Skocz do zawartości

Kanarkusie Maximusie


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Bądź pozdrowiony!

 

Rozumiałem, że Twój awatar jest wyrazem swoistego poczucia humoru i autoironii. Ale jeśli w poście piszesz, że nie wiemy pewnie, co przedstawia, to już kpina.

Dla mnie NIC NIE PRZEDSTAWIA oprócz Ciebie, jako że w tej rozdzielczości widzę coś w rodzaju ...helikoptera z tyłu a cała reszta, jak choćby identyfikator - wymaga Registaxa i jeszcze paru takich awatarów.

 

No, ale gratuluję, że ubawiłeś się naszą niewiedzą! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale o co chodzi? :blink: Nic nie rozumiem...

I nic nie zobaczysz, dopóki....

Ale chyba zgadzasz się, że trudno dostrzec coś ASTRONOMICZNEGO na tym awatarze?

A to jest, jak się dowiadujemy, bardzo kosmiczne zdjęcie, wszyscy powinniśmy rozpoznać, w którym z programów Kanarkus bierze udział.

Jest to w innym wątku, dotyczącym misji wokółksiężycowej. Nie dam linka, nie ma letko! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłam wątek, do którego nawiązuje Cygnus... post nr6.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry313837

to teraz chłopaki sobie wyjasnijcie co i jak... a może lepiej na PW następnym razem, tak mi sie wydaje będzie lepiej...

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłam wątek, do którego nawiązuje Cygnus... post nr6.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry313837

to teraz chłopaki sobie wyjasnijcie co i jak... a może lepiej na PW następnym razem, tak mi sie wydaje będzie lepiej...

 

Ori

 

Ori, ale dlaczego na PW? Niech Cygnus nam wszystkim udowodni, że coś jest nie teges choćby z tym identyfikatorem... :) Jestem oszustem przecież - niechaj zatem to zostanie publicznie udowodnione!

 

Cygnusie, czy można? Oskarżony czeka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią się dowiem, jakim to oszukańcem jestem

Sam spróbuj przeczytaj na Twoim awatarze, w jakim to identyfikatorze się SFOTOGRAFOWAŁEŚ, bo przecież AstroForumowicze nie są w stanie odczytać tej rozdzielczości i tej JAKOŚCI zdjęcia.

Załączyłeś więc przekaz podprogowy, ale znacznie poniżej mojego progu postrzegania.

W każdym razie - domyślam się, że ten jasny prostokąt jest identyfikatorem, ale mogę się mylić.

 

Nie obrażaj się, rozumiem, że każdy ma prawo do dyskrecji. Nie namawiam do objaśnień, nie dziw się jednak niewiedzy Forumowiczów.

 

Do siebie, na stronie: Który to już raz wmawiają mi coś, czego nie napisałem, o czym nie pomyślałem i czego nie sugerowałem? A staram się, przynajmniej usiłuję, pisać posty w prostym, żołnierskim języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda mi na to, że cygnus wyraził tylko swoją zniecierpliwienie że pochwaliłeś się tajemniczym skrótem i niby dałeś wskazówki ale za mało. taki prztyczek żeby cię skłonić do mówienia.

 

ale twoja odpowiedź:

Z chęcią się dowiem, jakim to oszukańcem jestem - i włożyłem na siebie wspomniany identyfikator programem graficznym!
sugeruje że jednak masz coś na sumieniu. wiesz, na złodzieju czapka gore ;) więc mów śmiało jakim programem graficznym sfałszowałeś ten identyfikator i awatara :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo...Co za niespodzianka! Zupełnie nie na temat wizytówka!

A ja ze swoim steranym wzrokiem łudziłem się, że ten identyfikator identyfikuje ESTEC.

Tymczasem to charakterystyczny element - rosyjski śmigłowiec - miał nam łatwo pomóc w identyfikacji European Space Research and Technology Centre (ESTEC) w Holandii.

