Skocz do zawartości

AstroForum RSS feed dla iGoogle


Mateusz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ od dłuższego czasu moją stroną startową jest iGoogle, postanowiłem zrobić sobie mały gadżecik zaciągający feeda RSS z Astro-Forum.

 

ef2398cd5679ac3a.jpg

 

Podaje linka może komuś też się przyda.

AstroForum RSS feed iGoogle

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KI TU :(

podobnie jak kilka miesięcy temu gdy pierwszy raz sprawdzałem, linki z RSS prowadzą do topików a nie do ostatnich postów. a może by to tak, na fali wielkich zmian w A-F, ulepszyć tę funkcję?

Nie lubię krytyki... bleee... ale nie sposób nie przyznać Ci racji :P

 

RSS zapisany do poprawy. Dzięki!

 

 

A tak przy okazji - wiecie, że można RSS skonfigurować np. w programach pocztowych? Ja u siebie tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem po co specjalny gadżet/widżet do tego, skoro można RSS Feeda dodać do iGoogla i bez tego???

Bez sensu robota.

 

AF1.jpg

 

Nie wiedziałem ze jest tak możliwość i nawet lepiej to wygląda niż moje nieudolne próby :)

Tak to już jest jak się kombinuje pod górkę :D

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie teraz... przekonfigurowałem feed'a RSSowego. Nie będzie dołączał standardowo pierwszego postu w wątku.

w rzeczy samej, teraz nie dołącza (i bardzo dobrze, bo to było głupie że przy każdej odpowiedzi pokazywał się zawsze pierwszy post), ale w gruncie rzeczy to niewiele zmienia bo i tak trzeba otwierać link żeby przeczytać ostatni post.

bardzo przydatny byłby feed z ostatnimi postami (i z ich treścią!) - wtedy możnaby czytać forum bez wchodzenia na stronę (i jaka oszczędność czasu i zasobów serwera!) - wielu stron tak uzywam i niektórych dawno nie widziałem mimo ze codziennie czytam z nich wiadomosci (w thunderbirdzie :P)

mam nadzieję że "RSS zapisany do poprawy" oznacza że do czegoś takiego będziemy dążyć na A-F B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przydatny byłby feed z ostatnimi postami (i z ich treścią!) - wtedy możnaby czytać forum bez wchodzenia na stronę (i jaka oszczędność czasu i zasobów serwera!) - wielu stron tak uzywam i niektórych dawno nie widziałem mimo ze codziennie czytam z nich wiadomosci (w thunderbirdzie :P)

Idea RSS polega na promocji treści, a nie jej publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea RSS polega na promocji treści, a nie jej publikacji.

nie jestem ideologiem tylko użytkownikiem, a użytkownik po prostu chce mieć jak najwygodniej :D

no i zdecydowana większość serwisów wrzuca treść (ewentualnie czasem skróconą). może dlatego że wygodny dostęp do treści to też promowanie.

i drugi aspekt: czytnik RSS może być skonfigurowany tak że pobiera od razu treść linka, więc z punktu widzenia użytkownika różnica sie zaciera. tyle że pobranie treści linka w przypadku A-F to conajmniej 100KB a gdyby treść była w RSS to często byłoby kilkaset znaków i tyle. w skali całego serwisu to mogłaby być duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ideologiem tylko użytkownikiem, a użytkownik po prostu chce mieć jak najwygodniej :D

no i zdecydowana większość serwisów wrzuca treść (ewentualnie czasem skróconą). może dlatego że wygodny dostęp do treści to też promowanie.

i drugi aspekt: czytnik RSS może być skonfigurowany tak że pobiera od razu treść linka, więc z punktu widzenia użytkownika różnica sie zaciera. tyle że pobranie treści linka w przypadku A-F to conajmniej 100KB a gdyby treść była w RSS to często byłoby kilkaset znaków i tyle. w skali całego serwisu to mogłaby być duża różnica.

Prosta odpowiedź - nie, nie będziesz mógł czytać AF, bez jego odwiedzania, tak więc nawet nie oczekuj tego ode mnie. Zapraszam do zaglądania na forum choćby 10x dziennie, o transfery się proszę nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta odpowiedź - nie, nie będziesz mógł czytać AF, bez jego odwiedzania, tak więc nawet nie oczekuj tego ode mnie.

dziękuję za jasną odpowiedź, mimo że zupełnie mi się ona nie podoba :D

a czy można liczyć na linki do ostatnich postów zamiast linków do ostatnich topiców?

