Skocz do zawartości

Mgławica płomień-ngc2024


pepelito

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt wykonany teleskop GRAS 13 z Australii. Jest to teleskop sterowany za pomocą internetu Niestety skończyły mi się już punkty :(

 

Obieket był robiony ok 8* nad horyzontem.

 

Sky90

St 2000XMC

 

2x600s

 

teraz po grasie pora na mnie pora na mnie tj, guiding, focenie Vestą SC1, a na razie tocamem sc1. Oh jak ja nie mogę się doczekać.

 

24a7f4db22550073.jpg

Edytowane przez pepelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie punkty ??..........trzynastka jest darmowa !!........przynajmniej ja tak mialem po zarejestrowaniu sie na grasie............ale fakt na trzynastce mozna tylko wybrac obiekt wszystko jest z automata wiec to nie to co inne numery na grasie............i 2 kwestia...........qbanos ma racje..........znechęcisz sie do robienia zdięć własnym sprzętem...........jest trudniej i efekty są z grubsza mówiąc..........gorsze :szczerbaty: to takie moje małe doświadczenia z telepem swoim i telepami online............ale patrząc na wyniki np wspomnianego wczesniej qbanosa albo choćby mojego ulubieńca amatorskich zdięc astro MarcinaPc :notworthy: mozna dojść do wniosku że dostępnym sprzętem można robic tak wypaśne fotki że.............ja osobiście sie nimi strasznie jaram jak oglądam :helo: edycja: zdięcia z grasa13 czy poczciwego telescope.* są dobre do nauki "obróbki"

Edytowane przez kurzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie punkty ??..........trzynastka jest darmowa !!

Ale trzynastka też ma punkty - pewna ilość przydzialana jaki gratis startowy. Darmowo można wykonać kilka zdjęć i po każdym widać jak ci ilość punktów spada. Prawda, że nie masz specjalnie wpływu na te punkty bo stały czas naświetlania i szalony :lol: wybór obiektów nie pozwala ci na żadne manipulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

hej,mój kolega z innego forum pyta mnie o ten Gras 13,bo zarejestrował się za darmo ale powinien mu przyjść na E-mail spam rejestracja i już czeka dwa dni i nic nie przychodzi mu na E-mail odpowiedż :huh: Czy wy wiecie coś o tym Grasie dobrze :rolleyes: Astropozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,mój kolega z innego forum pyta mnie o ten Gras 13,bo zarejestrował się za darmo ale powinien mu przyjść na E-mail spam rejestracja i już czeka dwa dni i nic nie przychodzi mu na E-mail odpowiedż :huh: Czy wy wiecie coś o tym Grasie dobrze :rolleyes: Astropozdrówka

 

... a przyjaciel sam nie może zapytać? skoro rejestruje się na grasie to znaczy, że jednak ma dostęp do netu...

hę? :blink:

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a przyjaciel sam nie może zapytać? skoro rejestruje się na grasie to znaczy, że jednak ma dostęp do netu...

hę? :blink:

 

Ori

 

Rent-a-scope najwyraźniej padł, przynajmniej rejestracja. Czekam już kilka dni na maila i nadal cisza. Ktoś coś wie ? Na stronie głównej chociażby napisali, że mają za dużo użytkowników i rejestracja zamknięta, ale nie - oni jeszcze zachęcają do rejestracji i testowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że ten projekt się sypie. Koszty takiej operacji są bardzo wysokie, ludzi których na to stać i tak sobie budują własne obserwatoria. Szkoda, bo GRAS był jednak przydatny. Tylko żeby go utrzymać trzeba być bogatym filantropem, a od komercyjnej strony jest to chyba skazane na porażkę.

 

Jest nowa formuła współwłaścicielska, może szukają pomysłów? Nie wiem, może sieje defetyzm, ale faktem jest, że od bardzo dawna nie jestem w stanie skorzystać z gras. Co się zaloguje, to wszystko offline, poza tym, zamiast przybywać sprzętu, to ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
Rent-a-scope najwyraźniej padł, przynajmniej rejestracja. Czekam już kilka dni na maila i nadal cisza. Ktoś coś wie ? Na stronie głównej chociażby napisali, że mają za dużo użytkowników i rejestracja zamknięta, ale nie - oni jeszcze zachęcają do rejestracji i testowania ...

 

Masz racje,jak kolego też czeka na E-maila, to ja też już czekam drugi dzień. Może to spowodowało z przesileniem tego Grasa-13 Jeżeli tysiące osób się rejestruje to może tak być,chyba że za kolejnością GRAS 13 czeka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,jak kolego też czeka na E-maila, to ja też już czekam drugi dzień. Może to spowodowało z przesileniem tego Grasa-13 Jeżeli tysiące osób się rejestruje to może tak być,chyba że za kolejnością GRAS 13 czeka B)

 

Kurcze, ale bełkot. Stary przykładaj się bardziej do tych postów, bo ciężko Cię zrozumieć. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą - widząc, że dalej nie ma maila z linkiem, który teoretycznie miał przyjść tydzień temu - spróbowałem zarejestrować się jeszcze raz na inny adres. Potwierdzenie, nazwa użytkownika i hasło przyszły po kilku minutach :icon_exclaim:

Edytowane przez MNB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
Przed chwilą - widząc, że dalej nie ma maila z linkiem, który teoretycznie miał przyjść tydzień temu - spróbowałem zarejestrować się jeszcze raz na inny adres. Potwierdzenie, nazwa użytkownika i hasło przyszły po kilku minutach :icon_exclaim:

 

No to masz szczęście kolego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.