Skocz do zawartości

Wyprzedaż sprzętu astro...


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jak w temacie. Przyszedł czas na zbieranie znaczków... :D

Dostępne:

1. Kamerka ST2000XM z kołem filtrowym CFW9 i filtrami Astrodon LRGB+Clear. Stan BDB. Rocznik 2006. Kamera posiada najnowszy chip KAI2020 z wyjściem na zewnętrzny autoguider. Cena 8500zł.

2. Filtr Baader Ha 1,25 7nm, zakupiony 2 miesiące temu w DO - 300zł.

3. Montaz EM200 Temma2. Rocznik 2007. W zestawie głowica montażu, tripod, 2 przeciwwagi po 5kg. kabelki do zaislania, RS232 do sterowania z kompa, guidujacy do kamerek sbig, waliza pelican do transportu, siodełko dla standardu Vixena. Estetycznie i mechanicznie stan BDB. Bardzo dobre trackowanie - gwiazdy punktowe z ogniskową 1000mm i kamerką st2000xm. Nie działa podświetlanie biegunowej. Mnie to nie przeszkadzało i radziłem sobie podświetlając oś RA telefonem kmórkowym :D Prawdopodobnie dioda jest do wymiany. Cena 8900 zł.

4. Refraktor Takahashi SKY90II wraz z szukaczem 5x25mm, clamshellem oraz skrzynką. Rocznik 2005. Stan BDB. Cena 4500zł

5. Reduktor do sky90. Cena 850zł. (dostepny po sprzedamiu sky90)

6. Robofocus (centralka, silnik, kabelki). Cena 1200zł.

7. Kendrick kontroler model podstawowy wraz z grzałkami dla tuby 3" oraz 5". Cena 600zł

8. Meade Newton dobson LB10" stan bardzo dobry. Uzywany tylko raz przeze mnie. Rocznik 2007. Cena 1900zł.

9. Okulary:

- Panoptic 27mm - cena 750zł

- Pentax 14mm - cena 600zł

- Pentax 7mm - cena 600zł.

Cały zestaw okularów w skrzynce z gąbką - 1800zł. Polecam ten zestaw okularów jako komplet do LB10".

10. Filtr Ultrablock 2".Stan BDB. Cena - 250zł.

11. Newton 150/750mm Celestron wraz z wyciagiem Antares 2" z mikroruchami, obejmami, szukaczem 8x50mm, dovetailem. Kilka rys na obudowie. Rysa na lustrze głównym (uszkodzoan jedynie warstwa Al). Otycznie sprawny w 100%. Sprzęt gotowy do astrofoto. Cena 600zł.

12. Wyciąg Takahashi do SCT, ale rownież do Newtona wraz z zamocowanym silnikiem robofocus. Stan BDB. Cena 850zł.

 

W razie pytań proszę o kontakt:

1. Na PW.

2. Mail: pturek007@poczta.fm

3. Tel. 0603761803

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Kilka zdjęć wybranych sprzętów.

0ee0012ca2d887e1.jpg

7278396ededf9a7a.jpg

e18b4109c6aebac1.jpg

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 3 zerezerwowana do jutra włacznie. Pozycja 11 zarezerwowana do końca tygodnia. Pozycja 11 nieaktualna.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 3 zerezerwowana do jutra włacznie. Pozycja 11 zarezerwowana do końca tygodnia. Pozycja 11 nieaktualna.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Sprostowanie:

Pozycja 3 zerezerwowana do jutra włacznie. Pozycja 6 zarezerwowana do końca tygodnia. Pozycja 11 nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj się mylisz, bo nie kupiłem nic :) Trochę dziwny wydźwiek ma Twój post...

Skojarzyłem że masz w stopce SBIG ST2000XM i to na czerwono.

Ale widać było to już wcześniej - ot, nie trafiłem z domysłem.

I nie doszukujmy się dziwności tam gdzie jej nie ma. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wyciag Takahashi. Po pierwsze czy moglbys wrzucic jego zdjecie z tym robofocusem? Czy on daje sie normalnie zamontowac do np. Newtona Celestrona C8N?

Wyciąg Taka zaopatrzony jest w przejściówkę do ogólnie dostepnych wyciągów crayforda 2". Wyciąg taka montuje się w stopkę wyciąg C zaciskając śrubkami z boku stopki przejściówkę na jaskólczym ogonie. Tak własnie był montowany do Newtona z wyciągiem Anataresa 2".

Zdjęcie postaram sie zapodać w weekend. Zachęcam do kontaktu tel.

 

***************

 

Pozycja 5 nieaktualna

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wyciągu. Przy okazji zamieszczam zdjęcie (trochę nieostre :-) ) redukcji, która montowana jest do stopki popularnych wyciagów 2".

 

b3094e8a6bc74869.jpg

 

1e234ce4c2495864.jpg

 

4b05d1e631ac766a.jpg

 

PS. W przejściówce 2" celowo zostały obnizone śruby mocujace kamerkę, okulary. Przejściówka 2" kamerki posiada kołnierz, który po dociśnięciu przez góne śruby ustawia nieosiowo kamerkę. Oto powód obniżenia śrub mocujacych !

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.