Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ustawienie kamerki w Mikołowie się zmieniło czy mnie się wydaje ? Od kiedy to my widzimy światełko zarówno po lewej stronie Pilska (Żar albo Hrobacza) jak również po prawej stronie ? Czyżby Skrzyczne ?

 

W ogóle to mega widoczność jest, jakby się tak dało wypalić zdjęcie 30sek zamiast 15 to by górki się pokazały ;) To samo z kamerą z Szyndzielni, zdjęcie 10/10 zostało pobite, wypada je podmienić i zidentyfikować obiekt na lewej krawędzi zdjęcia, który jest ewidentnie dalej niż EL3 w Jaworznie, może to Łagisza? (zdjęcie wcześniejsze niż 01:01, nie zdążyłem zapisać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

To samo z kamerą z Szyndzielni, zdjęcie 10/10 zostało pobite, wypada je podmienić i zidentyfikować obiekt na lewej krawędzi zdjęcia, który jest ewidentnie dalej niż EL3 w Jaworznie, może to Łagisza? (zdjęcie wcześniejsze niż 01:01, nie zdążyłem zapisać)

 

Upublicznijcie najlepsze 10/10 z Szyndzielni, to się przyjrzę, co tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki tak dobre, że aż grzech dzisiaj się gdzieś nie wybrać. Polecam wszystkim wycieczkę z aparatem celem poprawienia swoich dotychczasowych fotek, szczególnie Zbyszkowi z Biskupic. Szkoda, że straciła nam się Babia Góra z Kamerki. Kadr ten został m.in. tak wybrany, aby móc ocenić widoczność poza linię Beskidu Niskiego, tzn. czy widoczność jest tylko dobra, czy już bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie Diablak tak na 4/6 reszta od Małego aż po Morawski :blink: (który notabene widzę w tym roku drugi raz (sic!) tak samo na 4, miejscami na 5/6. Można przyjąć że z Mikołowa będzie to samo. Na kamerach widać, że podstawa chmur jest nisko ale sądzę że wierchy na pewno się przebijają, Jesenik zapewne też (kam Opole)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z Krzyskiem z Oberży. Tatry jak na dłoni, beskid o 12 w pełnym słońcu niemożliwie widoczny. Schronisko na Lysej Horze jakby wieża na Pradziadzie! Coś pięknego. Przypuszczamy, że wieczorem chmury przejdą (teraz całe tatry w nich siedzą) i będzie powtórka z rana. Ktoś by jechał na PO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy z Krzyskiem z Oberży. Tatry jak na dłoni, beskid o 12 w pełnym słońcu niemożliwie widoczny. Schronisko na Lysej Horze jakby wieża na Pradziadzie! Coś pięknego. Przypuszczamy, że wieczorem chmury przejdą (teraz całe tatry w nich siedzą) i będzie powtórka z rana. Ktoś by jechał na PO??

 

Nie załamujcie mnie, jak w pracy na razie siedzę. ;-) Po południu jadę po Tatry do Biskupic, pod warunkiem że nie będą chmury nad nimi zalegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że dziś będzie ogień, miałem wstać super wcześnie ale jak zwykle zaspałem ... Dzięki wczorajszym ulewom Tatry raziły po oczach od samego rana ale zanim dojechałem na PO wierchy tonęły już w chmurach ale mimo to były w pełnym słońcu dostrzegalne. Może coś uda się z fotek wydobyć ;) Trzeba trzymać rękę na pulsie cały dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda zmienia się w takim tempie, że jeśli nie ma się PO pod nosem, to zaczyna się loteria. Np. we Wrocławiu wczoraj po południu lało, w górach też było niezbyt ciekawie, a gdy zobaczyłem na obrazkach z kamer na Śnieżce i Lysej horze, co stało się o samym zachodzie Słońca, to po prostu klapa mi opadła. Dzisiaj wcześniej w mieście było pięknie (teraz już nie jest), za to w górach od rana nic nie widać. Niestety, nie da się cały czas tkwić na posterunku.

Dołączam "podkontrastowany" fragment zdjęcia ze Śnieżki, obejmujący otwarty na zachód horyzont między Kozimi hrbetami a Kotelem. Niestety, obraz z tej kamery jest trochę nieostry, ale i tak na lewo od Jestedu można odróżnić od tła Ralsko (ok. 70 km), a na prawo - szczyty Gór Łużyckich. Na najdalszym planie ewidentnie coś jeszcze jest i wcale bym się nie zdziwił, gdyby to były Rudawy. Tyle, że po takim deszczu i o godzinie 8 wieczorem raczej nikogo na miejscu nie było, poza załogą z obserwatorium. Może niezawodny kolega Tomek N. coś uchwycił...

sniezka-16.08.2010.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.