Skocz do zawartości

Kamera czy aparat ??


dawid20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tak sie zastanawiam co jest lepsze do astrofoto, kamera ccd czy znany i lubiany canon

na razie zastanawiam sie hipotetycznie chociaż na początek roku mam zamiar coś kupić (na razie montaż :D )

trzeba by było ustalić próg bo pytanie byłoby bez sensu... Powiedzmy tak 1500-2000zł :)

 

Pozdrawiam,

PS. myślę że wielu nowym użytkownikom podchodzącym do astrofoto temat sie podoba, a fachowcy podzielą sie wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. myślę że wielu nowym użytkownikom podchodzącym do astrofoto temat sie podoba, a fachowcy podzielą sie wiedzą

 

Może się podoba, tyle że był wiele razy poruszany.

Tak w trzech zdaniach.

Jeśli astrofoto na pierwszym miejscu to bezapelacyjnie kamera. Jeśli Canon miałby być lepszy to po co produkować dedykowane kamery ?

Jeśli astrofoto okazjonalnie to Canon.

 

W podanym przez Ciebie budżecie Meade DSI II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rozsądnej kamery nie kupisz za 2 tysie. Po drugie wynika stąd, że pozostaje aparat. Po trzecie mam wątpliwości czy temat fajny, bo przy takim sformułowaniu obawiam się, że niewiele ciekawego tutaj zostanie napisane.

 

Pozdr, tomek

a po czwarte użyj funkcji Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że doświadczeni forumowicze stali się leniwi, zbyt często odwołują się do opcji szukaj

Czasy się zmieniają sprzęt także, początkujący czasami nawet nie wie czego szukać, jakiego nazewnictwa użyć by coś znaleźć.

 

Pamiętajmy że forum jest także dla nie doświadczonych początkujących a nie tylko dla starych wyjadaczy, nie chce się pomóc to chociaż wskaż odpowiedni temat jeśli jesteś pewny że jest na czasie i pomoże w danej sytuacji.

 

Tego posta napisałem do wszystkich, a nie indywidualnie do przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rozsądnej kamery nie kupisz za 2 tysie. Po drugie wynika stąd, że pozostaje aparat. Po trzecie mam wątpliwości czy temat fajny, bo przy takim sformułowaniu obawiam się, że niewiele ciekawego tutaj zostanie napisane.

 

Pozdr, tomek

Za 1800 zł(przy obecnym kursie euro), spokojnie może zakupić nową kamerkę np. ATiK 16 IC-HS. Potwór to to nie jest, lecz jest lepsza aniżeli cannon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

To naprawdę nie jest złośliwość tylko temat jest bardzo szeroki.

Oczekujesz prostej odpowiedzi na trudne pytanie. To się nie da w kilku zdaniach.

Nikt nie będzie pisał cały dzień elaboratów tylko dlatego że komuś nie che się poszukać.

Grzybek80 ujmuje się za Tobą ale do pisania obszernego wykładu jakoś się nie rwie.

Rada jest taka, poczytaj z tydzień wątki na forum poświęcone temu tematowi , przemyśl sprawę.

Wtedy będzie jakaś nić porozumienia.

Pytania będą bardziej konkretne.

Wtedy na pewno doczekasz się odpowiedzi.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że doświadczeni forumowicze stali się leniwi, zbyt często odwołują się do opcji szukaj

Czasy się zmieniają sprzęt także, początkujący czasami nawet nie wie czego szukać, jakiego nazewnictwa użyć by coś znaleźć.

 

Pamiętajmy że forum jest także dla nie doświadczonych początkujących a nie tylko dla starych wyjadaczy, nie chce się pomóc to chociaż wskaż odpowiedni temat jeśli jesteś pewny że jest na czasie i pomoże w danej sytuacji.

 

Tego posta napisałem do wszystkich, a nie indywidualnie do przedmówcy.

 

Jasne, sam po sobie widzę, że czasy się zmieniają. Jak zaczynałem swoją przygodę z astronomią to nie było komputerów, internetu, ba nawet o dobrą książkę było trudno. A czytałem wszystko co mi wpadło w ręce, poradnik Kulikowskiego to kilka razy pożczałem. Do wszystkie dochodziłem powoli i cierpliwie. Potem poznałem kolegó i bardzo dużo rzeczy nauczyłem się od nich. A dzisiaj mamy internet gdzie jest mnóstwo wiedzy ale nawyki mi zostaly. Zamiast o coś pytam staram się zdobyć jakiś minimalny poziom wiedzy. Sorry, ale według mnie podejście do sprawy w stylu "nie wiem to się spytam, bo co będę czas marnował na szukanie" świadczy, że osoba jest śreednio zainteresowana tematem i dlatego nie warto się schylać nad odpowiedzią.

Life is brutal, trzeba trochę się wysilić aby coś potem dostać w zamian.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Żeby wskazać temat trzeba go odszukać, dlaczego ja mam tracić swój cenny czas, skoro pytający też nie chce tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.