Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czulem ze bedzie widac Tatry z Magdalenki! Bylem tam wczoraj kolo 14 i widzialem tylko Bieszczady. Tatry byly widoczne golym okiem ?

Jak mozesz pokaz jeszcze fotke z Bieszczadami.

Pzdr

Byłem chyba troche za późno, warunki nie były już nadzwyczajne, ale Tatry jak i Bieszczady było widac gołym okiem. Tatry jednakże były widoczne słabo. Widocznie wieczorem nagromadziło się już trochę "gęstego" powietrza między nami :) Zdjęcia dodam dopiero jutro, we właściwym wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie spotkanie w Altusie, można by rzec, było bardzo efektowne, choć nie bardzo efektywne ;) Mniej więcej od 20.30 było wiadomo, że nad teren Śląska nadciąga pogodowa apokalipsa w postaci deszczu i burzy. Od ok. 21 byliśmy świadkami ostrej burzy przetaczającej się po katowickim niebie, a że oglądaliśmy ją z wysoka, to nie dało się przegapić żadnego wyładowania - piękne. Ponieważ wszystko przyszło z zachodu, gdzie skoncentrowane były nasze ówczesne plany fotograficzne, szybko okazało się, że w tamtym kierunku nie ma szans nie tylko na góry, ale także jakikolwiek industrial (planowałem zrobić Radiostację nad niższym budynkiem Stalexportu i ogólnie infrastrukturę Gliwic). Do tego doszedł drobny szczegół, że z 50 wykonany fotek zapisały mi się dwie, bo karta pamięci została na kompie w domu... Ale to się przemilczy i zapomni, bo atmosfera była świetna i za nią i wszystkie rozmowy dziękuję przybyłym Dalekim Obserwatorom :)

 

PS. Góra Rogoźnicka i Siewierska to jednak śląskie nieszczęście... Wspaniale wybitne nad teren całego G. Śląska dają rewelacyjne możliwości obserwacji praktycznie w każdym kierunku na duże odległości, będąc jednocześnie nieużyteczne z powodu lokalnych warunków widocznościowych. W dodatku blokują widoki z południowych i centralnych Katowic zamykając cały horyzont na północ.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie spotkanie w Altusie, można by rzec, było bardzo efektowne, choć nie bardzo efektywne ;).

 

Chciałem dołączyć, ale byłem już umówiony na koncert do Parku Kultury, więc całkiem niedaleko od Altusa. Gdy widziałem co się święci na niebie to pomyślałem sobie, że Wasze spotkanie pewnie opiera się głównie na pogaduchach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że jutro zapowiada się bardzo dobra widoczność w Świętokrzyskiem, więc ruszam w teren (o ile prognozy się sprawdzą)

Ograniczeniem czasowym jest godzina 15:50, kiedy zaczyna się mecz Portugalia - WKS :D

Koledzy, a my co robimy? Może Rogoźnik albo ten Smoleń? Jeżeli ma być ładnie, to ja bym się skłaniał ku temu drugiemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której jedziecie? I w które miejsce.

Teraz juz możemy co najwyżej opowiedzieć jak było...

 

Wybraliśmy się dokładnie w to miejsce http://www.heywhatsthat.com/?view=L6UIHETL ok. godziny 20.00 z głównym targetem w postaci Łysicy. Jak się okazło przez dzień warunki "siadły" i północ nie była już taka przejrzysta. Zrobiliśmy kilkanaście zdjęć, na pewno uchwyciliśmy Chełmo, Wzgórza Przedborskie prawdopodobnie też, ale Łysicę? RAW pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz możemy co najwyżej opowiedzieć jak było...

 

Wybraliśmy się dokładnie w to miejsce http://www.heywhatst.../?view=L6UIHETL ok. godziny 20.00 z głównym targetem w postaci Łysicy. Jak się okazło przez dzień warunki "siadły" i północ nie była już taka przejrzysta. Zrobiliśmy kilkanaście zdjęć, na pewno uchwyciliśmy Chełmo, Wzgórza Przedborskie prawdopodobnie też, ale Łysicę? RAW pokaże...

 

Mateusz, tylko w hey'u Chełmo się nie pokazuje (dziwne), a widać za to Bąkową górę za Przedborzem. Myślę, że wyciągniecie Łysicę z Rawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz możemy co najwyżej opowiedzieć jak było...

 

Wybraliśmy się dokładnie w to miejsce http://www.heywhatst.../?view=L6UIHETL ok. godziny 20.00 z głównym targetem w postaci Łysicy. 

Target został osiągnięty. :) Oto zdjęcia z tego wypadu:

 

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=7585

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Info dnia to seeing, który poprawia się z godziny na godzinę. Już teraz Beskid Śląski oceniam tak na 3-4/6 widzialności. Niestety, Żywiecki jest słabo widzialny, jak nie wogóle.

Jednak ciepłe powietrze przychodzące znad Ukrainy ściera się z zimny północnym tworząc front deszczowy, na razie w części płd-wschodniej Polski, w ciągu tygodnia prawdopodobnie obejmie całe południe. Natomiast zdjęcia satelitarne dają dużą nadzieję na odległe widoki w centralnej i północnej Polsce, przy czym duże prawdopodobieństwo będzie rano kiedy to powietrze jest chłodne i nie nasycone parą.

 

Tak więc (tu imiennie :) ) kolego wolwi trzymaj rękę na pulsie, bo może będziesz miał dziś możliwość skompletowania dobrych fotek Śląska :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Info dnia to seeing, który poprawia się z godziny na godzinę. Już teraz Beskid Śląski oceniam tak na 3-4/6 widzialności. Niestety, Żywiecki jest słabo widzialny, jak nie wogóle.

Jednak ciepłe powietrze przychodzące znad Ukrainy ściera się z zimny północnym tworząc front deszczowy, na razie w części płd-wschodniej Polski, w ciągu tygodnia prawdopodobnie obejmie całe południe. Natomiast zdjęcia satelitarne dają dużą nadzieję na odległe widoki w centralnej i północnej Polsce, przy czym duże prawdopodobieństwo będzie rano kiedy to powietrze jest chłodne i nie nasycone parą.

 

Tak więc (tu imiennie :) ) kolego wolwi trzymaj rękę na pulsie, bo może będziesz miał dziś możliwość skompletowania dobrych fotek Śląska :)

Juz wczoraj będąc w podróży po centralnej Polsce zauważyłem, że widoki są dobre. Z pociągu realcji Kce-Waw świetnie prezentowały się Wzgórza Przedborskie i szczyt nadajnika w Dobromierzu. Nie wiem jak dzisiaj, ale jeżeli widoczność się utrzymała, to może być dobry dzień na obserwacje <100 km na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczoraj będąc w podróży po centralnej Polsce zauważyłem, że widoki są dobre. Z pociągu realcji Kce-Waw świetnie prezentowały się Wzgórza Przedborskie i szczyt nadajnika w Dobromierzu. Nie wiem jak dzisiaj, ale jeżeli widoczność się utrzymała, to może być dobry dzień na obserwacje <100 km na północ.

 

Gdy ostatnio byłem na Fajnej to też fajnie było widać CMK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.