimi wypocinami ale coż kazdy foci tym co ma i na ile potrafi.

O Jezu - aż mnie ciarki przeszły. Ja jeżeli już coś pokazuje, to zdecydowanie po to, żeby inspirować kogoś astrofotografią. Osobiście wolę oglądać cudze zdjęcia, a szczególnie uwielbiam bym świadkiem progresji jakościowej. Ktoś zaczyna z niczego i robi ogromne postępy - to jest piękne, a nie samo zdjęcie ze sprzętu za X set tysięcy. To nie o to chodzi. Nie po to budujemy własne obserwatoria, żeby nasze wątki wisiały na samej górze, a na pewno nie jest to główny cel.

 

Jeżeli kogoś zdjęcia z drogiego sprzętu zniechęcają do zabawy tym tańszym, często dostępnym dla każdego, tzn. że natychmiast trzeba się zastanowić, jak taki stan rzeczy zmienić. Oczywiście zaprzestanie publikacji "drogich" zdjęć nie jest wyjściem.

 

Nie ma takiego zdjęcia na AF, którego bym wnikliwie nie obejrzał - ku własnej przyjemności.

 

Mam jednak jakąś minimalną nadzieję, że napisałeś to z czystej kurtuazji i nie jest to do końca zgodne z rzeczywistością. Napisz proszę, że tak jest. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak jakąś minimalną nadzieję, że napisałeś to z czystej kurtuazji i nie jest to do końca zgodne z rzeczywistością. Napisz proszę, że tak jest. :szczerbaty:

 

Panowie pewnie że jesteście inspiracją do dalszych działań :Beer: i wiele innych osób z tego forum. Ja tylko chciałem powiedzieć że Wasze zdjęcia są swoistego rodzaju wzorcami lub do takich dążą.

 

Nigdzie przecież nie jest napisane że zdjęcia muszą posiadać założone walory jakościowe i gorszych nie można przedstawiać. Wiem że forum jest dla wszystkich których pasją jest astronomia i astrofotografia. Chciałem tylko powiedzieć jak jeszcze długą drogę muszę pokonać i nie chodzi tutaj o sprzęt tylko o samą naukę i doświadczenie. Jeżeli źle się wyraziłem to przepraszam :Beer: . Aby nie roztrząsac tematu proszę o powrót do meritum sprawy czyli co sądzicie o moim zdjęciu i co trzeba poprawić od zaraz :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza sesja w której dotarłem pierwszy raz do 300s B) podczas guidu na każdą klatkę. Niestety nocka była ciepła i szumy mojego 300D wzrosły niesamowicie :burza: . Niby czas ekspozycji ponad 2 x dłuższy to wynik totalnie niezadawalający. Szum praktycznie nie do zniwelowania i dodatkowo plamy zafarbu niebieskiego w niektórych miejscach więc obróbka dość drastyczna.

 

Jedno tylko pytanie :blink: tyle materiału a jest tylko gorzej :icon_evil: Chyba że nie umiem poradzić sobie z obróbką tego materiału. Jak ktoś chce popróbować to goły tiffx16b z DSS jest tutaj tylko zmiejszony do 1024pix (4.42MB). Zapraszam do zabawy :Salut:

 

m521.jpg

 

 

 

15x300s/ISO800 EOS300D(mod)+Rubinar500/5.6 na SW EQ-5 / GuideMaster. Stack DSS obróbka PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.