Skocz do zawartości

IC59 & IC63 (Sh 2-185)


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak się niestety złożyło, że nie byłem w stanie ostatnio focić tak wiec postanowiłem trochę o sobie przypomnieć w Nowym Roku dość rzadko fotografowanym obiektem (aby nie było że nic nie robię ale jak to ładnie ujął Tiamat taka jest niestety "proza życia")

 

Pogrzebałem trochę w moim skromnym archiwum i wygrzebałem zdjęcie które wykonałem 22 X 2008. W zasadzie miałem go nie pokazywać gdyż ogólnie sesja była trochę z jednej strony bardzo nieudana z powodu roszenia obiektywu i LP no ale z drugiej strony werszcie udało mi się skalibrować GoTo które trafiało idealnie w wybrany obiekt. Z tej samej sesji mam jeszcze "Trąbę słonia" ale ta już wogóle sie nie nadaje na upublicznienie. Tak więc jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

 

Obiekty IC 59 i IC63 (zwane również Sharpless 2-185 [sh 2-185]) są mgławicami refleksyjnymi podświetlanymi przez pobliską gwiazdę Gamma Cas i są częścią większego kompleksu mgławic otaczających tę gwiazdę. Kompleks tej jest od nas oddalony o ok. 362 lata świetlne.

 

Fotka wykonana ED80 + ST2000XM L:60 (6x10min). Z tego co pamiętam obiekt był blisko zenitu i zaniechałem dalszego fotografowania gdyż nie bardzo wiedziałem jak wykonać flip meridian w ascomie a kamerka wchodziła mi już w nogę statywu. Jeśli ktoś się orientuje jak ten manewr wykonać to prosze o wskazówkę.

 

ic59ic63bc4.jpg

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Bartoszem, może udostępni Ci swój kolor i złożysz w sumie może to wyjść ciekawie !

 

Czy Bartosz to użytkownik o nicku "Bartosz"?? Niestety nie wiem.

 

 

bardzo fajnie wyszło

a flipa najłatwiej to się robi tak, że przerywa focenie i guidowanie i daje komendę GOTO do tego samego obiektu

potem tylko będziesz musiał obrócić zdjęcia podczas składania

 

Nie wiem czy tak nie robiłem ale troche inaczej. Przestawiałem GoTo na inny obiekt i później znów kierowałem na mgławice ale to nie pomagało. Być może "fizycznie" obiekt nie przechodził przez południk a jedynie ustawienie statywu determinowało wykonanie flipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam obiekt był blisko zenitu i zaniechałem dalszego fotografowania gdyż nie bardzo wiedziałem jak wykonać flip meridian w ascomie a kamerka wchodziła mi już w nogę statywu. Jeśli ktoś się orientuje jak ten manewr wykonać to prosze o wskazówkę.

 

Nie wiem jak to się dzieje u Was, ale w moim EQ6 Syntrek gdy wyciąg z aparatem zbliży się niebezpiecznie do nóg statywu EQmod sam zatrzymuje montaż i tak jak Sumas napisał wystarczy po raz drugi dać komendę go to do tego samego obiektu i sprzęt pięknie wędruje we wskazane miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się dzieje u Was, ale w moim EQ6 Syntrek gdy wyciąg z aparatem zbliży się niebezpiecznie do nóg statywu EQmod sam zatrzymuje montaż i tak jak Sumas napisał wystarczy po raz drugi dać komendę go to do tego samego obiektu i sprzęt pięknie wędruje we wskazane miejsce.

W panelu sterowania EQMod jest taka funkcja. Nie pamiętam jak dokładnie się nazywa, ale jest gdzieć w prawej dolnej ćwiartce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że Bartosz nie będzie miał mi za złe ale dołożyłem warstwę jego koloru do mojej luminacji. Szczerze mówiąc nie kojarzyłem tej fotki bo albo nie była prezentowana na forach albo ją przegapiłem - dopiero dziś rano po wejściu na AE rzuciła mi się w oczy.

 

ic59ic63kolorcq0.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.