Skocz do zawartości

Digiscoping naziemny ptaki


Czarusek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest to mój pierwszy post to wiatam wszystkich bardzo serdecznie.

Na początek mam pytanie do ekspertów w tym temacie

jaki proponujecie sprzęt do digiscopingu naziemnego

mają być fotografowane małe ptaki z dużej odległości

czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

miałem na liście celestron c90, ale okazało się że jest zbyt ciemny f/13,8

później padło na Vixen VMC110L 110mm ma swiatło f/9,4, ale są opinie, że obraz jest lekko rozmyty a tu musi być jak ostry brzytwa najlepiej bez winetowania i aberracji. Hmm im bardziej się zapuszczam w temat tym bardziej mam metlik w głowie.

Jezeli ktoś ma jakieś sugestie w tym temacie to roszę o pisanie..

dziekuje za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się na tym zastanawiam, i nieraz radziłem na Forum.

Eksperymentowałem też z Rubinarem 1000 mm - bez sukcesów.

Konluzja - kupić długi teleobiektyw a nie sprzęt astronomiczny. Przysłona, dużo łatwiejsze ogniskowanie, nawet jeśli bez auto, płaskie pole.

Fotografuję tanim zoomem Sigmy - 70-300 f:4-5.6 i Nikonem D100. Zerkam na Sigmę 170-500 mm, bo wydaje się mieć korzystną cenę.Na drogie super-tele mnie nie stać.

 

Przy teleskopie nie będziesz miał możliwości przymknięcia przysłony, a pełny otwór rzadko potwierdza się w fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszą ofertę sprzętu do digiscopingu ma Nikon.

Masz możliwość fotografowania albo aparatami kompaktowymi Coolpix w projekcji okularowej lub też lustrzankami (cyfrowymi i analogowymi) + adapter FSA-L1 + jedna z dwóch lunet. Szczegóły masz tu:

http://www.nikon.com/products/sportoptics/...ystem/index.htm

Nikon Polska też to sprzedaje :Salut:

Duuuużo się tym bawiłem i luneta 82ED jest GE-NIAL-NA!!

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszą ofertę sprzętu do digiscopingu ma Nikon.

Duuuużo się tym bawiłem i luneta 82ED jest GE-NIAL-NA!!

Przeglądałem firmowe materiały dotyczące tego interesującego sprzętu, niestety, cena jest też genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem firmowe materiały dotyczące tego interesującego sprzętu, niestety, cena jest też genialna.

Ja wiem...... jesli ktoś dużo robi i ma szansę tm sprzętem zarobić jakieś pieniążki to jest dobra inwestycja. Luneta jest na prawdę solidnie wykonana, posłuży lata....

A jak nie, to poszukać jakieś 400mm Signy czy Tokiny, dobry konwerter 2x i tez coś da się zrobić.

Wszystko zależy jakich ogniskowych oczekujemy i jakiego otworu względnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Vixen odpada, on ma zdaje sie dziure z przodu...

C90 jest ok. w sieci sa nawet probki digiscopingu ta luneta. Jednak min. powiekszenie z nim to 1200/32=37x, 1,4st. pola widzenia (24m/1000m) troche malo.

Ja uzywam C5...

 

Jesli chodzi o lunety soczewkowe za podobna cene warto rozwazyc Celestron/Acuter (najlepiej ED), ale trzeba myslec od razu o wymianie okularu na hyperion zoom, co podnosi cene o 550zl.

Robilem digiscopowe fotki przez ultima 80ED z firmowym zoomem i tez nie jest az tak zle.

Czego wymagasz i za jaka cene?

 

Co do obiektywow, to jest to zupelnie inne zastosowanie w fotografii... i chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane zalaczniki; luneta: Celestron Ultima 80ED, zoom ustawiony na 20x, aparat: Fuji E550 zoom ustawiony na max (tj.4x)

pliszka i sieweczka robione z bliska (20-30m) w dobrych warunkach, srokosz z daleka, pelny kadr, zmniejszone

post-386-1221492101_thumb.jpg

post-386-1221492121_thumb.jpg

post-386-1221492142_thumb.jpg

Edytowane przez kivirovi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.