Skocz do zawartości

Lornetka kieszonkowa


Cefeusz

Rekomendowane odpowiedzi

a co sadzicie o NIKON Sportstar EX 8x25 ? fotojoker ma teraz ja po 222 zl co nie wydaje sie za duzo..

 

dopiero co zaczynam interesowac sie lornetkami.. rozumiem, ze jest to wyzsza klasa lornetek niz NIKON Sport Lite i Sportstar IV?

 

 

... jeszcze jedna rzecz: niedawno na allegro zszedl model steiner safari 10x26 za ok 200 zl... czy wg was jako kompaktowa lornetka lepszy bylby on (z zachwalana optyka) czy ten nikon sportstar (z wypelnieniem azotem, wodoszczelnoscia) ?

Edytowane przez en-Kor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie ten wątek, zapewne znajdziesz w nim materiał do przemyśleń.

 

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=1...120dec18#132961

 

Pozdr

Zupełnie nie zgadzam się z opinią z linkowanego wątku "A ja nie polecam niczego mniejszego od 30 mm. Nawet renomowanych firm. Bo nijak to trzymać w ręku i przy oku. Można pomyśleć o Nikonie Monarch 8x36 albo Steinerze Ranger 8x30.".

 

Faktycznie lornatka kieszonkowa nie leży tak dobrze w ręku jak większa lornetka, jest też bardziej podatna na drgania. Ale coś za coś. Trudno mieć pretensje, że coś jest małe i lekkie, skoro to właśnie MA BYĆ małe i lekkie :unsure: Zresztą można się szybko przyzwyczaić do małych muszli ocznych i mikroskopijnych rozmiarów. Po prostu przez taką lornetkę trzeba nauczyć się patrzeć.

 

Swego czasu dźwigałem wszędzie w plecaku ciężką lustrzankę, a jak szedłem na spacer czy wycieczkę to obowiązkowo ciężką lornetkę, ale wszystko może się przejeść. Od kiedy kupiłem nikona hg 8x20 jest to moja podstawowa lornetka, nawet na ptaki wolę ją brać niż 10x42, o ile nie jest to wieczór albo noc. A jakość obrazu jest najlepsza ze wszystkich lornetek przez jakie patrzyłem, wliczając svarowskiego. A na dodatek do lustrzanki kupiłem sobie świetnego Lumiksa LX3 i wreszcie odetchnąłem, bo nie muszę wszędzie dźwigać garbu. Rachunek jest prosty:

 

D300 z obiektywem 1500g + trochę drobnicy + nikon 10x42 800g, łącznie 2.5kg i kupa zajętego miejsca.

Lumix LX3 290g + nikon 8x20 270g, niecałe 600g, miejsca zajmują tyle co nic.

 

Wracając do lornetki kieszonkowej, to z tańszych alternatyw mogę polecić nikona sportstar 8x25 - waga 280g, cena 250-300zł. Patrzyłem przez niego i obraz jest naprawdę niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.