Skocz do zawartości

Microsoftowy World Wide Telescope


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Już dość dawno temu pierwszy raz uruchomiłem World Wide Telescope firmy Microsoft... doszedłem do wniosku ( jak każdy kto nie lubi Microsoftu, czy w sumie wszyscy ), że zerżneli z Google Earth'a opcje nieba i tyle.

 

Nudząc się w pracy dziś, postanowiłem znów go wypróbować, pobawić się....

 

Generalnie ujmę to tak..... wszystko wymięka co nie jest WWT, w kontekscie szerzenia wiedzy... masakra....

Szczególnie urzekła mnie mapa Ha-alpha całego nieba ukazująca niesamowitość drogi mlecznej, grozę itd....ogólnie opad szczęki ( widziałem już mapy Ha, ale nie w taki sposób przedstawione... ). Tych typów map jest cała masa.... radiowe, ultrafiolet, gamma...

Następny temat to "Google-Earth" ale z Księżycem, Marsem, Jowiszem itd... opad szczęki... tego właśnie szukałem...

 

Górny pasek WWT w dziale "Explore" to są same radości dla oczu..... Google Earth firmy Google zwyczajnie siada i kwiczy. Może ma lekko lepszą jakość samych fotek, ale ta funkcjonalność ....

 

--------

Dobra.... koniec słodyczy ...

 

Czy ktoś podłączał już WWT do telepa ? Jak z dokładnością celowania ? Da się jakoś podmontować jakieś katalogi gwiazd ? Już nie moge sie doczekać wieczora co by sprawdzić jak i czy to chodzi z EM200... ( http://www.worldwidetelescope.org/help/SupportHelp.aspx#how3 )

Wogóle czy ktoś pracował z tym programem nieco więcej ? Jakieś Tips&Tricks, coś czego nie ma na ekranie, w helpie ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać, że i tym razem udał się Microsoftowi "plagiat" ;)

choć podobny, program zupełnie inny, a jednocześnie fascynujący

wersja beta nie zapowiadała takiej rewelacji

 

philips, jak tylko pojawi się kawałek nieba to zobaczymy jak to pracuje ze sprzętem

ale skoro korzysta z ASCOMA to zapewne chodzi poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj trochę pobawiłem się programem i montażem SynSkan

Nie wiem jaka jest dokładność celowania bo nie było nieba , ale wydaje mi się że będzie tak samo jak w każdym innym programie GOTOjącym w oparciu o ASCOM.

Program wygląda świetnie ,,,,,,,, ale ... dwa razy zawiesił mi pilota SynSkan i raz zawiesił się sam.

Nie jestem do końca pewien czy wina była w programie czy w pilocie.

Raz pilot umarł na poważnie i ożywiła go dopiero ponowna instalacja oprogramowania.

Na pewno nie działało mi Parkowanie montażu przez program , ale to nie działa mi też z Starry Night.

Na wszelki wypadek uaktualniłem pilota do wersji 3,23 czy będzie lepiej sprawdzę niebawem.

Gdyby program działał bez takich problemów to powiedziałbym , że jest rewelacyjny.

Jeszcze jedną wadą jaką do tej pory zauważyłem to brak możliwości definiowania parametrów optyki i kamery w Field of View Idicator.

Program wyświetla pole widzenia kamery i optyki (prostokącik) , ale tylko z dość ubogiej listy. Optyka i kamery Meade, Celestron i Orion , a kamery dodatkowo SBIG.

Można oczywiście z tej listy dopasować coś parametrami do tego co posiadamy, ale brak możliwości edycji to wada.

To tyle spostrzeżeń na bieżąco.

Na pewno w niedalekiej przyszłości dalej będę testował bo program bardzo mi się podoba

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.