 

eeee, ale nie mogę się powstrzymać żeby nie spytać co jest złego w czytaniu strony bez jej odwiedzania? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za jasną odpowiedź, mimo że zupełnie mi się ona nie podoba :D

a czy można liczyć na linki do ostatnich postów zamiast linków do ostatnich topiców?

 

eeee, ale nie mogę się powstrzymać żeby nie spytać co jest złego w czytaniu strony bez jej odwiedzania? :rolleyes:

Już tłumaczę: z Twojej perspektywy nic złego nie ma, natomiast z mojej, jako wydawcy, JEST.

 

Źle zastosowany RSS kanibalizuje i zubaża zawartość wielu typów serwisów, w tym, forów. Jak to możliwe? Nie wchodząc bezpośrednio na serwis, nie jesteś odnotowywany w żaden sposób, że tu funkcjonujesz, istniejsze i że "byłeś". Co za tym idzie, wątki nie są odsłaniane, nie widać ludzi wśród obecnych. Moim zadaniem jest (poza budowaniem platformy komunikacyjnej), mówiąc kolokwialnie, nagonić ludzi. Łańcuch jest prosty - im więcej ludzi, tym więcej dobrej treści (motywacja dla piszących) > im więcej treści, tym więcej czytających > ... itd. Forum bez odpowiedniego audytorium umiera. To jest jasne, jak Słóńce. Zresztą, możesz się rozejrzeć po różnych serwisach w naszej branży i zastanowić się, dlaczego na jednych są ludzi, na innych ich nie ma. To nie są czary z mleka, czy lisboński przypadek. To strategia, praca, konsekwencja.

 

Sytuacja wygląda banalnie. Jeżeli ktoś wchodzi na forum i widzi, że nie ma na nim ludzi - odchodzi do konkurencji. Jeżeli ktoś postawi swój wątek i zobaczy, że przez 3 dni miał 3 wizyty, to zwyczajnie odchodzi. Forów to przede wszyskim ludzie - społeczność. Muszą siebie "czuć" i "widzieć".

 

Poza tym, traci wtedy także AF jako podmiot internetowy. Nie będzie mogło się wykazać dużym zasięgiem, więc nie będzie miało żadnej siły przebicia w rozmowie choćby z partnerami. Sponsor nie da nagród na konkurs, a my nie zarobimy na Veyrona.

 

Inaczej mówiąc, dla mnie nie istniejesz, jeżeli Ciebie tu nie ma. Choćby milionowe audytorium jest dla portalu nic nie warte, jeżeli z niego nie korzysta.

 

W przypadku takiego forum, jakim jest AF, mamy 3 strony zależne:

1. czytelnik,

2. twórca treści,

3. wydawca

 

Żeby zrozumieć rzeczywistość, musisz starać się przykładać koncepcję do tych 3 grup. Szczęście jest wtedy, kiedy wszystkie 3 grupy czerpią satysfakcję. Czytelnik ma co czytać, twórca ma dla kogo tworzyć, a wydawca ma nowego veyrona.

 

*) Veyron to ze starożydoskoarabołaciny znaczy: bezgraniczna, absolutna satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda banalnie. Jeżeli ktoś wchodzi na forum i widzi, że nie ma na nim ludzi - odchodzi do konkurencji.

no dobrze, to brzmi rozsądnie, ale przecież to tylko trywialna kwestia techniczna - czyli sposób w jaki liczymy statystyki. wystarczy wliczac RSS do odwiedzin i wszystko się wyrównuje? nie mówiąc już o tym, że dla aktywnego uczestnictwa w forum i tak trzeba wejść na stronę.

oczywiście jako zwolennik RSS dodam, że ktoś mniej pilnie czytający AF może nie mieć cierpliwości przedzierać się przez strony i czasem nie będzie miał czasu na codzienny rytuał albo zapomni, a mając to w czytniku jest związany z serwisem w trwalszy sposób :) RSS uzywany w umiejętny sposób to tylko inny punkt widzenia na stronę a nie uciekanie od niej!

