Skocz do zawartości

MaxIm v5 - DSI I (color)


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić prawidłowe funkcjonowanie MaxIma v.5 z DSI I (color). Niestety nie udaje mi się uruchomić (error opening).

Nie było problemu z v 4.5. Chcę wykluczyć problem na poziomie samego MaxIma.

Ascom, Envisage, NetFrame, drivery Meade instalnąłem. Niestety bez rezultatu. Lustrzanki bez problemu funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sam driver od kamery? ...

 

Mam watpliwosci czy to jeden plik czy kilka i ktore z nich, wiec poradzilem metode malo elegancka typu "na sile". W sumie te pliki nie sa duze. Po prostu nie bawilem sie w subtelnosci. To taka metoda "radziecka" (typu atomowka) w odroznieniu od metody "amerykanskiej" (typu inteligentny i wybiorczy high-tech ) :rolleyes:

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze Envisagea mam 10 bibliotek *.dll, ale są też w MaxImie. Po przekopiowaniu, lub zastąpieniu istniejących, niestety bez zmian. Ale skoro mieliście problemy, wygląda na to, że coś jednak jest nie tak i nie jest to wyjątkowy przypadek. Co ważne DSI jest wykrywana i normalnie funkcjonuje z innym softem. Problem jest tylko z MaxImem v5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W folderze Envisagea mam 10 bibliotek *.dll, ale są też w MaxImie. Po przekopiowaniu, lub zastąpieniu istniejących, niestety bez zmian. Ale skoro mieliście problemy, wygląda na to, że coś jednak jest nie tak i nie jest to wyjątkowy przypadek. Co ważne DSI jest wykrywana i normalnie funkcjonuje z innym softem. Problem jest tylko z MaxImem v5.

Masz rację - tak jest w istocie. Nowy maxim ma bugi, całe szczęście ja sobie poradziłem i działa wzorcowo. Po nowym update przestał się wieszać, bo i takie przypadki miałem, co w obserwatorium typu "zdalnego" jest niedopuszczalne. Nie wiem, jak ci pomóc. Może napisz do oficjalnego supportu, niech kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam watpliwosci czy to jeden plik czy kilka i ktore z nich, wiec poradzilem metode malo elegancka typu "na sile". W sumie te pliki nie sa duze. Po prostu nie bawilem sie w subtelnosci. To taka metoda "radziecka" (typu atomowka) w odroznieniu od metody "amerykanskiej" (typu inteligentny i wybiorczy high-tech ) :rolleyes:

Piotrs

W przypadkach które ja znam, driver kamery w maximie to zawsze był jeden plik o konstrukcji: CCDPlugDSI.dll, albo w moim przypadku: CCDPlugFLI.dll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zderzyłem się z tym samym.

 

Chyba jestem juz madrzejszy o jeden krok, działa.

 

Postaram się łopatologicznie napisac tu co odkryłem i do czego doszedłem, nastepni czytający będą mieli pełny tutor co robić z Maximem i DSI.

 

Sprawa pierwsza - co jak sie zwie.

 

Maxim DL nie rozróznia kamer Meada na typy, Dla niego, czy będzie to PRO, czy II czy III , b/w czy kolorowa, to zawsze jedna bajka i bedzie ją nazywał Meade DSI. Pliki bibliotek dla DSI mają nazwy: dsiio.dll; CCDPlugDSI.dll; DsiDevice.dll

 

Sprawa druga - babol w V4.61.

 

Maxim V4.61 miał babola dla driverków DSI. Rozwiązaniem były dwie biblioteki DLL które nalezy pobrać ze stron Cyanogena i recznie wgrac do katalogu Maxima. (odsyłają e-mailem zazipowane biblioteki)

 

Sprawa trzecia - Envisage pack.

 

Maxim V5.x równiez nie bardzo chce działać z DSI, (krzyczy na nas komunikatem: "Error opening camera. The link has failed.") ale do niego nie ma juz patchowych bibliotek, trzeba się wspomagać inaczej. Maxim aby gadać z DSI chce miec zainstalowany na kompie pakiet sterowników Meade o wdzięcznej nazwie Envisage 7.05 . Pobierzemy to z tego linku Meada, jest darmowe: http://www.meade.com/support/downloads.html.

 

W części przypadków podegranie tego pakietu poprawia sterowniki DSI i Maxim ożywa. Ale... no jak zwykle, nie zawsze.

 

Sprawa czwarta - widze ciagle stare.