 

Czepiam się, a raczej żartuję, przecież napisik GDZIE zrobiono to zdjęcie wystarczył, by sugerować niewiedzę Forumowiczów.

Z drugiej strony - naprawdę podoba mi się ten charakterystyczny dla badań kosmicznych widoczek.

 

Całe życie człowiek się uczy, nawet ganiony za nieuctwo przez otaczających nauczycieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nitce do kłębka - oto oryginał fotki (pomniejszony :P) - tylko dla ludzi o mocnych nerwach:

 

dscf0398ady3.jpg

 

No to teraz mamy zupełnie nie na temat wizytówkę i zupełnie nie na temat tło! Nagle stąd ni zowąd widać jakieś dziwne puszki dookoła! A to ci skandal! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja odpowiedź sugeruje że jednak masz coś na sumieniu. wiesz, na złodzieju czapka gore ;) więc mów śmiało jakim programem graficznym sfałszowałeś ten identyfikator i awatara :D

Hi hi, to mój wątek więc mogę sobie swobodnie pokomentować :)

Podoba mi się ten styl!

Tylko że ja nie sugerowałem żadnej edycji zdjęcia, tylko mówiłem, że nie dostrzegam absolutnie żadnych astronomicznych czy kosmicznych elementów w awatarze.

A co do decydującego w tej mierze identyfikatora - teraz już wszyscy widzą, że myliłem się w domysłach, wszak tam nic nie ma o ESTEC.

 

Co zaś do zniecierpliwienia - ech, to tylko reakcja na mentorski ton: PEWNIE NIE WIECIE. Ja NA PEWNO nie wiedziałem, gdzie zrobiono to zdjęcie, a gdy z tekstu się dowiedziałem - to mogę sobie poszukać informacji nie tylko w Wikipedii, jeśli akurat będzie to mnie interesowało.

 

Ale tak w ogóle - każda informacja zamieszczona choćby w dziale "Nauka i Technika" mogłaby być opatrzona "pewnie nie wiecie", tylko po co? Jeśli ktoś ją zamieszcza, to po to, żeby szerzyć wiedzę a nie wytykać niewiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle stąd ni zowąd widać jakieś dziwne puszki dookoła! A to ci skandal! ;D

Puszków nie widzę (ech, ten mój wzrok), za to ten pan z lewej przypomina mi Prezydenta - Elekta (pominąwszy szczegóły kolorystyczne).

Tutaj przynajmniej coś bardziej orbitalngo niż helikopter :) Dziękuję!

Aha, na awatarze też widać kapsułę. Że też nie potrafiłem rozpoznać i czepiałem się! Moja kulpa!

Wybacz! Pokój temu domowi!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak w ogóle - każda informacja zamieszczona choćby w dziale "Nauka i Technika" mogłaby być opatrzona "pewnie nie wiecie", tylko po co? Jeśli ktoś ją zamieszcza, to po to, żeby szerzyć wiedzę a nie wytykać niewiedzę.

 

Skoro mówimy o takich wypowiedziach, to weźmy pod widelec wypowiedzi Cygnusa, np pierwszą z brzegu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=309426

 

...hmm... jeśli to moje 'pewnie nie wiecie' było aż tak żenujące i zasługujące na publiczne napiętnowanie, to czym było to Twoje :ha: ? Moim zdaniem jest to przykład wypowiedzi rodzaju 'pewnie nie wiecie' w wersji hardcore.

 

Obawiam się Cygnusie, że ostatnio się nieco 'zagalopowałeś'. Ten wątek, podany przeze mnie link, wypowiedź we wspomnianym wątku o orbiterze księżycowym czy też inne antyterrorystyczne astronomiczne wydarzenia to znak, że może czas nieco odpocząć od forum i nawracania innych z drogi występku??

 

Początkowo rozmowa mnie bawiła, ale teraz zaczyna to już być męczące. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.