 

i przypomnę moje pytanie: czy możemy liczyć na lepszy RSS (nawet bez treści), czyli z linkami do postów?

a feed z linkami do topiców tez może ma sens ale wtedy powinny się tam pojawiać tylko nowe tematy a nie przy każdym dopisaniu komentarza ten sam link powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, to brzmi rozsądnie, ale przecież to tylko trywialna kwestia techniczna - czyli sposób w jaki liczymy statystyki. wystarczy wliczac RSS do odwiedzin i wszystko się wyrównuje? nie mówiąc już o tym, że dla aktywnego uczestnictwa w forum i tak trzeba wejść na stronę.

oczywiście jako zwolennik RSS dodam, że ktoś mniej pilnie czytający AF może nie mieć cierpliwości przedzierać się przez strony i czasem nie będzie miał czasu na codzienny rytuał albo zapomni, a mając to w czytniku jest związany z serwisem w trwalszy sposób :) RSS uzywany w umiejętny sposób to tylko inny punkt widzenia na stronę a nie uciekanie od niej!

 

i przypomnę moje pytanie: czy możemy liczyć na lepszy RSS (nawet bez treści), czyli z linkami do postów?

a feed z linkami do topiców tez może ma sens ale wtedy powinny się tam pojawiać tylko nowe tematy a nie przy każdym dopisaniu komentarza ten sam link powraca.

Nie da się zrobić zliczania RSS, bo jeżeli np. korzystasz z RSS na Google, to serwer google zaciąga katalog ze specjalnego pliku RSS (nie odnotowuje wejścia w te wątki, bo robot nie wchodzi, on nie czyta forum, a specjalny plik XML), a Wy już czytając te RSSy nie macie nic wspólnego z AF - nie przychodzi tu żadna informacja, kto i gdzie co czyta. To jest właśnie idea RSS. Do póki nie klikniesz w konkretny link i nie wejdziesz na forum, to tak jakby Ciebie nie było.

 

Co do kolejnego pytania - to tak, chciałby to zmienić, bo teraz nie jest dobrze. Dla mnie idealnie byłoby (kompromis) tak, żeby RSS ciągnął zmianę w wątku, czyli ostatni post z jego fragmentem. Jeżeli temat ciebie zainteresuje, klikasz i czytasz.

 

Niestety - wbudowany system w nasz silnik nie pozwala mi dokonać takiej konfiguracji. Żeby to zrobić, trzeba zmodyfikować aplikację - robota dla programisty. Ponieważ w tej chwili pracujemy nad innymi rzeczami na AF, to nie mogę Ci obiecać, kiedy będę w stanie to wdrożyć.

 

Mam nadzieję, że jeszcze trochę przeżyjesz bez tej modyfikacji. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić zliczania RSS, bo jeżeli np. korzystasz z RSS na Google [...]

hm, tak, masz rację niestety :P keszowanie przez google zaniżałoby statystyki... i wtedy pobranie RSSa musiałoby sie liczyć jako odwiedziny w kazdym watku z którego treść jest wysyłana, a to tez nie do konca musi byc prawda. no trudno...

 

Mam nadzieję, że jeszcze trochę przeżyjesz bez tej modyfikacji. Thx.

nie no, oczywiscie, zresztą po ilości osób komentujących ten wątek widzę że to najmniej potrzebny gadżet, aż mi głupio że zabrałem ci tyle czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, tak, masz rację niestety :P keszowanie przez google zaniżałoby statystyki... i wtedy pobranie RSSa musiałoby sie liczyć jako odwiedziny w kazdym watku z którego treść jest wysyłana, a to tez nie do konca musi byc prawda. no trudno...

 

 

nie no, oczywiscie, zresztą po ilości osób komentujących ten wątek widzę że to najmniej potrzebny gadżet, aż mi głupio że zabrałem ci tyle czasu :)

Nie przejmuj się. Ja z przyjemnością wyjaśnię wszystkie kwestie związane z AF. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie sobie wyobrazić, jak to wygląda od "kuchni". Dla wielu forum to jest coś, co po prostu jest. Samo z siebie, jak powietrze, czy ulica... Trzeba się nagimnastykować, żeby było tak jak jest, a już totalnie narzeźbić, żeby było lepiej.

 

Jeden błąd w strategii i tak delikatny twór, jak społeczność, pryska jak bańka mydlana. Trudny temat, ale przyznam, że niezwykle fascynujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.