Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie pamiętam moze juz ta http://jurkowiak.fotolog.pl/2,2012,archiwum.html strona była ... sporo ciekawych zdjeć miedzy innymi z samolotu krążącego nad Beskidem Niskim , Jaworzyna Krynicka z Tatrami i Babia Górą w tle , i ostatnie na stronie bardzo ciekawe Busov za nim Magura Stebnicka a po lewo tam daleko jakby bielace się szczyty , Nasze Bieszczady , Borzawa ?

adsc2566druga.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tatry z Jasła z 1846 roku , rysunek Macieja Bogusza Stęczyńskiego ( wyglada mi że autor patrzył gdzieś z okolicy miedzy jasielskim szpitalem a Górką Gorajowicką )

 

!085.jpg

źródło http://www.encyklopediajasla.pl/fotografie-jasla/

 

Fragment zyciorysu z wikipedii " W rękopisie Stęczyński pozostawił wspomnienia ze swoich podróży między innymi po Tatrach, Podtatrzu, Pieninach, Bukowinie, Beskidach, Śląsku, Orawie, Serbii, Siedmiogrodzie i Dalmacji. Wszystkie te rejony zwiedzał, rysował i opisywał. Był nierzadko pierwszym i jedynym w XIX w. piewcą ich piękna i twórcą wielu unikatowych widoków mających dużą wartość dokumentalną. Zawierają je głównie albumy Okolice Galicji, Pamiątka malownicza i poemat Tatry w dwudziestu czterech obrazach, do dziś często wykorzystywane jako źródło wiedzy oraz materiału ikonograficznego. Wykonał też unikatową serię rycin z pełną panoramą widoku z Kopca Kościuszki w Krakowie (1852). Jego dorobek w zakresie „krajowidoków” był niewiele mniejszy od dokonań sławnego Napoleona Ordy. "

