Skocz do zawartości

STS-119


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ogromnie sledzenie NASA TV. Czesto pokazuja fajne wykresy i obrazy i inne zabawy STS 119 :) Ciekawie wyglada to jak pokazuja z jaka predkoscia sie przemieszcza. Pokazywali przez chwile mapki jak przelatywal nad Sudanem i Arabia Saudyjska tylko chwila moment :D c

 

masz rację.

a do tego można sobie język podszkolić :)

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;p

 

dzisiaj można było zobaczyć powtórki z startu na NASA TV, dla tych co nie mogli oglądać na "żywo" ;)

 

 

PS.

Kto mi powie po ilu postach zmienia się grupa z Newbie na inną, taką która daje możliwość np. pisania na shoutboxie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktoś umieścić cały plan tej misji, chodzi mi konkretnie co i jak kiedy np: połączy się z ISS?

 

Chciałem jeszcze zapytać czy jest gdzieś w języku polskim opisane co pokoleji kontroler lotów mówi do wahadłowca, w kolejnych fazach lotu? Np: że powrót nie możliwy itd.

 

p.s. w Wikipedii jest trochę opisane jak to wygląda podczas katastrofy challengera, a chodzi mi o cały start.

Edytowane przez Grzegorz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktoś umieścić cały plan tej misji, chodzi mi konkretnie co i jak kiedy np: połączy się z ISS?

 

1. Timeline na nasa.gov KLIK

2. wiki en KLIK

3. Shuttle Mission TV Schedule KLIK

 

Chciałem jeszcze zapytać czy jest gdzieś w języku polskim opisane co pokoleji kontroler lotów mówi do wahadłowca, w kolejnych fazach lotu? Np: że powrót nie możliwy itd.

 

co prawda po angielsku, ale też może się przyda, STS-119 Launch Blog KLIK

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do ISS całkiem nie małe cudeńko dołączyło.

to może komuś uda się wypatrzeć.

tylko najpierw trzeba mieć czyste niebo, a u mnie huraganowo.

 

zapraszam do oglądania NASA TV. fajne materiały pokazują.

Discovery i Nasza planetka ;)

discover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że jestem nowy.

i grupa newbie, to nie mogę pisać na chacie :(((

heh, jakiś czas temu się zastanawiałem w czym jest problem że nie widzę, możliwości pisania, a później okazało, że jeszcze nieodpowiednia grupa ;/

lipaa. Pozdrów wszystkich ode mnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... :(

pozdrowię

 

edit - też masz pozdrowienia :). Napisz do administracji w sprawie tej blokady...

 

dziękuję! ;)

na pewno napiszę ;)

 

Nie ma co rewelacja dzisiaj od popołudnia siedzę i tylko TV Nasa oglądam w sumie to czuję sie jak bym był na tej stacji tyle wschodów i zachodów słońca oglądałem z nimi :D

Czy da się jakoś powiększyć obraz bo mam w takim małym oknie :/

 

klikanij prawym przyciskiem myszki w obraz i tam powinno pojawić się taka zakładka jak powiększenie i ustaw 200%. ucieknie delikatnie jakość ale nie powinno być najgorzej.

link do tv: http://www.nasa.gov/55644main_NASATV_Windows.asx

 

edit:

Ori byłaś pierwsza ;p

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi udało się wczoraj troszkę ich podsłuchać ;) - nie miałem za dobrej anteny (pasmo na 420-450MHz) - ale i tak było słychać - ISS (ARISS) nadaje m.in. na 145.800MHz. Czas nasłuchu : okolice 21:45. Idealnie nadaję się śledzenia satelit program Orbitron - napisany przez naszego Rodaka (http://www.stoff.pl/)

 

P.

Edytowane przez P.Janowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.