Skocz do zawartości

Meteoblue czy ktos uzywa?


leninjs

Rekomendowane odpowiedzi

witam czasami sprawdzam przewidywania warunkow obserwacji astronomicznych na stronce meteoblue

 

http://www.meteoblue.com/index.php?id=1&L=13&did=135

 

jako ze nie jestem jeszcze doswiadczonym obserwatorem chcialbym Was zapytac czy moze ktos korzysta i czy pokrywaja sie dane i warunki opisane przez ten portal z rzeczywistymi?

Jesli jeszcze nie wchodziliscie to trzeba wejsc w MY MAP SERWER i zarejestrowac sie pozniej wybrac kraj, miasto i astronomy seeing wtedy pojawi sie tabelka z kilkoma przydatnymi danymi dla danego polozenia geograficznego jak zachmurzenie, indexy seeingu, wiatry- jet stream, i jeszcze kilka ciekawych danych...

 

Dzieki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteoblue używam od mniej więcej dwóch miesięcy i coś na temat wiarygodności ich prognoz mogę już powiedzieć. Tabelka wygląda ładnie i kolorowo, owszem, ale przynajmniej część przewidywanych parametrów słabo pokrywa się z rzeczywistością. Prędkości prądów strumieniowych, grubości warstw turbulentnych i gradientu temperatury nie weryfikowałem, ale grubość pokrywy chmur sprawdza się kiepsko. Seeing chyba też nie bardzo, choć mam za małe doświadczenie, żeby poprawnie określić jego wartość.

 

Najbardziej wiarygodne prognozy zachmurzenia, temperatury, opadów i wiatru otrzymuję z CalSky, które z kolei polega bodajże na AccuWeather - te sprawdzają się naprawdę znakomicie.

 

Być może model obliczeniowy i dane wykorzystywane przez Meteoblue sprawdzają się lepiej w innych miejscach w Europie, albo w innych porach roku. Ja mieszkam w miejscu, gdzie przez większość czasu wieją silne wiatry z zachodu, przynoszące wilgotne powietrze a z nim chmury. Jeśli w ogóle widać niebo, to staram się na nie patrzeć i nie przejmować seeingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.