Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę widzialność w Częstochowie 10/10, trzymajcie rękę na pulsie.

 

Zgadza się - widzialność jest znakomita. Dawno nie pamiętam żeby horyzont był tak ostry. Tylko że chmury są nisko i gór nie widać - wystarczyło spojrzeć na kamerki

Rano był ładnie widoczny Beskid Wyspowy, ale wiatr i chmury robiły swoje, widzialność zmieniała się z sekundy na sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przejrzystość powietrza coraz większa. Na sam industrial w sam raz, a Beskid coraz lepiej, B. Mały brzytwa, a Śląski przeciera się też ku lepszemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zgłaszam już chęci i mozliwości wyjazdu w teren na focenie. Z tego co mi wiadomo dobre warunki widocznościowe krążą gdzieś koło Śląska, ale póki co tylko na wschód. Być może w późniejszej fazie dnia się wyklaruje południe. Co robimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschód raczej nie. W tecj chwili w Busku-Zdroju jest ponuro i widocznośc wynosi poniżej 4km, na południu i wschodzie ma dzisiaj intensywnie padać.

Także w Katowicach po południu ma lać.

Bardzo dobra widocznosć szykuje się (wg prognoz) na Dolnym Śląsku, gdzie front już przeszedł.

Wczoraj było typowe "okienko" - rano w Busku była mgła i padało, po 10tej zrobiła się widzialność 10/10 niestety tylko do podstawy chmur, która była trochę ponad 600mnpm. Wieczorem - ponad 1000mnpm. (oceniałem po górach, które były widoczne z odległości nawet ponad 100km, ale tylko do podstawy chmur)

Ja z wczorajszego wypadu do Chęcin jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo ładnie w chwili obecnej widoczna Ślęża oraz G. Sowie. Przed chwilą byłem na Biskupiej Kopie i widać było gołym okiem Karkonosze więc nie jest źle. ;)

 

To wszystko wyjaśnia :) - http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=230

Tylko, żeby tak bardziej w prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia satelitarne widać że chmury się przerzedzają więc jest nadzieja na jutro. Wg mnie wczesny poranek może być daleko-obserwacyjny łącznie z Tatrami za nim mgła się na dobre podniesie....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prognoza w pewnym sensie się nie sprawdziła. Ale to tylko tu na nizinach ponieważ zalega nad nami mgła, która w pewnym sensie przypomina inwersję dlatego aktualnie Jeseniki "widzą się" z Tatrami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pasję pełną radości ale i cierpień :)

O 4-tej rano zerknąłem na widok z kamerek i mnie zamurowało! Coż za radość :) Jeszcze nigdy tak szybko nie zebrałem sprzętu i nie wylecialem, jak z procy z domu.

 

A-20100809-044058.jpg A-20100809-050029.jpg

 

I tyle mojej radości dzisiejszego poranka. Byłem na 3 PO i nic... - za nisko. A raczej inwersja za wysoka. Cierpienie...

 

 

 

Gdyby takie warunki były wczoraj na Dorotce, to połowa ludzi olała by te motory :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości jest kamera w Mikołowie? Planuje się wybrać skoro świt na Kopiec Piłsudskiego w Krakowie (388mnpm) Przy tak niskich mgłach widok musi być naprawdę imponujący.

Rano o 7 w Busku też były bardzo niskie mgły. Nie wykluczam, ze gdzieś ok. 5rano góry były możliwe do osiągnięcia. Już raz tak było, że o świcie w dolinie zalegały gęste mgły, a Tatry były widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wierchy się chyba ukazały :szczerbaty:

 

No właśnie, teraz już sam nie wiem czy z Mikołowa w ogóle widać Tatry, zrobiłem ZOOM, obróbkę i coś tam wystaje, ale za mało szpiczaste na Tatry.

4cda5c87.jpg

 

Tak czy siak, jutro rano może być ogień!!!

Jeśli chodzi o Wysokość kamery w Mikołowie to Hey pokazuje 320m ziemię, budynek ma 9p + 2 p (przybudówka, maszt) daje razem 11p x 3m czyli 33m

Całkowita wysokość kamery to 353m.n.p.m

 

Kamera na Tatry HD

http://www.czteryporyroku.pl/kamery/apartamenty_zakopane.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, górki powychodziły, ale tylko beskid i to niektóre wierchy. Babia jest, a patrząc na kamerke z szyndzielni to widać, że przechodzą tam opady. Tatry bez chmur! http://www.zol.pl/webcam/ i cholera co teraz, jechać na GŚD? hmm na rowerze godzinę pojadę i już nic nie zobaczę.. czas pomyśleć o samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry bez chmur! http://www.zol.pl/webcam/ i cholera co teraz, jechać na GŚD? hmm na rowerze godzinę pojadę i już nic nie zobaczę.. czas pomyśleć o samochodzie.

Chmury znów były szybsze i nie zdążyłem nawet dojechać na Oberżę i już nic nie było widać :szczerbaty:

Pogoda jest tak zmienna że jutro faktycznie może być ogień (choć chmur ma być dużo, ale za to może być mocna inwersja) jak i może nie być widać nic poza Jaworznem.

 

merti >> tutaj nic nie pada :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości jest kamera w Mikołowie? Planuje się wybrać skoro świt na Kopiec Piłsudskiego w Krakowie (388mnpm) Przy tak niskich mgłach widok musi być naprawdę imponujący.

Rano o 7 w Busku też były bardzo niskie mgły. Nie wykluczam, ze gdzieś ok. 5rano góry były możliwe do osiągnięcia. Już raz tak było, że o świcie w dolinie zalegały gęste mgły, a Tatry były widoczne.

 

Obyś miał takie widoki jak dzisiaj rano

http://www.facebook.com/pages/krakow4upl/121521041204784#!/album.php?aid=17949&id=121521041204784

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.