Skocz do zawartości

Takahashi EM200 + wiele dodatków.


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do sprzedania montaż EM200, statyw (long, mahoń), urządzenie do quidingu EM-200 (świetna maszynka, pracuje z praktycznie każdym softem w tym k3ccd), dwie przeciwagi (oryginalne), zasilacz 220 + kable do zasilania z akumulatora (oryginalne).

Stan statywu bardzo dobry sama głowica i statyw idealny. Do poprawienia wyjście na pilota (działa ale luźno łączy, to standartowa skuwka za kilka groszy należałoby ją wymienić).

Montaż używałem z teleskopem mewlon 210 i edkiem 80 tak więc pracował bez dociążania i stacjonarnie zatem stan i mechaniczny i wizualny niemal idealny.

Montaż dostosowany do dociążania ok 19 kg, jest dość ciężki (górny poziom mobilności da się przenosić w 1 osobę ze statywem).

Nabyłem c11 i niestety muszę się przesiąść na montaż już "obserwatoryjny" o nośności ok 30 kg. i jest to jedyny powód sprzedaży tego sprzętu.

PE na poziomie dedykowanym :) przez taka, ważniejsze że PE zachodzi w równych odstępach liniowo co świadczy o idealnym stanie przekładni.Wysoka kultura pracy, EM200 charakteryzuje się cichą pracą, brakiem drgań, dobrym wykonaniem. W zasadzie w tym przedziale cenowym konkurencją może być tylko Losmandy G8 (fajny montaż ale jakoś mało popularny w Polsce, jest dość filigranowy w porównaniu z EM-200) CGE, raczej już nie EQ6 :) - mam swoją opinie na temat tych montaży ale mógłbym być stronniczy jako sprzedający :rolleyes:)

Montaż trzyma punktowo do ok 3 minut dla ogniska 600mm przy dslr (300d).

 

Teleskop został kupiony u oficjalnego dealera Takahashi w Coolmar (Francja) i jestem jego pierwszym właścicielem.

 

Cena ok 8. tys pln. do lekkiej negocjacji.

Obraz_003.jpg

pic2.jpg

pic3.jpg

pic4.jpg

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.