Skocz do zawartości

Zeiss Sonnar 200 2.8


krzysiek.p

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dokladnie tak jak pisze Noxili..

 

 

Z tego co mi wiadomo były dwie wersje Sonnara 180 2.8-starsza tzw.``zebra``i była bez powłok.

Nowsza wersja 180-tki miala juz powłoki.

180 2.8 byl projektowany pod sredni format.

 

Sonnar 200 2.8 to najnowsza konstrukcja-jesli mozna tak o nim pisac,bo byl w sprzedazy od ok.1980r.

Posiada bdb.powłoki.

Moj egzemplarz posiada oczywiscie mocowanie M42 o innym mocowaniach tego obiektywu nie slyszalem.

Używam bez problemu z przejsciowka EOS/M42

 

Dla chetnych do pobrania fotki zrobione tym obietywem.Wybierałem przewaznie te robione na 2.8-4

 

http://s011.wyslijto.pl/?file_id=009567313325886921631867472

 

W razie pytan

508 757 619

 

Pzdr.

Krzysiek

Edytowane przez krzysiek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dokladnie tak jak pisze Noxili..

 

 

Z tego co mi wiadomo były dwie wersje Sonnara 180 2.8-starsza tzw.``zebra``i była bez powłok.

Nowsza wersja 180-tki miala juz powłoki.

180 2.8 byl projektowany pod sredni format.

 

Sonnar 200 2.8 to najnowsza konstrukcja-jesli mozna tak o nim pisac,bo byl w sprzedazy od ok.1980r.

Posiada bdb.powłoki.

Moj egzemplarz posiada oczywiscie mocowanie M42 o innym mocowaniach tego obiektywu nie slyszalem.

Używam bez problemu z przejsciowka EOS/M42

 

Dla chetnych do pobrania fotki zrobione tym obietywem.Wybierałem przewaznie te robione na 2.8-4

 

http://s011.wyslijto.pl/?file_id=009567313325886921631867472

 

W razie pytan

508 757 619

 

Pzdr.

Krzysiek

Było dużo więcej odmian sonnara 180/2.8 :). Z tego co wiem było ich minimum 6. Trzy rodzaje popularnej zebry oraz trzy z powłokami MC. Wersja bez napisu MC ale jednak jest MC -> była to jakaś wersja przejściowa. Potem wersja z białbym napisałem MC i najnowsza z czerwonym napisem MC ;). Sam posiadam Sonnara 180/2.8 z czerwonym napisałem MC i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę świetny obiektyw. Zastąpię go dopiero może kiedyś jakąś elką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Proponuję zajrzeć sobie na zaprzyjaźnione Forum for you :D i wklepać w wyszukiwarce PENTACON - jest próbka możliwości tego obiektywu w temacie Pentacon SIX + Canon 300D(jednak tej wersji która ma mocowanie Pentacon SIX i dedykowana jest do średniego formatu). Zresztą jest też wątek o tym obiektywie.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Powiem tak nie sprzedawałbym Sonnarka,bo jest to naprawde swietne szkło,ale zakupiłem Canona L-ke 70-200 f4..(głównie ze wzgledu na af)

I co?Troszkę sie zaskoczyłem:)Zawsze chciałem porównać tego Sonnara z takim szkłem i wydaje mi sie,ze jest ok;)

 

Dlaczego to robię?Bo wolałbym żeby takie szkiełko zostało wśród astrobraci,bo jesli nie bedzie chetnych bede zmuszony w ostatecznosci puscic na alledrogo..

Przedstawię małe porównanie obu szkieł.

 

Są to cropy z centrum kadru czysty jpg.z Canona 300d

 

Ogniskowa 200mm ,F4:

 

po lewej Sonnar200 2.8-po prawej Canon 70 200f4

f4.jpg

f_4.jpg

Edytowane przez krzysiek.p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.