Skocz do zawartości

Jak już jest temat o okularach.. pytanko


mattman12

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Jak już jest temat o okularach to mam pytanko. Mógłby ktoś przybliżyć mi charakterystykę okularów super wide angle?? Dodawane są do jednego z teleskopów, który mam zamiar kupić i nie wiem za bardzo jakiej jakości jest ten sprzęt.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o link to się przymierzam do Synty 6" na astrokraku http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...6c66d453d4c73e8

 

Na DO też jest ten model tylko że z plosslami i nie wiem które lepsze będą...

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co powiem ci tak. Sam SkyWatcher robi przynajmniej trzy rodzaje okularów o nazwie SWA. Każdy inny. Może po prostu przyjmij do wiadomosci, ze jak szukasz sprzetu masowego, to okulary do niego dodawane bedą super i szerokokatne tylko z nazwy. Nie sugeruj się tym, że ktoś oferuje ci okular z SWA w nazwie. Dobry szerokokątny okular kosztuje 300-600$. Tu masz za niecałe 300$ dwa okulary i teleskop. Wnioski powinny być oczywiste. Plossle sa hmmm... bezpieczniejszym wyborem gdy operujemy kwotami w okolicach kilkudziesięciu dolarów za sztuke. Osobiście odradzam ładowania się w wynalazki.

 

Okulary KITowe (te dodawane w zestawie) pozwalają zacząć obserwacje. Jezeli wcześniej nie obserwowałeś wizualnie przez teleskop to nawet nie dostrzeżesz ich ew. wad lub mankamentów. Radzę kupić upatrzony teleskop tam gdzie będziesz miał pewność gwarancji / dostarczenia go na czas / dadzą lepsza cene (do czego tam przykładasz większa wage), ale miej świadomość , ze w miarę jak będziesz się rozwijał obserwacyjnie, zetkniesz sie na zlotach z doskonałymi szkłami, KITowe okulary pójdą w odstawkę. Sprzedasz je za pare groszy na allegro lub komus oddasz i przesiądziesz się z dużym prawdopodobieństwem na coś przyzwoitego. Osobiście nie przykładał bym wagi do tego jakie okulary są dodawane do teleskopu, a do tego jaki ten teleskop kupie (czy nie strzelam sobie złym wyborem w stopę) i gdzie go kupuje (czy wybierając niesłownego dealera nie strzelam sobie w stope)

 

Z doświadczeń i okularów jakie przewineły mi się przez ręce moge powiedzieć, ze tanie plossle potrafią być całkiem przyzwoite (oczywiście mają swoje wady). Co więcej, te dodawane w zestawach są akceptowalne dla ludzi którzy juz dawno sie poprzesiadali na wypasione szkła. Troche inaczej sprawa wygląda z "wynalazkami" dodawanymi do teleskopów. Wiele z nich ma naprawdę powazne i uciązliwe wady.

 

Prosze nie odbieraj tego jako agitki za konkretnym dystrybutorem sprzętu lub nagonki na innego. Obadaj sieć, W Polsce jestki kilku sporych dostawców. Poszperaj na forach o opiniach kazdego z pot. sklepów i kup dobrze wybrany teleskop. Co więcej, obserwuj bez stresu tym co ci doniego dodali niezaleznie czy będzie to plossl, czy jakies coś co ma "super", lub "ultra" w nazwie. Z czasem , jak poczujesz potrzebe poprawy obrazu, bez żalu przesiądziesz sie na coś lepszego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o link to się przymierzam do Synty 6" na astrokraku http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...6c66d453d4c73e8

 

Na DO też jest ten model tylko że z plosslami i nie wiem które lepsze będą...

 

Otóż chciałbym cie zmartwić. Owe opisane jako Super Wide Angle okularu, to okularu typu RKE. W mojej syncie 1200/200 takie przyjechały i mają napisane własnie tak: "SUPER" a pod spodem "wide angle".

Szczerze watpię, że coś zmieniło. A już na pewno nie jest tak, ze w DO jest plossl a w Astrokraku coś innego.

Jedyne prawdziwe plossle jakie widziałem dodane przez skywatcher były do tego modelu: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...6c66d453d4c73e8. Czy są to super plossle tego nie wiem! Myślę, że nie mają tej dodatkowej soczewki, więc nie.

 

ciemnego nieba i dobrej zabawy

 

ps. są to moje własne subiektywne obserwacje i organoleptyczne badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.