Skocz do zawartości

Teleskop Spinor Optics 150/1000


Robertx34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosił bym o opinie na temat teleskopu Spinor Optics 150/1000 lub podobnego innej firmy

Teleskop używać będę przede wszystkim do obserwacji ; czego ? i tu następne pytanie co mogę przez ten teleskop zobaczyć .

Druga sprawa to to że zajmuję się fotografią i czasami chciałbym spróbować coś sfotografować, nie oczekuję tu na żadne rewelacje , wiem ile kosztuje sprzęt do astrofotografii

PS nie chcę wydać dużo kasy na teleskop ( do 1500zł ) porostu chce spróbować czy mnie to wciągnie jeżeli nie to teleskop zostawię synowi może on rozwinie swoje zainteresowania. Proszę nie pisać co muszę dokupić żeby podłączyć aparat bo to już dokładnie wiem.

Wielkie dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takiej firmie... Ale na początek musisz przeczytać ten wątek:

http://astro-forum.org/Forum/Zanim-zadasz-...nie-t23917.html

 

i odpowiedzieć na kilka pytań(oczywiście nie na wszystkie). Następnie będzie można iść dalej :)

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić teleskop lub masz inne pytanie dotyczące sprzętu, to chętnie Ci pomożemy, ale aby nam to ułatwić :

 

Odpowiadam :

 

3) Powiedz, ile możesz wydać na sprzęt 1500zł

4) Powiedz, jakie masz warunki obserwacyjne, gdzie mieszkasz, czy masz samochód mieszkam na wsi , mam samochód marka potrzebna ? :)

5) Powiedz czego oczekujesz od sprzętu np. co chcesz obserwować. Pamiętaj, że praktycznie nie ma teleskopu "do wszystkiego". obserwacje amatorskie czasami fotografia

6) Napisz coś o sobie, ile masz lat, czy jesteś w stanie dźwigać duże ciężary (sprzęt potrafi ważyć dużo ) 30 lat mogę sporo dźwigać

7) Postaraj się najpierw zdobyć trochę podstawowej wiedzy optyczno-astronomicznej, poprzeglądaj nasze i inne fora astronomiczne, odwiedź Celestię i Astronoce. przeczytałem wiedza optyczna z związana fotografią poczytałem

8) Nie pytaj o teleskopy z Allegro, praktycznie wszystkie są do niczego. nie pytam o teleskopy z Allegro

9) Jeśli poszukujesz bardzo budżetowego rozwiązania poprzeglądaj oferty na forumowych AstroGiełdach. nie szukam bardzo budżetowego rozwiązania

10) Witamy w gronie Astro Zakręconych wzajemnie

 

to link do strony z teleskopem o który się pytam http://teleskopy.pl/product_info.php?produ...-150/1000_EQ3-2

Edytowane przez Robertx34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Cześć

Niestety nic nie wiem na temat marki Spinor Optics. A jak nie wiadomo, to lepiej się nie pchać. Warto polegać na sprawdzonych markach.

 

Jeżeli nie zależy Ci bardzo na astrofoto, to ja polecałbym Synte (Sky-Watcher) 8'' (albo 10") na dobsonie. Spory to kawał teleskopu, ale jak masz lata liczone w dziesiątkach ;) i samochód, to problemu z transportem nie będzie. Pozwoli ona na obserwacje zarówno planet, jak i obiektów głębokiego nieba (DS) - czyli mgławice, galaktyki, gromady kuliste... Niestety do astrofoto się raczej nie nada (chyba że Księżyc pstryknąć) ze względu na prosty w obsłudze montaż dobsona, w zasadzie z napędem wyłącznie "ręcznym" ;)

Za pozostałe pieniądze można kupić jakieś okulary do teleskopu, bo te z zestawu raczej długo Cię zadowalać nie będą.

 

Jeżeli natomiast chciałbyś czasem zrobić jakąś fotkę gwiazd czy mgławicy, potrzebny jest montaż paralaktyczny z napędami, które podążać będą za fotografowanym obiektem, bo jak wiadomo do astrofoto DSów przydadzą się dłuższe ekspozycje. Myślę, że newton 150/750 na EQ3-2 z napędami pozwoli na obserwacje jak i pierwsze kroki w astrofotografii bądź fotki "rekreacyjne" (bo do profesjonalnych to trzeba dodać kilka zer ;) )

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robercie

Też stałem kiedyś przed dylematem. Wtedy to musiałem sobie odpowiedzieć na cholernie trudne pytania: czy pchać się w tą astronomie, czy aby będzie mnie to wogóle kręciło tak jak mi się wydaje, czy zostanę tylko "niedzielnym obserwaczem", a może tylko na chęciach się skończy, sprzęt będzie się kurzył i zajmował dużo miejsca. A przecież kasę można by wydać na jakieś inne przyjemności, czy kolejne zainteresowanie. A pamiętaj pośpiech złym doradcą. :unsure:

W moim przypadku poprzez forum natrafiłem na człowieka z dużym doświadczeniem w tej branży, który mieszka całkiem blisko. Wtedy takie wspólne spotkania, rozmowy i wspólne obserwacje pomogły mi odpowiedzieć na moje pytania. Zapadła wiec decyzje o zainwestowaniu w astronomię.

Napisz skąd jesteś a może znajdziesz w okolicy jakiegoś astronoma amatora. Na swoim przykładzie wiem, że dla początkującego nie ma nic bardziej cennego jak "obmacanie" sprzętu i porozmawianie "na żywo" z kimś kto już się orientuje w tej materii.

 

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.