Skocz do zawartości

Czy ktoś coś zaobserwował ?


Marcin Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewne pytanie : Czy dnia dzisiejszego między godziną 18:00 a 19:00 ktokolwiek zaobserwował coś na niebie ?

 

Chodzi o to że siedziałem sobie przy kompie i w oknie zauważyłem jak przelatuje tuż przy nim coś ognistego wielkości kurzego jajka ( może trochę mniejsze ) Leciało w lewy dolny róg okna równo po skosie. Na początku myślałem że to jakiś ognik z komina, ale w tym czasie w piecu sie nie paliło, a poza tym komin jest daleko. Ponad to leciało to bardzo szybko. Na pewno nie zwariowałem, bo widziała to również moja dziewczyna :D Jeżeli było to coś w stylu meteoru to z pewnością wylądowało niedaleko domu bo dom naprzeciwko nie zasłaniał owego zjawiska.

 

Posiadam wykrywacz metalu i magnes neodymowy. Ale w nocy ciężko cokolwiek zobaczyć, dlatego wyjdę jak tylko zrobi się jasno i przeszukam podwórko.

 

Chodzi mi tylko o to czy ktoś zaobserwował cokolwiek w tym czasie. Bo wydaje mi się że coś co przy ziemi było żarzącą się kulką wielkości kurzego jajka to wpadając w atmosferę musiało zostawić jakiś ślad :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie słyszałem niczego.

 

Ale równie dobrze może to być powodem tego, że na kompie grała muza i mam plastikowe okna, przez które nie słyszę nawet szczekania psa na podwórku sąsiada ( a uwierz mi że wkurza on sporą rzeszę ludzi :D )...

 

Dla jasności - nie robię sobie żadnych nadziei :D chodzi mi tylko o to, czy w tym czasie coś się działo na nieboskłonie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko coś znajdę to oczywiście w pierwszej kolejności umieszczę foto :D

 

To " coś " leciało z zachodu na wschód ( przynajmniej tak widziałem to w oknie ) pod kontem około 45 stopni.

 

Mam tylko kilka pytań :

 

1. czy meteor w końcowej fazie wytwarza jeszcze jakieś dźwięki ?

2. jak bardzo wytraca on swoją prędkość ?

3. czy coś co widzialne jako żarząca się kulka wielkości jajka ( kurzego ) będzie tych samych rozmiarów po spotkaniu z ziemią ?

4. czy neodym nie zrobi krzywdy meteorytowi ( chodzi tu o jakieś pola magnetyczne ukryte w meteorycie, a mogące posiadać jakąś informację dla naukowców ) ?

5. czy wykrywacz metalu "zauważy" wogóle obecność czegoś co nie jest meteorytem z rodzaju żelaznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli porusza się z prędkością ponad dzwiękową to wiadomo.

2. Połowę prędkości na sekundę dla zjawiska meteoru potem lot

ukryty zgodnie z przyspieszeniem grawitacyjnym Ziemi.

3. Uważasz, że meteoroid w końcowj fazie lotu zwanym ukrytym

posiadał temperaturę około 1000 stopni Celsjusza ?

4. Meteorytów ze świerzych spadków przeznaczonych na dalsze badania

naukowe nie testuje się magnesem (sam wiesz o co chodzi robisz jaja)

5. Wykrywacz metalu działa na metale (LOGICZNE).

Edytowane przez jarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że nader często wychodzi tak, że to co obserwatorowi wydawało się że spadło tuż za miedzą, w rzeczywistości odbywało się dobrych kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów dalej. Ale, poszukiwania jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a paru nawet coś znalazło B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3. Uważasz, że meteoroid w końcowej fazie lotu zwanym ukrytym

posiadał temperaturę około 1000 stopni Celsjusza ?"

 

Nie dlatego napisałem że się żarzył ( coś w okolicy żaru z papierosa ).

4. Meteorytów ze świeżych spadków przeznaczonych na dalsze badania

naukowe nie testuje się magnesem (sam wiesz o co chodzi robisz jaja)

 

Nie nie robię sobie jaj. po prostu z ciekawości zapytałem. Jestem cholernie początkującym jeśli chodzi o meteoryty. Jestem bardziej "złomiarzem historii" ( jak to mawia się o detektorystach). Biegam sobie z wykrywaczem tu i tam, ale o meteorytach wiem tyle co zdołałem przeczytać ( w okresie kiedy mnie to mocniej zaciekawiło ). Pochodzę z Piławy Górnej to być może też zdecydowało, że się tym tematem interesuję na tyle żeby dać znać odpowiednim osobom o czymś co zobaczę znajdę, a jest związane z tematyką.

 

5. Wykrywacz metalu działa na metale (LOGICZNE).

 

Nie każdy ma detektor za 4000 zł który wręcz pokaże co kryje się w ziemi. Logicznym jest owszem działanie na metki żelazne, ale co z takimi, w których zawartość żelaza jest dość niska ? Nie wiem nigdy nie miałem okazji przetestować zachowania mojego wykrywacza na meteorycie dlatego nie potrafię powiedzieć czy aby na pewno wskaże on cokolwiek.

Ja tylko dodam, że nader często wychodzi tak, że to co obserwatorowi wydawało się że spadło tuż za miedzą, w rzeczywistości odbywało się dobrych kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów dalej.

 

Siedzisko mojego komputera wyklucza to aby to coś było daleko ( chodzi tu o kąt pod jakim patrzyłem w okno ) naprzeciw mojego jest kolejny 2 piętrowy budynek, którego obecność w żaden sposób nie zakłócała obserwacji tego zjawiska.

 

P.S.

 

Mam jeszcze pytanko : co mogłoby to być jeśli nie to nad czym tu dywagujemy ? Bo ja nie mam pomysłów.

Mieszkam na ostatnim pietrze nade mną jest tylko strych... okno, ani budynek nie jest w pobliżu żadnych kominów, źródeł ognia, i innych takich rzeczy które mogłyby stać się przypuszczalnym winowajcą owego zjawiska.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

Mam jeszcze pytanko : co mogłoby to być jeśli nie to nad czym tu dywagujemy ? Bo ja nie mam pomysłów.

Mieszkam na ostatnim pietrze nade mną jest tylko strych... okno, ani budynek nie jest w pobliżu żadnych kominów, źródeł ognia, i innych takich rzeczy które mogłyby stać się przypuszczalnym winowajcą owego zjawiska.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Sam jestem ciekaw co to było, pierwsze myśli jakie mi przyszły do głowy

to: opadający pocik z broni palnej, petarda, pet kota dachowego itp.

Myślę, że jutro to znajdziesz bo nie masz dużo do przeszukania skoro przelatywał

na tle przeciwległego budynku.

Edytowane przez jarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pet kota dachowego
:ha:

 

daleko masz do drogi ?? może to odbicie świateł samochodowych ?? ktoś wjeżdżał na podwórko sąsiada lub wyjeżdżał, poszło światło na szybę sąsiada później na twoją ,( następnie oślepiło kota na dachu i on spadł - to tak na marginesie :)) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.