Czyli takich dalekoobserwacyjnych widoków z tamtych lat może być jeszcze kilka ;)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie jestem pewien ale to chyba jest najodpowiedniejsze miejsce na takie pytania. Prosił bym o pomoc w znalezieniu jak największej liczby kamer internetowych (pracujących na zasadzie zdjęć w pewnych odstępach czasu) w których można sobie przejrzeć historię. Najlepiej gdyby kamera pokazywała jakieś parametry pogodowe. Poszukuję również stron internetowych kótre umożliwiają zobaczenie archiwalnych danych pogodowych. Interesuje mnie obszar którego kontury wyznaczają w przybliżeniu miasta Berlin-Warszawa-Lwów-Budapszt-Wiedeń-Monachium-Berlin. Znam już kilka takich stron ale może ktoś zna coś czego ja nie znam, za pomoc serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Sprzęt do astrofoto + wizual na patencie - Zakup pierwszego ...
    astropolis.pl › PoczątkującyZakup pierwszego teleskopu
    1 sty 2012 - Strona 1 z 2 - Sprzęt do astrofoto + wizual na patencie - napisał w Zakup pierwszego teleskopu: Witam, Szukam sprzętu do astrofoto, muszę ...
  2. Klasyczna droga rozwoju astro-amatora. Czyżby zmiana? - strona 3 ...
    astropolis.pl › SpołecznośćRozmowy o wszystkim
    Ocena: 5 - ‎1 głos
    22 sie 2013 - wizual i astrofoto są tak różne, że prawie nic ich nie łączy - jednym chodzi o zobaczenie czegoś własnymi oczami a nie na zdjęciu, a drugim o ...
  3. Zobacz temat - Jakie są wady i zalety wizualu i astrofotografii ...
    www.astromaniak.pl › AstronomiaSprzęt astronomiczny
    3 maj 2011 - Liczba postów: 10 - ‎Liczba autorów: 9
    Pozdrawiam AstroMati. Synta 8" - mod, Celestron SM 15x70 + żuraw, Super 10 i 25mm, TMB 6mm, Nagler 13mm, ES 30mm, Baader UHC-S 1 ...
  4. Teleskop do Astrofoto - Sprzęt do foto - Forum Astronomii Amatorskiej
    www.forumastronomiczne.pl › Sprzęt astronomicznySprzęt do foto
    27 sty 2013 - WIZUAL A ASTROFOTOGRAFIA TO INNE DZIEDZINY I NIE MAJA NIC ZE SOBĄ WSPÓLNEGO. I dopiero zaczniemy dyskutować na temat ...
  5. AstroCD - Forum miłośników astronomii • Zobacz wątek - Wizual czy ...
    www.astrocd.pl › ... › Sprzęt obserwacyjnyTeleskopy
    19 paź 2011 - Liczba postów: 20 - ‎Liczba autorów: 11
    Cześć Na początku zaznaczam,że nie bardzo wiedziałem w jakim dziale rozpocząć ten wątek więc wylądował tutaj. Mam zamiar zainwestować ...
  6. Teleskop. który mak będzie odpowiedniejszy ?
    astro4u.net/yabbse/index.php?topic=20469.5;wap2‎
    W perspektywie miałbyś jednak 2 teleskopy: do wizuala 12" i do astro-foto czy digiscopingu !!! - ED 80. Taki zestaw - to marzenie, jeśli będzie się miało dom z ...
  7. Forum dyskusyjne Astronomia.pl • Zobacz wątek - Teleskop Maksutov ...
    www.astronomia.pl › ... › Pytania o zakup sprzętu
    14 lip 2013 - Liczba postów: 5 - ‎Liczba autorów: 4
    Moje pytanie to czy jest to dobry sprzęt bazowy który mógłbym stopniowo rozwijać i wastrofoto i w wizualu? Jeżeli nie to miło było by poznać ...
  8. Forum dyskusyjne Astronomia.pl • Zobacz wątek - Prośba o poradę ...
    www.astronomia.pl › ... › Pytania o zakup sprzętu
    17 kwi 2012 - Liczba postów: 10 - ‎Liczba autorów: 4
    Musisz się zdecydować wizual czy astrofoto bo jedno z drugim ma niewiele wspólnego. :wink: Jak Ci to w czymś pomoże to przestudiuj mojego ...
  9. 2010 - ignisdei - Ownlog.com
    www.ignisdei.ownlog.com/2010,archiwum.html‎
    3 sty 2010 - Podzieliłem je na 2 grupy wizual i astrofoto. W tej pierwszej mam już pewien bagaż doświadczenia w drugiej niestety dopiero raczkuję. Ale do ...
  10. Pierwszy teleskop dla amatora - Komentarze czytelników - Optyczne.pl
    www.optyczne.pl/54.6-poradnik-Pierwszy_teleskop_dla_amatora_Kome...‎
    16 lut 2011 - Wszystko w cenie Nikkora 1.4/35. A przypominam, że to był tekst tylko owizualu. O astrofoto będzie później. Zgłoś do usunięcia lub moderacji ...
Reklamy związane z: wizual czy astrofoto
  1. Astrofotografia
    www.deltaoptical.pl/‎
    Sprzęt, tutoriale, porady fachowców Odkyj więcej, Odwiedź nasz sklep‎
  2. Astrofotografia - Akcesoria astronomiczne‎
    www.astroshop.pl/Astrofotografia
    Ogromny wybór, top serwis‎
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna

 

Też mam parę linków temat rzeka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wiele razy chciałem zrobic Tatry z cmentarza I WŚ w Bierówce i jakos nigdy nie miałem szczęscia , dobrze że inni pilnuja takich widokow http://www.mirekbystrek.com/2012/11/bierowka-panorama-tat/ . Teraz zostało jeszcze upolowac Bieszczady bo chyba jest z tego miejsca taka mozliwosć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy chciałem zrobic Tatry z cmentarza I WŚ w Bierówce i jakos nigdy nie miałem szczęscia , dobrze że inni pilnuja takich widokow http://www.mirekbystrek.com/2012/11/bierowka-panorama-tat/ . Teraz zostało jeszcze upolowac Bieszczady bo chyba jest z tego miejsca taka mozliwosć .

 

Bardzo ładne te zdjęcia. Cmentarze są rzeczywiście położone w ciekawych miejscach, i nie tylko te z I WŚ. Jutro pewnie też się udam z aparatem w okolice cmentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oglądnąć z napisami. :P

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EEUtLo5iREk

 

I nikt nie zauważy że w minucie 3:13 słońce zachodzi za jakimś bardzo odległym wzniesieniem, szacuję tak ze 150 km. Pozostaje pytanie skąd i kiedy robiono te ujęcie ;)

CoZaWzniesienieGdzie.jpg

Edytowane przez merti
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.