Skocz do zawartości

Akcesoria do Synty 5"


aspiryn3

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić do Synty 130/900 następujące na START "bajery":

- pokrowiec lub torba, która wymiarami by pasowała na tego telepa (a może walizka....)

- okular do planetek 5mm (i tu waham się pomiędzy lantanowym NLV, a ortoskopowym - który polecicie do około 400zł)

- i czy warto kupowyać jakieś filtry do tego teleskopu

 

PS: A może inne bardzo ważne rzeczy na START kupić do mojego telepa. (tylko te niezbędne na początek). I tu mile widziane wasze pomysły.

Proszę o wasze rady i linki.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić do Synty 130/900 następujące na START "bajery":

- pokrowiec lub torba, która wymiarami by pasowała na tego telepa (a może walizka....)

- okular do planetek 5mm (i tu waham się pomiędzy lantanowym NLV, a ortoskopowym - który polecicie do około 400zł)

- i czy warto kupowyać jakieś filtry do tego teleskopu

 

PS: A może inne bardzo ważne rzeczy na START kupić do mojego telepa. (tylko te niezbędne na początek). I tu mile widziane wasze pomysły.

Proszę o wasze rady i linki.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Powiem trochę bo miałem długo ten teleskop,

torba to zbędny bajer, tuba jest długa i poręczna i gdybym jeszcze przy rozkłądaniu (co i tak troche trwa) miałbym się torbą bawić to już by mi sie nie chciało

okular 5 mm to za duży power na ten teleskop, ja miałem w wyciągu 7 i było już cienko (najbardziej ze strony montażu)

a filtry bym sie nie bawił, lepiej lepszy okular

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny sprzęt Bresser 130/1000 i faktycznie 7mm w tym telepie to już jazda po krawędzi. Co do pokrowca, to uszyłem (nie ja :D ) i bardzo sobie chwaliłem. Rada jakiej udzieli Ci każdy doświadczony astroamator, to taka, abyś dobrze się zastanowił nad wyborem okularów i kupował od razu docelowe. Ja po błędnym zakupie NLV 7mm wziąłem ją sobie do serca i poszedłem w LVW. Po kolei: 22, 13 i 8mm. Zresztą poczytaj tu: http://www.celestia.pl/Jak_dobrać_okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry na początek nie, lepiej wydać na dobry okular.

 

Idzie wiosna. Optymistycznie zakładam że przynajmniej czasami będzie świeciło Słońce. Aby cieszyć się jego powiększonym obrazem w teleskopie niezbędny jest solidnie zamocowany taki oto filtr.

I w tym zakresie pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownymi przedmówcami. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pomijając już te inne akcesoria jaki okular do planetek(do 400zł) dla mojego telepa polecacie, tak by uzyskany obraz był kontrastowy i było widać jak najwięcej szczegółów przy możliwościach Synty 130/900. Co sądzicie o tym ortoskopie:

http://deltaoptical.pl/okular-baader-genui...-5-mm,d426.html A może jest jakiś lepszy za tą cenę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.