Skocz do zawartości

Przerobienie aparatu w telefonie:/


krztop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam>

 

Posiadam telefon LG - KC550 z aparatem o matrycy 5Mpx i optyką "Schneider KREUZNACH" który wykonuje bardzo dobre zdjęcia. Nie dało by się może coś w oprogramowaniu telefonu przerobić aby wydłużyć czas migawki aparatu??

Wiem że to może nie jest możliwe ale może ktoś wie:)

 

Pozdrawaim>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy zrobiłem na tytuł tego posta :lol:;)

 

Jeżeli ten LG ma Symbiana, to jest taki programik, który nazywa się CameraFX. Posiada on masę ustawień niedostępnych z menu telefonu i między innymi "Night Mode"

Jak załączysz ten najtmod ;) to bedzie zbierał światło, aż nazbiera. Myśle, że tego potrzebujesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ Czyli nic nie dam rady zrobić bo to nie symbian;(

Robiłem ostatnio zdjęcia Księżyca oraz Wenus i muszę powiedzieć iż bardzo ładnie wyszły. Ostry i wyraźny księżyc i bardzo ładnie zarysowany Wenus a mianowicie sam sierp który jest widoczny:) i pomyślałem że może po przeróbce można by jakieś mgławice albo galaktyki zrobić.

A skoro już poruszam ten temat, znajdę może coś, jakiś aparat, kamerkę internetową czy coś do 100zł (używane) czym mógł bym już robić takie fotki??

 

Pozdrawiam>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu "psuć" komórki :rolleyes: Do robienia zdjęć galaktyk możesz kupić Canona 300D za grosze na allegro i w dobrym stanie. To sprzęt do tego celu, komórki służą do rozmów, ewentualnie jako "bzykadełka" do zdjęć u babci w gościnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo. Matryca CMOS to nie CCD, no i jeszcze do tego to telefon nie aparat.

Zapomnij.

 

To wszystko święta prawda, aczkolwiek...

DSC00205a_filtered.jpg

można ich z powodzeniem używać nie tylko do rozmów i "bzykania zdjęć u babci w gościnie" . Technologia idzie do przodu i coraz więcej komórek oferuje spore możliwości których zakres jest porównywalny do kompaktów z przed kilku lat.

Oczywiście nie tędy wiedzie droga do zaawansowanej astrofotografii. Jednak zanim nazbierasz na lustrzankę lub kamerę, trochę przyjemnego treningu w fotografowaniu Księżyca z pewnością się przyda. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje mi na razie dorobić do teleskopu jakiś montaż na telefon i robić zdjęcia Księżyca i większych Planet;) Wrzucę do tematu "Astrofotografia" zdjęcia jakie do tej pory zrobiłem:P Jest ich może parę, ale jako że do szkoły daleko chodżę to na razie teleskop od święta z domu wyciągam. W wakacje może się skusze na tego Canona 300D jak szkołę skończę ale jeszcze się zastanawiam bo widziałem bardzo tanio beż obiektywu Sony a200 za 300zł z 3mies gwarancji, tylko nie wiem czy się nadaje taki aparat i czy się opłaca:/

Pozdrawiam>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon, to Canon ;)

Z tego co wiem A200 nie posiada funkcji podnoszenia lustra, a bez tego ciężko o nieporuszone foto.

(podrzucane przed zdjęciem lustro w lustrzankach to masa, która powoduje drgania całego zestawu. W canonach można je unieść wcześniej i po ustaniu drgań pstryknąć migaweczką ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.