 

Pierwszą sprawą jaką możemy zrobić, to odświeżyć rejestry drivera, mamy do tego spec .exe w katalogu : C:\Program Files\Meade\AutostarSuite\Envisage\Driver\2K - XP\Update

 

To też już w części przypadków załatwi sprawe ... ale nie we wszystkich. Czasami trzeba wykonać rzeźbę ostateczną.

 

Sprawa piąta - .netowe pozdrowienia .

 

Bronią ostateczną jest fizyczne kopniecie .net framework. Po odpaleniu cmd, wbijamy komenę:

 

cd "\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727"

 

Zatwierdzamy eneterem. Po czym kolejna komenda:

 

regasm "\Program Files\Diffraction Limited\MaxIm DL V5\dsiio.dll"

 

Ponownie enter. Powinnismy zobaczyć coś takiego:

 

Microsoft ® .NET Framework Assembly Registration Utility 2.0.50727.1433

Copyright © Microsoft Corporation 1998-2004. All rights reserved.

 

Types registered successfully

 

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727>

Jesteśmy w domu. DSI pod Maximem działa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześc,

 

Czy ktoś może spotkał się ze zjawiskiem "zamierania" maxima5 w trakcie ściągania danych z kamer DSI? A może jest to jakaś oczywistośc, kwestia przełączenia kilku pstryczków w sofcie? Przepraszam za takie troche durnowate pytanie, ale użycie kombinacji dsi + maxim + frozen nieodmiennie przenosi nas na do reklam viagry :blink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurcze, z rozpaczy odkopuje temat.

 

Czy ktokolwiek rozwiązał problem zamierania Maxima DL przy ściąganiu danych z kamerki DSI I? Jakieś linki? Rady? Sugestie? No kurde nie wywale jej, działa ze wszystkim sprawnie tylko z maximem dostaje lagów, które praktycznie eliminują ją jako guider.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty:

 

Znalazłem po długich bojach rozwiązanie. Heh, na tych grupach yahoo sa tylko podstawy i najczestsze przypadki. Jak przychodzi co do czego trzeba walczyć samemu. No nic, pół nocy w plecy nie pójdzie na marne, daje gotowy przepis.

 

1. Na "dzień dobry" Maxim nie widzi DSI.

 

Tu rozwiązań jest wiele, mamy na yahoo, mamy w manualach maxima, mamy na naszym forum. Objaw generalnie jest taki, ze maxim drze ryja takim komunikatem : "Error opening camera. The link has failed." Mimo, ze cały inny soft pracuje z kamerką bez problemów i najmniejszego szemrania. Tu jest prosto, wykonujemy czynnosci punkt po punkcie rozpisane w tym watku kilka postów wyzej i jest bajer: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=317290

 

Maxim widzi kamere i działa. Ale... ;)

 

2. Maxim nagle dostaje czkawki z DSI, ściągając klatkę zamiera na sekunde lub dwie.

 

Kiedy tak się dzieje? Gdy wepniemy kamerkę w inny port USB niż ten na którym była, gdy zainstalowalismy sterownik envisage http://www.meade.com/support/downloads.html. Co robi wtedy genialny windows? Ano stwierdza, że to juz zupełnie inna kamerka i instaluje ja sobie w locie... tyle, że podgrywa przy okazji kilka starych bibliotek. Maxim w rejestrach czyta link do nowych driverów envisage, (sami tam ten wpis dodalismy walcząc z widocznoscią DSI pod cyanogenem) stwierdza, ze sa to drivery envisage 7.05 i rusza. Tyle, że to nie prawda. Taki stan łatwo wykryć. Po odpaleniu envisage widzi on DSI, ale po sekundzie lub dwóch wywala komunikat w stylu, "CCD firmware command rejected" Rotfl. Sterownik meada do kamery DSI nie moze dogadać się z kamerką DSI :) Dlaczego? Bo to ponownie jest stary, kulawy driver meada, tyle, że przedstawiający się jako envisage... wrrr. Trzeba ponownie zainstalować meadowskie envisage 7.05. Problem rozwiazany. Heh, rozwiazany do chwili ponownego wepniecia DSI w inny port USB. Wtedy trzeba procedure powtórzyć.

 

 

Kurde, nie wiem jeszcze komu podziekowac za pół straconej nocy, meadeowi, cyanogenowi czy microsoftowi...

 

Mam nadzieję, ze to koniec problemów na lini maxim <> DSI. Jakby ktos miał pytania, dawać na watek, odpowiem publicznie, to i inni skorzystają.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.