Skocz do zawartości

Baader Planetarium LVI Smart Guider


Rekomendowane odpowiedzi

Podeslij mi na priv przykladowy obrazek z takiej 2sek klatki jesli mozesz...... a tak mnie to nawet zaciekawilo :)

BTW

I jaka byla ogniskowa guidera.

 

 

Na przykładowy obrazek to bedzie trzeba poczekac, bo jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy zapisywać przykładowej klatki 1, 2 , czy 5 sek z guidera. Ogniskowe guiderów jakie stosowałem to 400mm a teraz 500mm ale to zmyła, bo DSI ma mało ale sporych pikseli, jak policzyć to FOV wychodzi w okolicach :

 

9.6 microns (W) x 7.5 microns

510x492

 

res. =

206,265*9.6/400 = 4.95"/pix

206,265*9.6/500 = 3.96"/pix

 

res. =

206,265*7.5/400 = 3.86"/pix

206,265*7.5/500 = 3.10"/pix

 

 

492x3.86 = 32'

510x4.95 = 42'

 

492x3.10 = 25'

510x3.96 = 33'

 

FOV DSI dla 400mm = 42x32'

FOV DSI dla 500mm = 33x25'

 

Chyba , ze gdzieś sie rypłem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

A propozycja Baadera bardzo ciekawa. Chyba sprzedam St2000 i SV80, kupie FSQ106ED, do tego Canon + mala rurka na guider i można szaleć z szerokimi polami :)

 

Ciekawie Waść prawisz :) Szkoda tylko cieplych nocy w lecie na canona ale to kwestia wlasnych oczekiwan bo to przeklada sie pozniej na objekty mglawicowe.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lvi-cameras.com/pdf/lvi_smartgu...verview_eng.pdf

 

Dobra i zła informacja:

Dobra:

(patrz strona 4 w PDFie )

Przy telepie srednicy ( czemu średnicy ?! ) 60mm mamy gwiazdki do 7.5mag, srednicy 80mm gwiazdki 8mag i 100mm średnicy gwiazdki 8,5mag.

Dla porównania moja Vesta SC3 na matrycy ICX424AL czyli tej od ATIK 16IC, przy F10 (!) i przy 4s naswietlania daje własnie gwiazdkę 8,5mag do guidowania w dobra noc i 8,0mag w normalną noc.... przy moim warszawskim LP.

Czyli nie jest źle z czułoscią, moze być ! ... jak ktos nie wierzy to niech wyłączy sobie gwiazdki ciemiejsze niz 8,5mag w jakimś stellarium i zobaczy ile mu tego zostało na ekranie....do tego dodajcie FOV liczony metodą Hansa i będzie obraz tego czego można sie spodziewać.

 

Zła:

Subpixel 2x autoguiding ( to allow the usage of short guidescope ) .... dla porównania Guidemaster wylicza już 10x subpixel a PHD około 56x ( a teoretycznie PHD liczy do 250x !, czytaj wiecej tu: http://astro-forum.org/Forum/Test-guiderow...d39-t25007.html )... do tego jak sie doliczy te 8 bitów, na których Qbanos sugeruje, ze jest OK a które pięknie podcina skrzydła własnie subpixelom... sorki... ale marnie to widze.... Do focenia Canonem z maską Bayera, która ukryje błędy prowadzenia, i na max ED80 to moze i sie nadaje, ale chyba nie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.