Skocz do zawartości

Skorpion w mleku na gorąco!


Ramius

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem w prost. Obróbka zdjęć pozostaje dla mnie czarną magią, ale pracuję nad tym. :rolleyes: Zdjęcie które wykonałem, było pierwszym jakie poczyniłem w życiu, a więc i efekt nie może być powalający. Jednak zdecydowałem się zawrócić Wam głowę moimi skromnymi próbami, ponieważ uznałem, że nie codziennie widzimy takie widoki. Skorpion pięknym gwiazdozbiorem jest, każdy wie! :D

 

15/5s + 4darki, ISO800, Canon EOS, kit 18-55. + plażowy stolik i 30'C <_<

 

Wersja bez mleka, no i KOSZMAR, ale "coś" widać :szczerbaty:

 

Pozdrawiam,

MB

EgiptTTT.jpg

skorek02.jpg

Edytowane przez Ramius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Ja też jestem mocno zielony w astrofoto a widzę, że ty już kombinujesz z wielokrotną ekspozycją, darkami itd. Możesz więc dokładniej opisać co zrobiłeś by obraz był względnie ostry przy piętnastu 5 sek ekspozycji. bo rozumiem, że bez śledzenia było? W czym montowane foty? Zamiast statywu stolik? Położyłeś aparat na plecach na tym stoliku? Jak 15 razy wyzwoliłeś migawkę bez poruszenia aparatu by otrzymać taką ostrość bez statywu? :unsure:

 

Pozdrawiam i gratuluję 1 foty!

Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Ja też jestem mocno zielony w astrofoto a widzę, że ty już kombinujesz z wielokrotną ekspozycją, darkami itd. Możesz więc dokładniej opisać co zrobiłeś by obraz był względnie ostry przy piętnastu 5 sek ekspozycji. bo rozumiem, że bez śledzenia było? W czym montowane foty? Zamiast statywu stolik? Położyłeś aparat na plecach na tym stoliku? Jak 15 razy wyzwoliłeś migawkę bez poruszenia aparatu by otrzymać taką ostrość bez statywu? :unsure:

 

Pozdrawiam i gratuluję 1 foty!

Sergiusz

 

Klatek było dwa razy tyle, ale się do niczego nie nadawały :szczerbaty: więc połowa poszła do kosza. Plażowy stolik to taka delikatna przenośnia warunków polowych. Ktoś kiedyś opisywał swoją walkę z plażowym stolikiem, ręcznikami i innymi wynalazkami zamiast statywu. Rozbawiło mnie to wtedy i zapamiętałem. Zresztą ta osoba celowała chyba w ten sam obiekt. Ja jednak byłem w tej lepszej sytuacji, że miałem ze sobą kiepski mały statywik ale zawsze to lepsze niż ręcznik. B) Zresztą statyw stał rzeczywiście na plażowym stoliku.

Czas exp. planowałem na 4s, ale bałem się że nic nie wyjdzie. Zwiezdy są trochę pojechane ale przy tym kadrze myślę że do przyjęcia. Podnosić ISO nie było sensu wiadomo dlaczego. Stack w DeepSkyStacker (słynny DSS)

 

Pozdrawiam,

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.